فرمت بندی و سابمیت مقاله

انتشار 6 آذر 1399
مطالعه 4 دقیقه

فرمت بندی و سابمیت مقاله.نگارش و فرمت بندی مقاله متناسب با درخواست مجله می تواند یکی از مراحل مهم در اخذ پذیرش از مجله باشد. برای اینکه بتوان نظر داوران را جلب کرد باید مقاله را به درستی و طبق دستورالعمل درخواستی مجله فرمت بندی و سابمیت کرد.ما برای فرمت بندی تخصصی و سابمیت مقاله در مجلات معتبر در خدمت شما هستیم.موسسه آرمان

فرمت بندی و سابمیت مقاله

فرمت بندی و سابمیت مقاله

پس از نگارش و نهایی کردن مقاله و انتخاب مجله نوبت به فرمت بندی مقاله نسبت به دستورالعمل مخصوص مجله می باشد. فرمت بندی مقاله براساس دستورالعمل مجله یکی از موارد مهم و الزامی می باشد. حتی اگر به درستی انجام نشود در برخی موارد باعث ریجکت مقاله از مجله خواهد شد. در رابطه با فرمت بندی می توان به دو نوع فرمت بندی ساختاری و فرمت بندی محتوایی اشاره داشت. 

کلیه مقالات بر اساس ساختار خاص و استاندارد نگارش می شوند. اما در برخی موارد استثنائاتی بسیار جزئی نیز وجود دارد که در بخش راهنمای نویسندگان هر مجله نوشته شده است. ساختار استاندارد نگارشی مقالات عبارتند از:

  1. عنوان مقاله (Title page)تصویر
  2. چکیده مقاله (Abstract)
  3. مقدمه (Introduction)
  4. مواد و روش ها (Materials and methodology)
  5. نتایج (Results)
  6. بحث (Discussion)
  7. نتیجه گیری (Conclusion)
  8. تقدیر و تشکر (Acknowledgements)
  9. منابع (References)
  10. ضمایم (Appendices)

در فرمت بندی محتوایی نویسنده موظف است مقاله خود را با توجه به راهنمای نویسندگان هر مجله اصلاح نماید. این مرحله شامل اصلاحاتی از قبیل تعداد کلمات، تعداد رفرنس ها و... می باشد که مرتبط به نحوه نگارش متن مقاله است. در فرمت بندی ساختاری نیز باید تعداد صفحات مقاله، فونت، نحوه نوشتن رفرنس ها و ... رعایت شود. این موضوع در مجلات بایکدیگر متفاوت می باشد. 

فرمت بندی مقاله

فرمت بندی خاص هر مجله باعث می شود تا تمامی مقالات چاپ شده در آن مجله دارای فرمت مخصوص و یکسان باشد. این یکسان بودن فرمت بندی و الزام به رعایت کردن آن، باعث می شود تا هم داوری مقالات آسانتر باشد و هر شماره مجله دارای مقالات چاپ شده با فرمت یکسان باشد. از طرفی می توان گفت فرمت بندی مقاله فرصتی برای سنجش دقت نویسنده نیز می باشد. در کل یک مرحله کاملا ضروری برای قرار گرفتن مقاله در پروسه داوری هر مجله می باشد. زیرا عدم رعایت این فرمت بندی باعث ریجکت و برگشت دادن مقاله از سمت داوران و یا ادیتور مجله می گردد. 

سابمیت و ارسال مقاله

پس از انجام فرمت بندی مقاله براساس دستورالعمل مجله نوبت به ارسال آن و بارگذاری در سایت مجله می رسد. سابمیت مقاله نیز براساس نوع مجله متفاوت بوده و در برخی موارد سابمیت از طریق ایمیل نویسنده و برخی موارد دیگر سابمیت از طریق سایت خود مجله می باشد که در نهایت با دادن نام کاربری و رمز عبوری می توان پیگیر تمام مراحل از طریق سایت بود.

تصویر

فرمت بندی و سابمیت مقاله در موسسه آرمان

یکی از خدمات تخصصی موسسه آرمان، فرمت بندی و سامبت مقاله می باشد. توجه به فرمت بندی درست مقاله، خصوصا زمانی که بحث چاپ مقاله در مجلات معتبر خارجی و داخلی مطرح میشود، اهمیتی دو چندان پیدا میکند. باتوجه به بخشی با عنوان راهنمای نویسندگان در هر مجله می توان به اهمیت این موضوع پی برد. حتی کنفرانس ها و همایش ها نیز دارای فرمت بندی مخصوصی می باشند که باید قبل از ارسال و یا سابمیت مقاله به مجله، آن را طبق فرمت درخواستی درآورده و بعد سابمیت شود. به همین خاطر باید در نظر داشت که فرمت بندی مقاله قبل از ارسال به مجله بسیار مهم است و باید به آن دقت کافی شود زیرا فرمت بندی دقیق و کامل باعث می شود تا ادیتور مقاله شما را با نگاهی مثبت تر بررسی نماید. 

همچنین پس از فرمت بندی در مرحله سابمیت نیز همراه شما خواهیم بود و تمامی اقدامات لازم جهت سابمیت و پیگیری های لازم تا حصول نتیجه از سمت موسسه ما انجام خواهد شد. اگر سابمیت مجله از طریق سایت باشد پس از انجام تمام مراحل نام کابری و رمز عبوری در خدمت شما قرار داده می شود که می توانید با آن تمامی مراحل را بررسی و کنترل نمایید و در صورتی که سابمیت از طریق ایمیل باشد نیز شما می توانید ایمیلی ساخته و اطلاعات آن را برای ما ارسال نمایید تا تمامی مراحل سابمیت از طریق ایمیل شما انجام شود که بتوانید به تمامی مکاتبات انجام شده دسترسی داشته باشید در غیر اینصورت تمامی مراحل به صورت اسکرین شات از سمت موسسه برای شما ارسال خواهد شد.

همچنین ما در زمینه استخراج تخصصی مقاله و ترجمه تخصصی مقاله و یا ویرایش تخصصی مقالات در خدمت شما هستیم.. موسسه آرمان با داشتن چندین سال تجربه درخشان در تمامی حوزه های اعلامی و نیز اخذ پذیرش و چاپ مقاله در مجلات و چاپ کتاب همواره همراه شما بوده و هستیم و خرسندیم تا اعلام نماییم که موسسه ما در زمینه نوشتن و تالیف در هیچ زمینه ای فعالیت نداشته و نخواهد داشت .پس می توانید با خیالی آسوده فایل های خود را در اختیار کارشناسان ما قرار دهید. 

همچنین ما برای راحتی شما عزیزان خدمات خود را به صورت دورکاری ارائه می دهیم تا شما در هر جای ایران عزیزمان هستید و حتی عزیزانی که در خارج از کشور هستند بتوانند از طریق ایمیل و شماره همراه با ما در تماس باشند. کارشناسان ما به صورت 24 ساعته آماده ارائه خدمات اعلامی به شما سروران خواهند بود.

تصویر

*همین حالا با ما تماس بگیرید تا از خدمات تخصصی ما استفاده نمایید*

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
شکل هندسی برای طراحی سایت
پرسش و دیدگاه شما

خدمات موسسه آرمان