چگونه در مصاحبه دکتری قبول شویم؟

انتشار 15 شهریور 1399
مطالعه 4 دقیقه

برای موفقیت در آزمون دکتری و رسیدن به رتبه های برتر باید پشتکار و تلاش بالایی داشت.

چگونه در مصاحبه دکتری قبول شویم؟

چگونه در مصاحبه دکتری قبول شویم؟

مصاحبه دکتری 

مصاحبه دکتری یکی از حساس ترین مراحل می‌باشد که دانشجو بعد از پشت سر گذاشتن آزمون کتبی و کسب امتیاز کامل در آزمون وارد این مرحله خواهد شد. داوطلب با مشاهده کارنامه انتخاب رشته خود در مییابد که در کدام رشته ها و دانشگاه ها دعوت به مصاحبه شده است. داوطلبان می توانند در مصاحبه تمامی دانشگاه هایی که در آن ها دعوت شده اند، شرکت کنند؛ اما برای شرکت در آنها ملزم به پرداخت هزینه مصاحبه دکتری مربوط به هر دانشگاه هستند.

تقویت رزومه دکتری 99

دانشجویانی که در آزمون ورودی مقطع دکتری شرکت نموده اند و موفق به قبولی در آن شده اند باید برای ورود به این مقطع در یک جلسه مصاحبه نیز شرکت کنند و در صورتی که مورد تایید داوران و اساتید قرار گرفتند مجاز به ورود به دانشگاه در آن مقطع می شوند. البته در بعضی دانشگاهها مصاحبه دکتری در یک جلسه تمام نمی شود و به چندین جلسه نیز طول میکشد.

چه امتیازاتی برای تقویت رزومه دکتری 99 لازم است؟

نحوه محاسبه نمره کل داوطلب جهت تعیین قبولی یا عدم قبولی با توجه به میزان تأثیر نمره مصاحبه و نمره آزمون کتبی در سال‌های مختلف متفاوت بوده است. در مصاحبه های آزمون دکتری سراسری 40 درصد نمره به سوابق پژوهشی، 30 درصد به سوابق آموزشی و 30 درصد نیز به ارزیابی های جلسه مصاحبه اختصاص داده شده است.

امتیاز دهی بخش سوابق پژوهشی دانشجو در مصاحبه دکتری

امتیاز دهی بخش سوابق پژوهشی دانشجو در مصاحبه دکتری

سوابق پژوهشی

امتیاز

مقالات علمی چاپ شده در مجلات معتبر داخلی و خارجی

( علمی پژوهشی ، ISC ،ISI ،SCOPUS و ..)

22 امتیاز

( مقاله 7 امتیاز )

مقالات علمی چاپ شده در مجلات علمی ترویجی

6 امتیاز

( هر مقاله 2 امتیاز )

مقالات ارائه شده در کنفرانس های داخلی و خارجی

4 امتیاز

( کنفرانس های خارجی 2 امتیاز / کنفرانس های داخلی 1 امتیاز )

چاپ کتاب / ترجمه کتاب

4 امتیاز

کیفیت پایان نامه

4 امتیاز

( عالی 4 امتیاز / خیلی خوب 2 امتیاز )

مجموع امتیازات سوابق پژوهشی

40 امتیاز

نحوه محاسبه امتیازات پژوهشی در مصاحبه دکتری

امتیاز دهی بخش سوابق آموزشی دانشجو در مصاحبه دکتری

سابقه آموزشی

امتیاز

معدل پایه کارشناسی ارشد

6 امتیاز

دانشگاه محل تحصیل در دوره کارشناسی ارشد

5 امتیاز

مدت زمان تحصیل در دوره کارشناسی

3 امتیاز

طول مدت تحصیل در دوره کارشناسی ارشد

3 امتیاز

قبولی در آزمونهای المپیاد و یا عضویت در بنیاد نخبگان و یا المپیاد

5 امتیاز

مدرک زبان انگلیسی

در خصوص مدارک زبان باید ذکر نمود که فقط مدارک  TOEFL، TOLIMO ،  IELTS، MSRT، MHLE ، UTEPT  مورد قبول می باشد.

مدرک EPT برای دانشگاه های آزاد نیز قابل قبول می باشد .

8 امتیاز

مجموع امتیازات آموزشی

30 امتیاز

اولویت فعالیتهای پژوهشی 

با توجه به امتیازاتی که در بخش جداول بالا مطالعه فرمودید بهتر است امتیازاتی را در اولویت قرار دهید که مهارت خوبی در آنها دارید و خواهید توانست سریعا امتیازات لازم را کسب نمایید. جداول فوق را مطالعه فرمایید و دقیق توانایی های خود را با این جدول تطبیق دهید و سعی کنید فعالیتی را در اولویت قرار دهید که مهارت خوبی دارید و خواهید توانست در کمترین زمان به آن دسترسی پیدا کنید. مثلا اگر استعداد نویسندگی خوبی دارید روشن است که باید چاپ کتاب را در اولویت قرار دهید اما اگر رابطه خوبی با تحقیق و پژوهش دارید چاپ مقاله در ژورنالهای معتبر برای شما مناسبتر می‌باشد. بنابراین در اولویت بودن امتیازات پژوهشی بستگی به مهارت و استعداد فردی شما دارد که بتوانید کدام بخش را بهتر پردازش و تحلیل نمایید. اما با توجه به برآورد منطقی از جداول فوق نگارش کتاب و چاپ مقاله بهتر است در اولویت قرار بگیرند.

تصویر
 

چاپ کتاب در مصاحبه دکتری 99

موسسه آرمان با داشتن کادری مجرب در تمامی زمینه ها چاپ کتاب با بهترین کیفیت و کمترین قیمت اعم از تبدیل فرمت پایان نامه به کتاب، ویراستاری کتاب، صفحه آرایی، طرح روی جلد، اخذ شابک و فیپا و تمامی مجوزات لازم از وزارت ارشاد و در نهایت ثبت کتاب در کتابخانه ملی همراه شما عزیزان می باشد. همکاران ما در بخش چاپ کتاب با تجربه چندین ساله در امر تبدیل و چاپ کتاب از پایان نامه، چاپ کتاب از جزوات دانشگاهی، چاپ کتاب تالیفی و ترجمه کتابهای خارجی و ثبت آن با نام شما به عنوان مترجم و ویراستاری کتاب همواره در کنار اساتید بزرگوار و دانشجویان عزیز هست. موسسه آرمان مفتخر است که خدمات خود را به تمامی هموطنان ساکن در داخل و خارج از کشور در کوتاه ترین زمان ممکن و کمترین هزینه ارائه دهد. ما حتی می توانیم با کتابهای شما را با کمترین تیراژ ممکن نیز به چاپ برسانیم که این امر خود باعث کاهش قیمت در زمینه چاپ می باشد.

تصویر
 

پذیرش و چاپ تضمینی مقاله در مصاحبه دکتری 99

کارشناسان مجرب موسسه آرمان که سابقه ای طولانی مدت و درخشان در زمینه پذیرش و چاپ مقاله در مجلات معتبر ISI ، PUBMED ، ISC ، SCOPUS و ... دارند با نحوه داوری این نوع مجلات آشنا هستند و می توانند به نحو احسن مقالات نگارش شده شما را از نظر ساختاری و فرمت بندی و همچنین رفرنس دهی تقویت نمایند تا هرچه سریعتر و بدون هیچگونه درخواست اصلاحاتی از سوی مجله مورد پذیرش قرار گیرد  موسسه آرمان با رایزنی موثر خود بازه زمانی چاپ مقاله را بطور چشمگیری کاهش داده است و از سه ماه به 30 روز کاهش داده است.

کادری حرفه ای و مجرب در موسسه تحقیقاتی پژوهشی آرمان در خدمت تمامی فرهیخته گان می باشد تا بتوانند با یک رزومه بسیار قوی و دستانی پر از امتیازات علمی به پیشواز مصاحبه دکتری بروند و با سربلندی این جلسه را پشت سر بگذارند .

 
لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش و دیدگاه شما

خدمات موسسه آرمان