استخراج و چاپ مقاله ISI از پایان نامه حقوق

انتشار 12 اسفند 1397
مطالعه 5 دقیقه

...

استخراج و چاپ مقاله ISI از پایان نامه حقوق

نگارش و استخراج مقاله از پایان‌نامه حقوق مقاطع کارشناسی ارشد و رساله دکتری بسیار حائز اهمیت بوده و در واقع، ارزش کاربردی یا علمی پایان‌نامه و رساله بوسیله مقاله ای که از آن استخراج شده، تعیین می شود. اصالت کار و نو بودن مطلب و روش های به کار رفته در پایان‌نامه و رساله حقوق با نگارش مقاله و حتی با چاپ ان در قالب کتاب آشکار می‌شود و به اطلاع جامعه علمی می‌رسد. گاهی ممکن است پایان‌نامه و یا رساله ارزشمند باشد ولی چاپ و انتشار آن به‌صورت کتاب به‌سادگی امکان‌پذیر نباشد. دشواری مراحل چاپ از یک طرف و طولانی بودن بعضی از فصول آن از جهت دیگر ممکن است چاپ آن را در زمان کوتاه مقدور نسازد. اما مقاله یا مقالات این چنین نیست و خیلی سریع‌تر می‌تواند منتشر شود. اگر چه در بعضی شرایط و با بعضی سلائق یا اعمال نظر برخی از سردبیران مجله‌ها، انتشار مقاله در پاره‌ای از مجلات حقوق هم دست کمی از نشر کتاب ندارد. بعضی سردبیران، مقالاتی را با دلایلی که گاه موجه هم  نیست در فرآیندی طولانی قرار می‌دهند. ولی در هر حال اگر همین مقالات در قالب کتاب منتشر شوند، چه بسا با مشکلاتی بیش از این مواجه شوند.
استخراج مقاله از پایان نامه  حقوق بایستی از اولویت های روند پژوهشی یک دانشجوی حقوق کارشناسی ارشد یا دکتری باشد. زیرا یکی از معیارهای مهم برای ارزیابی پایان نامه های دانشجویان حقوق توسط اساتید و داوران مصاحبه دکتری، مقاله چاپ شده از پایان نامه می باشد. در این میان، هدف اصلی بیشتر دانشجویان حقوق از استخراج مقاله از پایان نامه، چاپ آن در مجلات ISI بخصوص مجلات ISI ایمپکت دار حقوق می باشد. زیرا همانطور که می دانید داشتن مقاله ISI یکی از مهم ترین و امتیاز آورترین موارد پژوهشی در مصاحبه دکتری می باشد. با توجه به ارزش علمی مجلات ISI ، تقاضا برای چاپ مقاله در این مجلات بیشتر از مجلات دیگر می باشد.
موسسه آرمان خدمات استخراج مقاله از پایان نامه ارشد و دکتری برای دانشجویان حقوق را به صورت تخصصی برای افرادی که پایان نامه خود را به اتمام رسانده و علاقه مند به استخراج مقاله از پایان نامه خود و چاپ مقاله در مجلات معتبر ISI حقوق  یا ارائه در کنفرانس های بین المللی حقوق می باشند، ارائه می کند. از پایان نامه در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد می توان حداقل دو مقاله و در مقطع تحصیلی دکتری بین 3 تا 5 مقاله استخراج نمود.

مراحل استخراج مقاله از پایان نامه

 • در مقاله استخرج شده از پایان نامه ارشد و رساله دکتری ابتدا باید تصمیم بگیرید که قصد استخراج چند مقاله از پایان نامه را دارید تا بر اساس آن بتوانید مطالب پایان نامه خود را تقسیم نمایید تا مطالب تکراری در مقالات شما آورده نشود. 
 • سپس بر اساس تعداد مقالات، عنوان هر کدام را تعیین نمایید. با توجه به اینکه در پایان نامه یک عنوان کلی نوشته می شود، بایستی عنوان هر کدام از مقالات استخراج شده از پایان نامه را متناسب با محتوای مقاله تعیین نمایید. 
 • بعد از تعیین عنوان مقاله، بایستی به سراغ بخش بندی مقاله خود رفته و تیتر های اصلی و فرعی مقاله خود تعیین نمایید تا نوشتن مطالب برای شما راحت تر شود. 
 • در مرحله بعدی، مطالب مربوط به هر بخش را در محل مورد نظر خود قرار دهید بدون آنکه آن را ویرایش یا دستکاری نمایید. تمامی مطالب را که جاگذاری کردید، نوبت به ویرایش و تصحیح جملات مقاله می رسد. باید متن مقاله خود را بسیار دقیق و واضح بنویسید تا برای خواننده قابل درک باشد. به زمان افعال به کار رفته دقت نمایید. از افعال زمان حال و آینده استفاده نکنید. کلمات و اصطلاحات سخت و پیچیده در متن خود بکار نبرید. در صورت استفاده از اختصارات حتما در ابتدا عنوان کامل آن را بنویسید و سپس آن اختصار را بکار ببرید.
 •  باید به نحوه نوشتن فرضیه ها یا سوالات پژوهش در مقاله مستخرج از پایان نامه ارشد و مقاله از رساله دکتری توجه کرد.
 • روش شناسی تحقیق، تحلیل داده ها  یکی دیگر از کارهایی است  که باید در استخراج مقاله از پایان نامه ارشد و مقاله مستخرج از رساله دکتری رعایت کرد.
 • نحوه تدوین بیان نتایج تحقیق (یافته های پژوهش) در استخراج مقاله از پایان نامه کارشناسی ارشد و مقاله از رساله دکتری نیز نکته مهمی است.
 • در نهایت مهم ترین بخش مقاله که شامل چکیده می باشد، را بنویسید. از دید داوران یک مجله، چکیده مقاله بیان کننده کل محتوای مقاله بوده و باید به گونه ای نوشته شود که خواننده با خواندن آن بتواند به تمام محتوای مقاله پی ببرد.

ملاک های اصلی مجلات ISI در چاپ مقاله

در سایت ISI چهار مورد به عنوان ملاک های اصلی چاپ مقاله ISI آمده است كه شامل موارد ذیل میباشد:

 • زمان بندی نشر تعریف شده باشد. یعنی معلوم باشد كه فصلنامه است، ماهنامه است یا… و در موعد معین هم آماده شود.
 • فرآیند داوری براي مجله تعریف شده باشد.
 • قواعد نشر بین المللی را رعایت كند. برای مثال، عنوان مجله گویای محتوای آن باشد.
 • مقاله به زبان انگلیسی باشد.

موارد فرعی:

 • مجله باید حوزه بین المللی داشته باشد و به یك حوزه جغرافیایی خاص تعلق نداشته باشد.
 • در حوزه آن مجله، ترجیحاً مجله مشابه نباشد یا اگر هست آن مجله معیار برتری نسبت به آنها داشته باشد.
 • افراد به وجود آورنده آن حتی الامكان افراد شناخته شده ای باشند.
 • افراد به وجود آورنده، توزیع جغرافیایی مناسبی داشته باشند مثلا همه ایراني نباشند. البته موارد فرعی، نمره اضافه دارد و در قبولی یا رد مجله از طرف ISI نقش بازی نمی كند.

موسسه آرمان:

 • فایل مقاله استخراج شده به مدت 24 ساعت در اختیار مشتری قرار داده می شود تا بررسی کرده و در صورت وجود ایراد، ان را به کارشناسان ما اطلاع دهد.
 • در صورتی که قصد چاپ مقاله در نشریات ISI خارجی را داشتید، ترجمه مقالات استخراج شده از پایان نامه توسط مترجمین متخصص و Native انجام میگیرد. در ترجمه مقالات مستخرج از پایان نامه از اصطلاحات تخصصی مربوط به هر رشته استفاده خواهد شد. فایل ترجمه مقالات از پایان نامه به همراه فایل اصل مقاله مستخرج شده به متقاضی ارائه خواهد شد.
 • با توجه به اینکه امروزه بسیاری از موسسات مقالات دانشجویان را در مجلات فاقد اعتبار یا مجلات جعلی به چاپ می رسانند، موسسه آرمان تضمین می کند مجله ای که مقاله استخراج شده از پایان نامه در آن پذیرش خواهد شد، جزو مجلات جعلی و فاقد اعتبار (بلک لیست) نباشد.

با استخراج مقاله از پایان نامه می توانید ضمن اثبات کیفیت پایان نامه از مزایای آن در مصاحبه کاری و مقاطع تحصیلی بالاتر استفاده کنید. موسسه آرمان در کمترین زمان ممکن و با بهترین کیفیت به شما کمک می کند به صورت تضمینی، کار پژوهشی خود را به مقاله ISI تبدیل کنید.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
شکل هندسی برای طراحی سایت
پرسش و دیدگاه شما

خدمات موسسه آرمان