فهرست مجلات ISI و Scopus ایران

انتشار 14 شهریور 1398
مطالعه 3 دقیقه

مجلات ISI و Scopus از جمله مجلات معتبر و دارای ارزش مطرح در سطح دنیا می‌باشند. تعداد زیادی از مجلات ایران نیز موفق به کسب نمایه ISI و Scopus شده‌اند که چاپ مقاله در این مجلات امتیاز و اعتبار فراوانی به همراه دارد.

فهرست مجلات ISI و Scopus ایران

نویسندگان مقالات پس از نگارش مقاله معمولاً در راستای انتشار آن در یکی از مجلات معتبر علمی تلاش می‌کنند. به هر میزان که مجله منتشر کننده مقاله دارای اعتبار علمی بالاتری باشد، به همان میزان اعتبار مقاله و نویسنده آن بالا می‌رود و مقاله تعداد خواننده و استنادات بیشتری را به خود جذب می‌کند. برای شناخت مجلات معتبر علمی و ارزیابی کیفیت آن‌ها راه‌های مختلفی وجود دارد. از جمله راه‌های موجود برای ارزیابی مجلات علمی نمایه شدن آن‌ها توسط پایگاه‌های نمایه سازی معتبری هم‌چون اسکوپوس، ISI ،PubMed و... است. در این مطلب قصد داریم به مجلات ایرانی نمایه شده توسط اسکوپوس و ISI اشاره کنیم. البته باید توجه داشت لیست مجلات پایگاه‌های معتبری همچون اسکوپوس و ISI به صورت سالانه براساس استانداردهای تعیین شده مورد ارزیابی قرار می‌گیرد تا بر حسب وجود و یا عدم وجود شرایط مطلوب، مجلات از لیست این پایگاه‌ها حذف و یا به این لیست اضافه شوند. از این رو تعداد مجلات نمایه شده توسط این پایگاه‌ها همواره ثابت نمی‌ماند و هر سال به روزرسانی شده و لیست تازه‌ای ارائه می‌گردد.

مجلات معتبر علمی فراوانی در ایران وجود دارند که موفق شده‌اند در پایگاه‌های ISI، Scopus و PubMed اندیکس شوند. همین امر باعث محبوبیت و مقبولیت آنها در بین پژوهشگران و دانشجویان داخل کشور شده است چرا که مقالات منتشر شده در این مجلات علاوه بر امتیازآوری فراوان برای نویسنده مقاله موجب شهرت علمی وی در سطح مجامع علمی می‌گردد. همچنین با توجه به وجود شرایط حاضر و سخت‌گیری‌های اعمال شده در پذیرش مقالات پژوهشگران ایرانی در سطح بین‌المللی این مجلات کورسوی امیدی است برای آن دسته از عزیزان که ملزم به چاپ مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس دارند.

دانلود لیست مجلات ایرانی آی اس آی

همانطور که گفته شد موسسه کلاریویت آنالیتیکس یا ISI سابق هر ساله هزاران مجله علمی را از سراسر دنیا مورد ارزیابی قرار می‌دهد و مجلاتی که معیارهای این موسسه را داشته باشند به لیست مجلات معتبر این موسسه راه پیدا می‌کنند. هم اکنون بیش از ۱۸ هزار مجله در لیست مجلات کلاریویت آنالیتیکس یا ISI فهرست شده است که برخی از آن‌ها که دارای اعتبار بالاتری هستند و ضریب تاثیر دارند و در پایگاه وب آف ساینس (WoS) نمایه می‌شود. در میان این مجلات اسامی تعداد زیادی از مجلات ایرانی مورد تایید این موسسه نیز به چشم می‌خورد جهت اطلاع و مطالعه فهرست این مجلات می‌ توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید.

دانلود لیست مجلات ایرانی اسکوپوس

مجلات ایرانی بسیاری در لیست مجلات اسکوپوس وجود دارد. با این حال تعداد مجلات ایرانی اسکوپوس در مقایسه با تعداد مقالاتی که پژوهشگران ایرانی در مجلات Scopus به چاپ می‌رسانند بسیار کمتر است. البته قابل اشاره است که تعداد مجلات ایرانی پایگاه اسکوپوس با توجه به رشد علم و فناوری میهن عزیزمان همه ساله به صورت صعودی در حال افزایش است. در حال حاضر در حدود 112 مجله ایرانی در این لیست وجود دارد. عمده این مجلات در حوزه پزشکی و فنی و مهندسی است اما مجلاتی نیز به صورت موردی در رشته‌های علوم انسانی و علوم پایه در این لیست دیده می‌شود. جهت دسترسی به لیست مجلات Scopus بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

موسسه تحققیاتی آرمان با چندین سال تجربه در زمینه پذیرش و چاپ مقالات در مجله‌های معتبری همچون ISI و اسکوپوس آماده ارائه خدمات استخراج مقاله از پایان‌نامه، پذیرش و چاپ مقاله در مجلات داخلی و خارجی و همچنین ترجمه مقالات ISI و Scopus و دیگر مقالات به زبان انگلیسی و سایر زبان‌های خارجی می‌باشد. برای ثبت سفارش، درخواست خود را از طریق ایمیل موسسه به کارشناسان موسسه ما ارسال نمایید تا در اسرع وقت به درخواست شما رسیدگی شود.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
شکل هندسی برای طراحی سایت
پرسش و دیدگاه شما
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
کارشناس آرمان
(
6 ماه پیش
)
در پاسخ به:
مقاله من:بررسی خصوصیات دموگرافیک مراجعین سقط جنین به پزشکی قانونی طی سالهای ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰
سلام و ادب ضمن تشکر از شما بابت انتخاب موسسه آرمان جهت همکاری، با کمال افتخار در خدمت هستیم. کارشناسان موسسه ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و مشاوره رایگان ارائه میدهند.
بازدیدکننده
دکتر اکرم ذاکری
(
6 ماه پیش
)
مقاله من:بررسی خصوصیات دموگرافیک مراجعین سقط جنین به پزشکی قانونی طی سالهای ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰

خدمات موسسه آرمان