چاپ کتاب با تخفیف دانشجویی برای مصاحبه دکتری

انتشار 30 دی 1400
مطالعه 3 دقیقه

داوطلبان مصاحبه دکترا برای افزایش امتیاز پژوهشی خود نیاز به چاپ کتاب دارند. موسسه آرمان با چاپ کتاب دیجیتالی قادر به چاپ کتاب در کم‌ترین تیراژ برای داوطلبان کنکور دکتری با تخفیف دانشجویی می‌باشد.

چاپ کتاب با تخفیف دانشجویی برای مصاحبه دکتری

چاپ کتاب در رزومه علمی برای داوطلبان مصاحبه دکتری بسیار حائز اهمیت می‌باشد چراکه بعد از مقاله بیشترین امتیاز به چاپ کتاب تعلق می‌گیرد.

امتیاز چاپ کتاب در مصاحبه دکتری

همان‌طور که مطلع هستید طبق امتیازبندی وزارت علوم ، آزمون کتبی و مصاحبه شفاهی هر کدام 50 نمره دارند به ترتیبی که هر داوطلبی که قادر به کسب امتیاز لازم در آزمون کتبی بشود دعوت به مصاحبه شفاهی می‌گردد. در آزمون مصاحبه 40 امتیاز متعلق به رزومه علمی پژوهشی می‌باشد که بعد از مقاله ، چاپ کتاب با امتیاز 4 نمره بالاترین امتیاز را به خود اختصاص داده است.

چگونه برای رزومه دکتری کتاب چاپ کنیم؟

بیشتر داوطلبان آزمون دکتری تصور می‌کنند باید کتبی تالیف نمایند تا بتوانند آن را به چاپ برسانند. باید به شما بگوییم چاپ کتاب آنقدرها هم سخت نیست. یکی از راه‌های چاپ کتاب، تبدیل پایان‌نامه ارشد به کتاب می‌باشد که شما به عنوان نویسنده کتاب قادر خواهید بود کتاب خود را به چاپ برسانید و از امتیازات علمی آن بهره‌مند شوید. 

راه دیگر چاپ کتاب، ترجمه یک کتاب خارجی جدید النشر هست که البته در این زمینه میتوانید از مترجمان و موسسات به‌نام کمک بگیرید. 

مراحل چاپ کتاب از پایان نامه:

برای چاپ کتاب از پایان‌نامه باید مراحلی انجام گیرد تا بتوان مجوز چاپ را دریافت و اقدام به چاپ کتاب کرد:

 • تبدیل فرمت پایان‌نامه به کتاب: در این مورد لازم هست رساله تماما از فرم دانشگاهی و پایان‌نامه‌ای خارج شود به حالت کتاب در بیارد، بی شک تمام قسمت‌هایی که در پایان‌نامه نوشته می‌شود ولی در کتاب به وجود آن‌ها نیازی نیست باید ویرایش شوند؛ از جمله سوالات تحقیق، روش کارو ...
 • صفحه بندی و صفحه آرایی
 • طراحی جلد
 • دریافت شابک از کتاب خانه
 • ارسال فایل کتاب به کتابخانه ملی جهت دریافت فیپا
 • درج فیپا در فایل و ارسال آن به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برای اخذ مجوز چاپ
 • ارسال به چاپخانه
 • پست به مشتری
 • انتخاب روش چاپ کتاب

چاپ کتاب از سالهای قدیم به صورت چاپ افست انجام می شود ولی دو عیب بزرگ زمان بر بودن و عدم چاپ کتاب در تیراژهای پایین، باعث شده تا چاپ دیجیتال در زمینه چاپ کتاب از افست پیشی بگیرد. امروزه چاپ کتاب در تیراژهای دلخواه نویسنده به صورت دیجیتالی قابل انجم هست که هم سریع تر می باشد و هم هزینه کمترین برای نویسنده دارد.

مراحل ترجمه کتاب خارجی

برای ترجمه کتاب بایستی ابتدا یک کتاب باکیفیت از انتشارات معتبر انتخاب کرد و سپس برای ترجمه آن اقدام شود. شما می‌توانید برای انتخاب کتاب و یا ترجمه آن از موسسات معتبر کمک بگیرید تا کتابهای جدید النشری که تا کنون ترجمه نشده‌اند را برای شما معرفی و اقدام به ترجمه و چاپ آن نمایند.

هزینه چاپ کتاب

در حالت کلی هزینه چاپ کتاب به عواملی مانند نوع کاغذ و تعداد صفحات کتاب و تیراژ بستگی دارد که در ادامه به توضیح هر کدام میپردازیم.

هزینه چاپ کتاب رنگی بیشتر از کتاب سیاه سفید می باشد و هر چه تعداد رنگ های استفاده شده در کتاب بیشتر باشد هزینه آن نیز به مراتب افزایش می یابد.

در چاپ کتاب با تیراژ کم ، چون چاپ دیجیتال انجام میشود و هزینه بالایی دارد، فروش کتاب در این تیراژ به صرفه نیست و در تیراژ های پایین ، هزینه انجام شده بر روی هر کتاب حتی از قیمت خود کتاب هم بیشتر میشود .

تعداد صفحات: با افزایش تعداد صفحات هزینه چاپ بیشتر خواهد بود.

سایز کتاب: سایز کتاب نیز در هزینه چاپ تاثیر دارد. در چاپ کتاب با سایز های رقعی و وزیری هزینه چاپ کمتر از چاپ کتاب با قطع کتاب بزرگتر مانند رحلی خواهد بود.

نوع صحافی با توجه به تعداد صفحات و سایز کتاب از صحافی های متفاوتی استفاده می شود که معرف ترین نوع و پرکاربردترین نوع صحافی ها، صحافی شومیز (جلد گلاسه و چسب گرم ) و صحافی جلد سخت ( دوخت فرمهای چاپی و چسب سرد و روکش گالینگور و سلفون دار) می باشد که هر کدام هزینه های متفاوتی دارند

دلایل و مزایای استفاده از چاپ در تیراژ محدود به شرح زیر می باشد:

 • مقرون به صرفه بودن از نظر هزینه
 • مقرون به صرفه بودن از نظر زمان
 • سنجش میزان استقبال از کتاب
 • ارزشیابی بازار
 • بر طرف کردن ایرادات احتمالی با حداقل هزینه

سفارش چاپ کتاب

برای سفارش تبدیل پایان نامه به خود و یامعرفی کتاب خارجی و ترجمه و چاپ آن می‌توانید با کارشناسان موسسه آرمان تماس بگیرید تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند و مناسب‌ترین و بهترین شرایط را برای شما معرفی نمایند.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش و دیدگاه شما

خدمات موسسه آرمان