چاپ مقالات در ژورنال JCR

انتشار 16 اسفند 1396
مطالعه 3 دقیقه

مجلات ایمپکت دار (JCR) از مهمترین منابع جهانی ارزیابی مجلات علمی می‌باشد که معیار اندازه‌گیری، ایمپکت فاکتور یا همان ضریب تأثیرگذاری سالانه مجلات نیز می‌باشد.

چاپ مقالات در ژورنال JCR

چاپ مقالات در ژورنال JCR

یکی از مهمترین خصوصیات مقالات علمی، بالا بودن سطح علمی و ارزشمند بودن آنها از لحاظ کیفیت است. پس مقاله باید یافته‌های مهم و جدید را در قالب هدفی معین در بشر گزارش کند و حاوی پیامی واضح و دقیق برای پژوهشگران و محققان باشد. ملاک ارزشیابی مقالات علمی، مجله‌ای است که آن مقاله را چاپ می‌کند. لذا مقالاتی که ارزش چاپ شدن در مجلات ISI را دارا باشد قطعا دارای محتوایی قوی و محکم بوده است.

مجلاتی که در سایت تامسون رویترز نمایه می‌شوند مجلات ISI هستند که هر ساله با بررسی‌های مؤسسه اطلاعات علمی ISI، مجلات بسیاری را در صورت دارا بودن استانداردها، در لیست مجلات ISI قرار می‌گیرند که به صورت  فایل اکسل منتشر می‌شود.

مجلاتی که در این لیست قرار می‌گیرند دو نوع هستند: 1- مجلات دارای ضریب تأثیر (IF) که مجلات ایمپکت دار (JCR) نام دارند و 2- مجلات بدون ضریب تأثیر (IF) که بدون ایمپکت (LISTED) نامیده می‌شوند.

مجلات ایمپکت دار (JCR) از مهمترین منابع جهانی ارزیابی مجلات علمی می‌باشد که معیار اندازه‌گیری، ایمپکت فاکتور یا همان ضریب تأثیرگذاری سالانه مجلات نیز می‌باشد. اگر این ضریب که همان میانگین تعداد دفعاتی است که مقالات یک مجله در دو سال قبل از آن رفرنس داده شده است، بیشتر باشد مجله معتبرتر و به مراتب سختگیری برای داوری، پذیرش و چاپ مقاله بیشتر خواهد شد. بهترین روش برای پذیرش گرفتن در این مجلات، بالا بردن سطح علمی مقالات و انتخاب مرتبط ترین مجله با مقاله می باشد.

روش سابمیت مقاله ایمپکت دار (JCR):

1- بصورت آنلاین

2- از طریق ایمیل به سردبیر

مراحل سابمیت آنلاین مقاله در مجله ایمپکت دار (JCR):

1- ابتدا عنوان و سپس چكیده مقاله وارد می‌شود. مجلات اغلب چكیده را بصورت ساختار یافته و جداگانه از کاربر دریافت می کند.

2- نام مؤلفین باید به ترتیب اسامی ثبت شود. در این مرحله اگر کاربرCorresponding Author نباشد، همه اطلاعات به حساب كاربری فرد معرفی شده بعنوان مؤلف مسئول منتقل خواهد شد و ادامه مراحل برای کاربر میسر نخواهد بود. پس از ثبت اطلاعات سایر مؤلفین، سیستم بطور خودکار برای هر کدام از آنها حساب كاربری جداگانه ایجاد می‌كند و از طریق ایمیل ثبت شده آنها را مطلع می‌سازد.

3- در این مرحله برای تأیید اینکه که مقاله قبلاً برای سایر ژورنال ها ارسال نشده است علامت زدن چند گزینه ضروری است.

4- توضیحات اضافی ضروری در قالب Cover Letter مطرح می‌شود.

5- در این مرحله Upload فایل‌ها آغاز می‌شود. شكل‌ها و نمودارها باید جدا بوده و در متن مشخص شده باشند. از آنجاییکه داوری مقالات بدون نام انجام می‌شود لذا نباید اطلاعاتی در ارتباط با نویسندگان در فایل اصلی كه به منظور داوری فرستاده می‌شود بیان شده باشد. پس نام مؤلفین و ارتباط سازمانی آنها (Affiliation) در فایل جداگانه‌ای بعنوان Title Page می‌آید.

6- در مرحله آخر نیز دو گزینه pdf و html وجود دارد که با انتخاب هر کدام از آنها یك فایل پی دی اف یا اچ تی ام ال از موارد بارگذاری شده، نشان داده می شود. پس از تأیید pdf مقاله، گزینه  Submit فعال می‌شود که با  انتخاب آن، مقاله به دفتر مجله ارسال می‌شود. در اینصورت امکان اعمال هیچ گونه تغییری وجود نخواهد داشت. کاربر برای پیگیری وضعیت مقاله خود، می‌تواند به سایت مجله مراجعه کند و با وارد کردن نام کاربری و رمز عبوری از وضعیت مقاله خود باخبر شود. معمولاً مقاله در یکی مراحل زیر قرار خواهد داشت:

Awaiting Editorial Office Check -

 With Editor -

Under Review -

 Major Revision and Minor Revision-

 Reject ،Accept -

مراحل سابمیت مقاله از طریق ایمیل به مجله ایمپکت دار (JCR):

بدلیل نبود امکان سابمیت آنلاین مقاله در برخی از نشریات، نویسنده از طریق یک ایمیل ملزم به ارسال مقاله می‌شود که متن نامه این ایمیل باید بسیار محترمانه باشد. دفتر مجله کد مقاله نویسنده را در پاسخ به ایمیل برای او ارسال می‌کند.

شما همراهان گرامی می توانید این بخش از مراحل کارتان را با خیالی آسوده به کارشناسان خبره موسسه آرمان در بخش فرمت بندی و سابمیت ارسال نمایید. تا این کار به روشی صحیح توسط متخصصان مربوطه صورت گیرد تا خللی در روند کارتان ایجاد نگردد.

ما در موسسه آرمان همواره بر آن هستیم تا شما فرهیختگان محترم را در تمامی مراحل همیاری نموده و همچنین ما می توانیم پیگیری های لازم را در ادامه روند ارسال مقاله به مجلات برای شما انجام دهیم. با ارسال درخواستتان و عنوان کردن آن از طریق ایمیل کارشناسان ما شما را در این زمینه راهنمایی خواهند کرد.

 

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
شکل هندسی برای طراحی سایت
پرسش و دیدگاه شما

خدمات موسسه آرمان