چاپ مقاله ISI در حوزه پزشکی

انتشار 5 اسفند 1397
مطالعه 9 دقیقه

بخش زیادی از تولیدات علمی در مجامع علمی معتبر دنیا متشکل از مقالات حوزه پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، پرستاری، مامایی، بهداشت و سایر رشته‌های علوم پزشکی و بالینی می‌باشد

چاپ مقاله ISI در حوزه پزشکی

سال ها قبل که علم و فناوری پیشرفت زیادی نکرده بود و هنوز اینترنت و کامیوتر در دسترس عموم نبود، خیلی از اکتشافات پزشکی و درمانی دانشمندان در دنیا در قالب یک مقاله نوشته شده و در مجامع و گرده همایی ها  ارائه می شد و سپس در اختیار عموم قرار می گرفت. اما امروز به مدد فناوری و دسترسی آسان به مقالات علمی از طریق پایگاه های علمی مختلف، دسترسی به مقالات علمی در حوزه های مختلف، بصورت آنلاین، بسیار آسان تر از گذشته شده است. با توجه به اینکه بیشتر پژوهش های انجام گرفته در حوزه های مختلف در خصوص یک موضوع خاص انجام میگیرد، در نتیجه ارائه نتایج پژوهش ها بیشتر در قالب مقالات علمی ارائه می شود تا مطالعه آن برای عموم افراد و محققین دیگر راحت تر انجام گیرد. از طرفی با توجه به اهمیت و امتیازات پژوهشی که چاپ مقاله در مجامع علمی و دانشگاه ها دارد، گرایش به سمت چاپ مقاله در میان دانشجویان و محققین نسبت به گذشته افزایش یافته است. 
سالانه هزاران مقاله علمی نوشته شده توسط محققین و دانشجویان در سراسر دنیا در مجلات علمی مختلفی به چاپ می رسد و بصورت online در سایت مجلات نمایه می شوند که برخی از آنها بصورت open access در دسترس عموم قرار میگیرند. در میان موضوعات مختلف علمی، حوزه پزشکی بیشترین تعداد مقالات علمی چاپ شده در دنیا را به خود اختصاص می دهد. در واقع رشته‌های مرتبط با علوم پزشکی در زمینه پژوهش جزو پیشروترین علوم دنیا به شمار می‌روند و معتبرترین مجلات علمی دنیا در این حوزه‌ها فعالیت دارند. در حال حاضر بیش از گذشته نتایج علمی و دستاوردهای علم پزشکی در معرض دید مردم و جامعه ی علمی قرار گرفته است و مهم ترین راه شناخته شدن دانشمندان پزشکی در حال حاضر ارائه دستاوردها و چاپ نتایج جدید خود در قالب مقاله پزشکی می باشد.

اهمیت چاپ مقاله در حوزه پزشکی 

با افزایش اهمیت چاپ مقاله و قرار دادن آن بعنوان معیار ارزیابی فعالیت های پژوهشی دانشجویان و اساتید، امروزه مجلات و نشریات علمی مختلفی با سطح بندی متفاوت در حال فعالیت هستند که بر اساس معیارهای تعریف شده ای رتبه بندی شده اند. معتبرترین نمایه های علمی در دنیا و ایران به ترتیب تحت عنوان پایگاه  ISI، پابمد (Pubmed)، اسکوپوس (Scopus) و isc می باشد. چاپ در این پایگاه های علمی مزایای فراوانی در سطح کشور و بین المللی برای محققین پزشکی دارد که مهم ترین آن ها:

 • افزایش احتمال پذیرش در مقطع دکتری (آموزشی و پژوهشی) و پسا دکتری در دانشگاه های علوم پزشکی
 • افزایش احتمال پذیرفته شدن به عنوان عضو هیات علمی در دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی در دانشگاه های علوم پزشکی
 • امکان عضویت در بنیاد ملی نخبگان
 • شناخته شدن به عنوان متخصص و صاحب نظر در موضوع
 • امکان گرفتن پروژه های تحقیقاتی با درآمدهای بالا در زمینه درمان و علوم پزشکی
 • گرفتن بورس تحصیلی و ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر بین المللی در سراسر جهان
 • نظریه پردازی و بیان دیدگاه های نویسندگان در زمینه های تخصصی درمان و علوم پزشکی
 • ثبت کردن تحقیقات و مطالعات انجام شده به نام نویسندگان و حفظ دائمی آنها

تصویر

چاپ مقاله ISI در حوزه پزشکی

مساله ای که برای دانشجویان و اساتید پزشکی همانند دیگر رشته ها حائز اهمیت است، چاپ مقالات در ایندکس ها و نمایه های معتبر همچون ISI است. مقاله ISI به دلیل امتیازات بالایی که برای دانشجویان و محققین به همراه دارد، نسبت به مقالات دیگر از اهمیت زیادی برخوردارند. مجلات علمی معتبر در دنیا که اقدام به چاپ مقاله ISI می نمایند به دو گروه مجلات ایمپکت دار و بدون ایمپکت تقسیم می شوند. مجلات ISI سالانه بر اساس معیارهای تعریف شده ای مورد ارزیابی قرار گرفته و مجلاتی که امتیاز بالایی را کسب نمایند در لیست مجلات ایمپکت دار یا JCR قرار می گیرند و مابقی مجلات تحت عنوان مجلات بدون ایمپکت یا ISI LISTED نامیده می شوند. تفاوتی که این دو گروه مجلات با یکدیگر دارند، بیشتر در نوع داوری آنها می باشد.
مجلات ISI ایمپکت دار که تحت عنوان مجلات JCR نامیده می شوند، بالاترین امتیاز چاپ مقاله را به خود اختصاص می دهند. داوری این مجلات کاملا تخصصی بوده و گاهی یک مقاله توسط چندین داور از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار میگیرد. این مجلات بر خلاف مجلات ISI بدون ایمپکت، با هیچ موسسه ای طرف قرارداد نبوده و با انها رایزنی نمی کند. تنها چیزی که برای آنها حائز اهمیت می باشد، موضوع مقاله و محتوای آن می باشد. در صورتی که یک مقاله از لحاظ موضوعی در حیطه فعالیت آن مجله بوده باشد و محتوای آن نیز از لحاظ نگارشی و ترجمه فاقد هر گونه اشتباه و خطایی باشد، مطمئنا مورد پذیرش داوران و سردبیر مجله قرار خواهد گرفت.

با توجه به اهمیتی که چاپ مقاله برای دانشجویان حوزه پزشکی دارد، لازم است تا با روش‌های پژوهشی و ارائه پروژه‌های پژوهشی قوی آشنا شوند تا بتوانند مقاله ای با موضوع ناب و محتوای قوی ارائه نمایند. در این میان به دلیل ماهیت تخصصی پژوهش و همچنین مهارت‌های بسیاری که در این مسیر نیاز است، امکان اینکه یک فرد بتواند تمامی فرآیندهای کار پژوهشی را به تنهایی انجام دهد وجود ندارد. به همین منظور در بسیاری از کشورهای جهان موسساتی وجود دارند که به ارایه خدمات در حوزه پژوهش به پژوهشگران می‌کنند. بر همین اساس موسسه پژوهشی آرمان با تشکیل گروهی از پژوهشگران برجسته، به ارائه خدمات پژوهشی در چاپ مقاله پزشکی و دندانپزشکی می‌پردازد.

چاپ مقاله ISI حوزه پزشکی در موسسه آرمان

بخش زیادی از تولیدات علمی در مجامع علمی معتبر دنیا متشکل از مقالات حوزه پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، پرستاری، مامایی، بهداشت و سایر رشته‌های علوم پزشکی و بالینی می‌باشد. همین عامل سبب شده است که موسسه آرمان گروهی ویژه در زمینه پذیرش و چاپ مقاله پزشکی و رشته‌های مرتبط را تشکیل دهد. این گروه با رصد مجلات علمی دنیا به خصوص مجلات پاب مد و اسکوپوس و همچنین مجلات بخش وب آف ساینس موسسه تامسون رویترز، و انتخاب مجلاتی که احتمال پذیرش بالاتری دارند و از نظر زمان و هزینه نیز مناسب می‌باشند، اقدام به پذیرش و چاپ مقاله پزشکی و مقالات رشته‌های مرتبط می‌کند. تمامی مجلات انتخاب شده مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت می‌باشند و به همین دلیل در دفاع از پایان نامه، مصاحبه دکتری، ارتقاء هیئت علمی و مصاحبه شغلی قابل استفاده هستند.

فرایند پذیرش و چاپ مقاله پزشکی همانند تمامی رشته‌های دیگر است و موسسه آرمان با بهره گیری از همکاران توانمند و پژوهشگران برجسته حوزه علوم پزشکی، آمادگی دارد تمامی خدمات مرتبط را به دانشجویان و پژوهشگران ارائه دهد. خدمات ما در این زمینه عبارت است از:

 1. مشاوره اولیه و رایگان در خصوص استخراج مقاله از پایان نامه و چاپ مقاله در مجلات و نشریات پزشکی
 2. ترجمه تخصصی و فوق تخصصی مقالات در صورت نیاز
 3. ویرایش ساختاری و گرامری مقالات ترجمه شده
 4. جستجو و معرفی ژورنال معتبر و مناسب: انتخاب مجله برای پذیرش و چاپ مقاله پزشکی یکی از دشوارترین مراحل در فرایند چاپ مقاله است. یک مجله مناسب برای چاپ مقاله پزشکی علاوه بر داشتن کیفیت‌ لازم، بایستی معتبر بوده و از نظر زمان داوری و هزینه نیز در سطح قابل قبولی باشد. کلرشناسان موسسه آرمان آماده معرفی بهترین مجلات از نظر کیفیت و با بالاترین نرخ پذیرش به شما هستیم.
 5. آماده سازی مقاله و سابمیت: فرایند آماده سازی مقاله و سابمیت آن متناسب با دستورالعمل مجله می باشد. برای سابمیت مقاله در یک مجله باید فایل‌هایی مانند کاور لتر، تصاویر و نمودارها و فایل اسامی و افیلییشن نویسندگان آماده شود و پس از آن از طریق سایت مجله اقدام به سابمیت مقاله کرد. تمامی این مراحل توسط همکاران ما در موسسه آرمان قابل انجام است که شامل:
 • راهنمایی نویسنده مقاله در نوشتن کاورلتر و تکمیل فرم کپی رایت
 • جاگذاری مقاله در قالب مجله
 • تغییر فونت و قلم نوشتاری مقاله و اندازه صفحات مقاله طبق دستورالعمل ارسالی مجله
 • سازماندهی جداول و تصاویر درون مقاله
 • رفع اشتباهات رفرنس نویسی و تبدیل فرمت رفرنس مقالات به فرم درخواستی مجله
 1. ارسال و سابمیت مقاله در مجله انتخابی
 2. انجام مکاتبات با مجله و رفع اصلاحات احتمالی:  در بیشتر موارد، بعد از ارسال مقاله به مجله، ویراستار مجله قبل از ارسال مقاله به داوران متخصص، مقالات را از لحاظ موضوعی و ساختاری مورد بررسی قرار می دهند و در صورتی که مقاله مطابق با دستورالعمل مجله نوشته نشده باشد، ضمن بیان ایرادات مقاله، ان را برای انجام اصلاحات به نویسنده پس می فرستند. کارشناسان ما موارد درخواستی را در صورتی که مربوط به ساختار مقاله باشد، اعمال کرده و مجددا به مجله ارسال می کنند، اما در صورتی که ایرادات گرفته شده مروط به محتوای مقاله باشد، ان را به نویسنده مسئول مقاله ارسال می کنند و موارد خواسته شده را توضیح می دهند تا آنها را رفع کرده و مجددا مقاله را در پروسه داوری مجله قرار می دهند.
 3. پیگیری نتایج داوری مقاله: بسیاری از مقالات پس از ارسال به مجله باید مورد اصلاح قرار گیرند. داوران مجله با مطالعه مقاله نظرات خود را اعلام می‌کنند و نویسنده مسئول باید اصلاحات مورد نظر را انجام دهد یا در صورت نیاز توضیحاتی برای داوران ارسال نماید. به دلیل تخصصی بودن و اهمیت داشتن این مرحله، معمولاً توصیه می‌شود که انجام مکاتبات توسط یک پژوهشگر با تجربه انجام گیرد و همکاران ما در این زمینه با شما همکاری خواهند کرد.
 4. اعلام نتیجه داوری و ارسال نامه پذیرش به نویسنده مسئول: در صورتی که مقاله از سوی داروان مجله مورد پذیرش قرار گیرند، نامه پذیرش از سوی مجله برای کارشناسان ما ارسال می شود که بعد از بررسی آن، به نویسنده مقاله فرستاده می شود تا با استفاده از آن بتواند از امتیازات چاپ مقاله خود بهره مند شود.

رشته‌های تحت پوشش موسسه آرمان در پذیرش و چاپ مقاله ISI پزشکی

 • پذیرش و چاپ مقاله پزشکی ISI در رشته پزشکی عمومیتصویر
 •  پذیرش و چاپ مقاله پزشکی ISI در تخصص‌های مختلف پزشکی
 • پذیرش و چاپ مقاله پزشکی ISI در رشته پرستاری و مامایی
 • پذیرش و چاپ مقاله پزشکی ISI در رشته دندانپزشکی و داروسازی
 • پذیرش و چاپ مقاله پزشکی ISI در رشته بهداشت عمومی
 • پذیرش و چاپ مقاله پزشکی ISI در رشته زیست شناسی و گرایش های مختلف آن

موسسه تحقیقاتی آرمان به عنوان یکی از مراکز مهم تحقیقاتی و با کادری با تجربه و متخصص از سال 1393 فعالیت خود را با کمک جمعی از دانشجویان با انگیزه ی دانشگاههای معتبر کشور آغاز نموده است. با توجه به وسعت فعالیتهای موسسه آرمان دپارتمانهای مختلفی در آن شکل گرفته که دپارتمان تخصصی مقالات یکی از مهمترین آنهاست. از جمله سایر دپارتمان های مهم می توان به دپارتمان ترجمه تخصصی, دپارتمان چاپ کتاب و دپارتمان دانلود نرم افزارهای علمی اشاره کرد. فرهیخته ی گرانقدر اگر دنبال رزومه علمی خوب یا به دنبال اخذ پذیرش از دانشگاه های خارج از ایران و یا حتی دنبال ارتقای شغلی و تحصیلی هستید موسسه آرمان، برندی مطمئن ماندگار و قابل اعتماد در اذهان اساتید گرانقدر و دانشجویان بزرگوار می باشد. موسسه آرمان خدمات چاپ مقاله isi ، چاپ مقاله isc ، چاپ مقاله اسکوپوس ، پذیرش و چاپ مقاله علمی پژوهشی داخلی و خارجی و اخذ پذیرش مقاله فوری را به شما ارائه می کند اما موسسه آرمان هیچ گونه فعالیتی در زمینه نگارش مقاله ندارد.

نقاط قوت موسسه آرمان:

 • خوش قول بودن در زمان چاپ
 • چاپ در سریعترین زمان ممکن ( بستگی به ضریب ژورنال دارد)
 • صداقت و پشتیبانی و در دسترس بودن ۲۴ ساعته

برای اطلاعات بیشتر در زمینه پذیرش و چاپ مقاله در مجلات معتبر با ما تماس بگیرید.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش و دیدگاه شما
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
کارشناس آرمان
(
1 سال پیش
)
در پاسخ به:
نیاز به یک مقاله isi در زمینه پزشکی به زبان انگلیسی از صفر تا صد دارم.
سلام و ادب شما میتونید پایان نامه تان را ارسال بفرمایید تا مقاله از آن استخراج کنیم و برای پذیرش و چاپ در مجلات معتبر isi اقدام کنیم. برای مشاوره رایگان و ارسال پایان نامه میتونید با شماره درج شده در بالای صفحه تماس بگیرید و یا از طریق ایمیل یا واتساپ پیام ارسال بفرمایید.
بازدیدکننده
سیدعلی مظهری
(
1 سال پیش
)
نیاز به یک مقاله isi در زمینه پزشکی به زبان انگلیسی از صفر تا صد دارم.

خدمات موسسه آرمان