چاپ تضمینی مقاله جی سی آر JCR

انتشار 2 مهر 1398
مطالعه 4 دقیقه

مجلات ایمپکت فاکتور دار ISI را مجلات JCR می‌نامند که معتربرترین مجلات موسسه تامسون رویترز می‌باشند. این مجلات از آن جهت که اعتبار بالایی دارند از استفبال بالایی نیز از طرف دانشجویان و محققان برخوردارند.

چاپ تضمینی مقاله جی سی آر JCR

مجلات ایمپکت فاکتوردار ISI را مجلات JCR می‌نامند که معتبرترین مجلات موسسه تامسون رویترز می‌باشند. این مجلات به جهت آن که اعتبار بالایی دارند از استقبال بالایی نیز از طرف دانشجویان و محققان برخوردارند. تمایل به چاپ مقاله در مجلات JCR به این دلیل که در اکثر مراکز و دانشگاه‌ها مورد قبول و تأیید قرار می‌گیرند در بین پژوهشگران روز به روز گسترده‌تر می‌شود. البته باید متذکر شد که تنها مقالاتی می‌توانند در این مجلات چاپ شوند که دارای محتوای قوی و موضوع نابی باشد.

JCR کوتاه شده عبارت Journal Citation Reports به معنای گزارش استنادی مجلات می‌باشد که هر ساله توسط Clarivate Analytics منتشر می‌شود و گزارشی از میزان ارجاعات انجام یافته به مقالات چاپ شده مجله را نشان می‌دهد. این گزارش حاوی اطلاعاتی پیرامون دو شاخص متداول (IF (Impact Factor و (II (Immediacy index می‌باشند.  

دانشجویان و اساتید در جهت پیشرفت در زمینه تحصیلی و شغلی خود تصمیم به چاپ مقاله در مجلات JCR می‌گیرند. چرا که چاپ مقاله JCR راه را برای گرفتن بورسیه دانشگاه‌های معتبر خارجی، ارتقای رتبه علمی اساتید، اخذ مجوز دفاع دکتری هموارتر می‌کند. با ذکر اینهمه نکته مثبت در مورد مقالات JCR باید خاطر نشان کنیم چاپ مقاله در مجلات JCR تضمین صد در صد ندارد و تمامی ادعاها مبنی بر گرفتن پذیرش صد در صدی برای این مقاله‌ها ادعایی واهی و پوچ می‌باشد. و گرفتن پذیرش 100 درصد در آنها فقط و فقط بستگی به محتوای قوی مقاله شما دارد و اگر موسسه‌ای چنین ادعایی کرد حتما اعتبار موسسه و یا مجله جای شک دارد. مجلاتی که دارای ایمپکت فکتور هستند بیشتر به مقالاتی پذیرش می‌دهند که علاوه بر محتوای قوی، دارای چشم اندازهای تخصصی در ارتباط  با مجلات خود باشند.

تصویر

چرا چاپ مقاله در مجلات JCR به صورت تضمینی نمی‌باشد؟

گفتیم مجلات JCR معتبرترین مجلات ISI می‌باشد و بر حسب اینکه ضریب تاثیرشان چقدر است اعتبار آنها متفاوت خواهد بود حال تصور کنید مقاله‌ای نوشته‌اید در سطح کیفی و علمی متوسط و می‌خواهید آن را در یکی از مجلات ایمپکت‌دار از قضا ایمپکت بالا به چاپ برسانید مجله شما به مرحله داوری مجلات JCR راه می‌یابد اما موفق به اخذ پذیرش نمی‌شود چرا که داوری این مجلات در سطح بسیار بالا و همراه با سختگیری بسیار انجام می‌گیرد و تنها به مقالاتی اجازه چاپ می‌دهند که از نظر علمی و کیفی در سطح بالایی باشند. با این حساب معلوم می‌شود چنین مجلاتی حتی حق رایزنی به موسسات معتبر را نمی‌دهد چه برسد به اینکه تضمین برای چاپ دهند.

در صورتی که فردی متقاضی چاپ مقاله در مجلات JCR باشد باید سنجیده عمل نماید و به هرکس و هرجایی اعتماد نکند. بهتر است مقاله‌ای بنویسد که حاوی مطالبی باشد که قادر به جلب نظر داوران مجله باشد در این صورت با اطمینان بالا می‌تواند اقدام به سابمیت مقاله به مجلات معتبر نماید و به پذیرش آن امیدوار باشد. فارغ از اینکه خوتان شخصا به سابمیت مقاله اقدام می‌کنید یا آن را به موسسه‌ای واگذار می‌کنید باید توجه داشته باشید ضمانت چاپ مقاله در مجلات مختلف مستلزم عواملی است که بایستی در کنار هم بصورت زنجیر وار قرار گیرند تا چاپ مقاله در مجلات معتبری همچون JCR تضمین گردد. برای چاپ تضمینی مقاله JCR، باید مقاله شما معیارهای داوران مجلات ‌JCR را داشته باشد. داوران این مجلات بسیار سخت‌گیر بوده و به هر مقاله‌ای اکسپت نمی‌دهند. ازآنجا که بیشتر دانشجویان و فارغ‌التحصیلان به دنبال چاپ مقاله در مجلات ISI ایمپکت‌دار هستند، هر روز بر تعداد مقالات سابمیت شده به این مجلات افزوده می‌شود. درنتیجه چاپ مقاله در این مجلات کاری آسان نیست. مواردی وجود دارد که جهت اطمینان خاطر قبل از ارسال مقاله بایستی به آنها توجه داشته باشید از جمله آنها می‌توان به نکات زیر اشاره نمود:

  • اعتبارنشریه: حتماً قبل از از چاپ مقاله از اعتبار نشریه مورد نظر اطمینان حاصل نمایید و اینکه در بلک لیست وزارت علوم نباشد.
  • موضوع و عنوان مقاله: موضوع مقاله شما کابردی و به روز باشد، تا به راحتی مقاله شما مورد پذیرش قرار بگیرد.
  • درون مایه: درون مایه مقاله شما باید پر بار و مفید و از منابع به روز استفاده شده باشد.
  • توجه به منبع: منبع یکی از رکن ها اصلی و اعتبار مقاله حرفه‌ای می‌باشد. اگر قصد دارید مقاله شما مورد ملاحظه ناشران قرار گیرد باید منابع گسترده‌ای را در مقاله خود ذکر کنید.

تصویر

چاپ مقاله دانشگاهی فرایند طاقت فرسایی است که مستلزم تعهد زمانی و سخت کوشی زیادی است پس با دقت ژورنال مورد نظر و مربوطه خود را انتخاب کنید که مجبور به دوباره کاری نشوید. موسسه آرمان با بیش از 5 سال سابقه در زمینه پذیرش و چاپ مقاله در مجلات معتبر دنیا جهت تسهیل در کار پذیرش مقاله در مجلات JCR آماده ارائه خدمات به فرهیختگان عزیز می‌باشد. برای ثبت سفارش همین الان می‌توانید درخواست خود را از طریق ایمیل موسسه به کارشناسان ما ارسال بفرمایید تا در اسرع وقت برای پیگیری در خواستتان با شما در  ارتباط باشند.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
شکل هندسی برای طراحی سایت
پرسش و دیدگاه شما
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
(
3 سال پیش
)
در پاسخ به:
سلام وقت بخیر من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد فیزیوتراپی ورزشی هستم از دانشگاه علوم پزشکی تهران و مقاله پایان نامه ام رو میخواستم در یکی ار مجلات ISI با IF و رایگان چاپ کنم.. هم میخواستم بدونم شرایطتون و هزینه ها به چه صورت هست و هم اینکه در خصوص رشته من هم کار می کنید؟ ممنون
باسلام خدمت شما فرهیخته گرامی.پذیرش گرفتن از مجلات ایمپکت دار به محتوا و نواوری مقاله شما بستگی دارد.اگر مقاله ساختار محکم محتوایی داشته باشد امکان اخذ پذیرش برای مجلات ایمپکت دار هم خواهد داشت.هزینه دریافتی موسسه برای خدمات ارسال مقاله به مجلات ایمپکت دار تنها 250هزار تومان می باشد.ما حتی می توانیم مجلات رانیز برای شما معرفی کنیم تا شما از بین مجلات ارسالی یکی را انتخاب نمایید تا اقدامات لازم برای ارسال به ان مجله صورت گیرد.منتظر ایمیل شما هستیم. موفق باشید.
بازدیدکننده
ن.ذ
(
3 سال پیش
)
سلام وقت بخیر من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد فیزیوتراپی ورزشی هستم از دانشگاه علوم پزشکی تهران و مقاله پایان نامه ام رو میخواستم در یکی ار مجلات ISI با IF و رایگان چاپ کنم.. هم میخواستم بدونم شرایطتون و هزینه ها به چه صورت هست و هم اینکه در خصوص رشته من هم کار می کنید؟ ممنون

خدمات موسسه آرمان