مقاله محققان ایرانی در میان برترین مقالات نانو تکنولوژی جهان

انتشار 28 خرداد 1399
مطالعه 1 دقیقه

محققان پژوهشکده سرطان معتمد جهاددانشگاهی موفق شدند با اصلاح و بهبود یک روش تشخیصی جدید با بهره گیری از نانو تکنولوژی، مقاله‌ی آن را در یکی از مجلات گروه نشریه نیچر منتشر کنند. این مقاله جزو مقالات یک درصد برتر حوزه موضوعی نانو تکنولوژی شده است.

مقاله محققان ایرانی در میان برترین مقالات نانو تکنولوژی جهان

مقاله محققان ایرانی در میان برترین مقالات نانو تکنولوژی جهان

دکتر کیوان مجیدزاده، رییس پژوهشکده و نویسنده مسئول این مقاله با اعلام این خبر گفت: نانو تکنولوژی پنجره بزرگی را برای تشخیص سریع و زودهنگام بیماری‌ها به روی محققان باز کرده است.

وی با بیان این که این مقاله به روشی در بهینه‌سازی تکنیک جدید تشخیص بیماری‌ها از جمله سرطان با بهره‌گیری از یک نانو کامپوزیت بر پایه گرافن/ نانو ذرات نقره / پلی آنیلین اشاره دارد، افزود: نانو کامپوزیت جدید تولید شده، قادر است عملکردهای تشخیصی را تا حد بسیار زیادی بهبود بخشیده و حساسیت، دقت و سرعت پاسخ دهی را افزایش دهد.

دکتر مرتضی نقیب، عضو هیئت علمی دپارتمان پژوهشی فناوری‌های بین رشته‌ای پژوهشکده سرطان معتمد، نیز با اشاره به اینکه این طراحی و دستاورد حاصل کار پژوهشی محققان این دپارتمان بوده است، گفت: دو مقاله در مجله یک درصد برتر Biosensors and Bioelectronics در این مورد توسط محققان این دپارتمان به چاپ رسیده است که در آن چگونگی امکان تشخیص دو بیومارکر مهم سرطان پستان در مدت زمان کم و با هزینه پایین و دقت بالا (در حد دو سلول) ذکر شده است.

بنا بر اعلام روابط عمومی پژوهشکده سرطان معتمد جهاد دانشگاهی، وی افزود: مقاله مذکور جزو ۱۰۰ مقاله اول دانلود شده (Most Downloaded) توسط محققان دنیا در سال ۲۰۱۹ و همچنین جزو لیست برتر مقالات و highly suited قرار گرفت.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
شکل هندسی برای طراحی سایت
پرسش و دیدگاه شما

خدمات موسسه آرمان