چاپ مقاله رایگان و بدون هزینه در مجلات معتبر

انتشار 27 شهریور 1399
مطالعه 3 دقیقه

چاپ مقاله بدون هزینه در مجلات معتبر نیاز به محتوای مقاله محکم برای اخذ پذیرش دارد. شرایط و نحوه چاپ مقاله در مجلات رایگان کمی سخت و زمانبر می باشد.این مجلات به صورت رایگان مقالات ارزشمند شما را به چاپ می رسانند. ما در موسسه آرمان جهت مشاوره در زمینه پذیرش و چاپ مقاله در نشریات رایگان و بدون هزینه می توانیم در خدمت شما باشیم.

چاپ مقاله رایگان و بدون هزینه در مجلات معتبر

چاپ مقاله رایگان و بدون هزینه در مجلات معتبر

یک مقاله زمانی ارزشمند خواهد بود که در مجلات به چاپ برسد. زمانی که مجله ای یک مقاله را تایید می کند این موضوع می تواند ارزش مقاله را دوچندان کند. مقالات معمولا ژورنالی و یا کنفرانسی هستند و شما باید برای پذیرش در هر ژورنال یا کنفرانسی کاملا اصول نگارش و فرمت لازم برای انتشار را بدانید و بشناسید. همیشه هم چاپ مقالات فقط با نگارش درست و رعایت نکات علمی میسر نمی‌شود. برخی مجلات هستند جهت پذیرش دادن هزینه ای را دریافت می کنند اما برخی مجلاتی که برای چاپ مقاله، هیچ هزینه ای از نویسندگان مقاله دریافت نمی کند را تحت عنوان مجلات رایگان می نامند که در این نوع مجلات تنها محتوای کار مهم می باشد.

پس از پیدا کردن موضوعی ناب و نوشتن کامل مقاله براساس ساختار اصولی آن، نیاز به ویرایش مقاله می باشد. پس از آن اگر مقاله نیاز به ارسال به مجلات خارجی دارد باید به دنبال ترجمه تخصصی و روان آن باشید. ترجمه در امر اخذ پذیرش از مجلات خارجی بسیار بسیار مهم است. زیرا باید مطالب و نتیجه گیری شما را به درستی به ادیتور و داور انتقال داده تا آنها بتوانند به درستی برای مقاله تان تصمیم گیری نمایند. در بیشتر موارد در ابتدا مقاله و ترجمه آن کامل می شود و سپس نویسنده به دنبال مجله خواهد بود که در اینصورت باید در نظر داشته باشید پس از انتخاب نهایی مجله مقاله تان به فرمت درخواستی و دستورالعمل بیان شده در سایت مجله تبدیل شود تا ادیتور بتواند آن را برای داوران مجله ارسال نماید.

بعد از انتخاب مجله متناسب با موضوع و فرمت بندی مقاله‌تان براساس دستورالعمل‌های نگارشی و ساختاری نوبت به سابمیت و یا ارسال مقاله می رسد.

تصویر

مجلات اپن اکسس و کلوز اکسس

اخذ پذرش در مجلات پولی

مجلات اپن اکسس (Open Access) به مجلاتی گفته می شود که محتوای مقاله به صورت آنلاین و رایگان بر روی سایت مجله قابل دسترس است و خوانندگان برای دانلود و استفاده از آن هیچ مانع پولی و یا موانع دیگری روبروی خود نمی‌بینند. معمولاً هزینه‌های پذیرش و چاپ مقاله پس از داوری و تایید مقاله از سمت داوران از نویسنده مقاله دریافت می شود  تا خوانندگان بتوانند به صورت آزادانه به محتوای مقاله دسترسی پیدا کنند. مجلات اوپن اکسس مدت زمان کمتری را برای چاپ و پذیرش مجلات تخصیص می‌دهند و معمولاً فرآیند پاسخ‌دهی آنها به مولفین کوتاه است.

اخذ پذیرش در مجلات رایگان

در مقابل یک سری مجلات هستند که اجازه دسترسی آزاد به مقالات را به خوانندگان نداده و مقالات نویسندگان را به صورت رایگان پذیرش می کنند، به این نوع مجلات در اصطلاح  مجلات کلوز اکسس close access گفته می شود. معمولا در این مجلات بین مولفین مقاله و مجله قرار داد کپی رایت امضا می‌گردد و مجله حقوق اشتراک گذاری و تکثیر محتوای مقاله را به عهده می‌گیرد. بنابراین این مجلات برای خوانندگان تحت عنوان مجلات پولی می باشند.فرآیند داوری در مجلات کلوز اکسس معمولاً طولانی است و همچنین داوری در این نوع مجلات کمی سخت گیرانه تر می باشد.

تصویر

چاپ مقاله در موسسه آرمان

همانطور که در بالا اشاره شد اخذ پذیرش از مجلات رایگان به دلیل تخصصی بودن، سخت بوده و نیاز به محتوای مقاله محکم و موضوعی ناب و بروز دارد. این نوع مجلات هر مقاله ای را با هر موضوعی پذیرش نمی کنند، مقالاتی که در حیطه ی تخصصی مجله هستند را مورد بررسی و داوری قرار می دهند و چاپ مقاله در این مجلات رایگان می باشد.

کارشناسان موسسه آرمان بعد از دریافت مقاله از طرف سفارش دهنده و بررسی آن توسط کارشناسان متخصص، مجله‌های تخصصی مرتبط با موضوع مقاله، برای نویسنده پیشنهاد می‌کنند تا یکی از آنها را انتخاب نمایید. باید در نظر داشته باشید که مجلات رایگان، نیازمند مقاله‌ای با بار علمی قوی و موضوعی خاص و بهروز بوده و داوری خیلی سختی دارند. پس بایستی فرد، بعد از دریافت اسم مجلات، با بررسی کیفیت علمی مقالات چاپ شده در آرشیو مجله، مجله‌ای متناسب با مقاله‌ی خود انتخاب نماید. چاپ مقاله در مجلات جی سی آر رایگان می‌باشد و موسسه آرمان هزینه‌ای که از شما دریافت می‌کند بابت سابمیت مقاله و پیگیری داوری و چاپ مقاله می‌باشد.

" همین حالا با ما تماس بگیرید "

 " تا حط پایان با شما هستیم "

 
لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش و دیدگاه شما

خدمات موسسه آرمان