انجام پارافریز و پلاگیاریسم مقالات

انتشار 5 آذر 1397
مطالعه 2 دقیقه

پارافریز به معنی بررسی و تحلیل جملات می باشد. در برخی موارد امکان آن وجود دارد که به صورت غیرعمد، در بیان جملاتی تشابه ایجاد شود که در این موارد می توان از پارافریز کردن مقاله جهت رفع آن تشابهات(پلاگیاریسم) استفاده کرد.

انجام پارافریز و پلاگیاریسم مقالات

انجام پارافریز و پلاگیاریسم مقالات

پارافریز به معنی بررسی و تحلیل جملات می باشد. در برخی موارد امکان آن وجود دارد که به صورت غیرعمد، در بیان جملاتی تشابه ایجاد شود که در این موارد می توان از پارافریز کردن مقاله جهت رفع آن تشابهات(پلاگیاریسم) استفاده کرد. پارافریز و پلاگیاریسم هم باعث تقویت مقاله نویسی و هم رعایت قوانین علمی و ادبی در نگارش مقاله می باشد.

در پارافریز کردن می توان از کلمات هم معنی بدون ایجاد تغییری در معنای کلمات استفاده کرد. همچنین فعل و فاعل را نیز می توان تغییر داد. در پارافریز کردن بهتر است متن را در ابتدا کامل مطالعه گرده و از زبان خود بازنویسی نمایید. اگر تشابه در متن بیشتر از 50% باشد در این صورت آن متن دچار سرقت علمی شده است و بهتر است حتما ارجاعات و رفرنس دهی صورت گیرد.

برای اینکه متن ها دچار سرقت ادبی نگردد و نیاز به پلاگیاریسم نداشته باشد می توانید جملات را به صورت نقل و قول و با ذکر منبع آن در متن خود استفاده نمایید. در برخی موارد می توانید از خالق اصلی متن برای استفاده از کارش اجازه بگیرید. تمامی عکس ها و نمودار و جدول ها را به نویسنده اصلی ارجاع داده شود.

امروزه مشکل پلاگیاریسم در ساختار مقالات داخلی و خارجی به معظلی جدی ایجاد شده است. شاید تا کنون برای خیلی از نویسندگان این اتفاق افتاده است که مقاله شان در همان ابتدای ارسال به مجله و با بررسی سردبیر به دلیل درصد تشابه بالا رد شود. حتی در برخی موارد ممکن است مجلات این موضوع را ذکر نکنند و تنها به بدون دلیل مشخصی مقاله تان را رد کنند و اعلام کنند مقاله شما مناسب برای انتشار در مجله تشخیص داده نشده است. آمار و بررسی ها نشان داده است که یکی از دلایل اصلی رد شدن مقالات فارسی نویسندگان برای مجلات خارجی معتبر به دلیل همان تشابه متن و یا به عبارتی plagiarism می باشد.

تمامی موارد استفاده از کار دیگران برای خود، استفاده از کلمات و ایده دیگران بدون گرفتن مجوز، عدم استفاده از علامت نقل قول هنگام نقل کردن از دیگران، دادن اطلاعات نادرست از منبع نقل شده، تغییر کلمات اما کپی کردن ساختار کلی جمله از منبع بدون گرفتن مجوز و کپی تعداد زیادی کلمات یا ایده‌ها از منبع که در قسمت اعظم کار شما استفاده شده است می تواند به نوعی پلاگیاریسم محسوب شود. در خیلی از این موارد با ذکر منبع می‌شود از سرقت ادبی جلوگیری کرد.

موسسه آرمان با داشتن به روز ترین برنامه و دسترسی به منابع چاپ شده می تواند تمامی متون و مقالات و پایان نامه های شما را با کمترین هزینه و بهترین کیفیت مورد بررسی قرار داده و شما را در رفع پلاگیاریسم همراهی نماید.

شما می توانید درخواست خود  مبنی بر کمترین درصد تشابه ممکن برای کارشناسان موسسه آرمان ارسال نموده تا متخصصین ما به راحتی درصد تشابه مقاله تان را بررسی و به کمترین حد ممکن برسانید. کارشناسان ما  فایل کامل مقاله شما را بررسی و درصد تشابه اولیه و اصلاح شده مقاله شما را با هایلایت مشخص می کند تا پژوهشگران عزیز بتوانند با خیالی آسوده بررسی نمایند که این رفع تشابه به درستی انجام پذیرفته است.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش و دیدگاه شما
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
کارشناس آرمان
(
9 ماه پیش
)
در پاسخ به:
سلام من بلد نیستم ایمیل بزنم این برنامه عالی
سلام و ادب ضمن تشکر مطالعه سایت، میتوانید با شماره 09900254935 تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم انجام شود.
بازدیدکننده
محمود شفایی
(
9 ماه پیش
)
تشکرتشکر
بازدیدکننده
فرشته
(
9 ماه پیش
)
سلام من بلد نیستم ایمیل بزنم این برنامه عالی
بازدیدکننده
کارشناس آرمان
(
10 ماه پیش
)
در پاسخ به:
سلام وقت بخیر مقاله ام 28 درصد پلاجیاریسم دار هزینه چقدر میشه برای درصد زیر ده بشود تشکر
سلام و ادب از این که موسسه آرمان را برای همکاری انتخاب فرمودید نهایت تشکر را داریم. لطفا فایل مقاله خود و یا تعداد کلمات مقاله را برای کارشناسان موسسه آرمان ارسال بفرمایید برآورد هزینه انجام شود. ایمیل موسسه journal.arman@gmail.com شماره موسسه آرمان 09900254935
بازدیدکننده
bahrami
(
10 ماه پیش
)
سلام وقت بخیر مقاله ام 28 درصد پلاجیاریسم دار هزینه چقدر میشه برای درصد زیر ده بشود تشکر

خدمات موسسه آرمان