بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل

انتشار 25 شهریور 1396
مطالعه 4 دقیقه

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل

 

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل

 

بسیاری از افراد به دلیل مسافت زیاد کلاسهای زبان از منزلشان و یا اینکه وقت کافی برای رفتن به کلاس ندارند و گاهی به دلیل هزینه زیاد به این فکر هستند که چقدر خوب می شد اگر زبان انگلیسی را در خانه یاد می گرفتند!!! می توان گفتدر این حالات بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل است. شاید بسیاری از افراد به این فکر می کنند که یاد گرفتن مکالمه در خانه خیلی سخت است، چون کسی نیست که اشتباهات تان را اصلاح کند یا این‌که چطور می‌توانید پیشرفت کنید در حالی که نمی دانید کجای کارتان ایراد دارد؟ این نگرانی ها به‌جا هستند. مثلا ممکن است نگران تلفظ صحیح کلمات باشید. در واقع، شاید اصلا ندانید که از کجا باید شروع کنید. در واقع یادگیری زبان انگلیسی به معنای نشستن پای کتاب نیست زیرا منابع زیادی وجود دارند که می توانند به شما کمک کنند تا در مسیر درستی قدم بردارید.

در این روش از یادگیری زبان شما باید در خانه تان از روش ها و منابع درست و صحیح استفاده کنید تا کارتان روی روال قرار گیرد.

 ما در این مقاله شما را با بهترین روشهای یادگیری زبان انگلیسی در منزل آشنا می کنیم.

تماشای فیلم و ویدیو

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل این است که برنامه های تلویزیونی و یا فیلمهای به زبان انگلیسی تماشا کنید. این روش باعث می شود تا گوش شما با کلمات آشنایی پیدا کند و لغات برایتان ملموس تر گردند. در این روش حتی شما می توانید تلفظ لغات را به بهترین شکل ممکن یاد بگیرید.

پیدا کردن محتوای مورد علاقه

می توان گفت به دلیل پیشرفت تکنولوژی محتوای بسیاری اعم از فیلمهای آموزشی، مصاحبه ها و ویدیوها در دنیای آنلاین،کتابهای زیاد چه در اینترنت و چه به صورت چاپ شده و ... برای یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد. برای مثال اگر شما به تکنولوژی علاقه دارید، می‌توانید ساعت‌ها به ویدیوهایی در این زمینه‌ نگاه کنید. بزرگترین حسن این روش آن است که به دلیل علاقه شما به حوزه ویدیو علاقه از دیدن آن خسته نمی‌شوید و هم اینکه آشنایی اولیه شما با مبحث به شما کمک خواهد کرد که زودتر کلمات و ترکیبات را به خاطر بسپارید و زودتر کل موضوع را درک کنید.

داشتن دفترچه خاطرات و یا وبلاگ

یکی از بهترین روش های یادگیری زبان انگلیسی در منزل می تواند یادداشت روزانه برنامه ها و یا خاطرات شما  باشد. نوشتن یک فعالیت خلاقانه و یک عمل آرامش بخش می باشد. داشتن یک دفتر خاطرات یا وبلاگ به زبان انگلیسی بهترین راه برای تمرین مستمر زبان است. ایم امر باعث می شود تا علاوه بر اینکه گرامرتان بهتر می شود، می توانید کاربرد زبان انگلیسی در زندگی روزانه را هم بهتر یاد بگیرید.

شما هر زمان که دوست داشته باشید می توانید بنویسید. حتی اگر هر هفته یک مطلب هم بنویسید برای تان مفید و لذت بخش خواهد بود. اما باید هر هفته بیشتر تلاش کنید. برای خودتان اهدافی تعیین کنید تا بیشتر و سریع تر بنویسید.

اگر شما دوست ندارید اشتباهی انجام بدهید، می توانید خاطرات یا وبلاگ تان را به یک فرد انگلیسی زبان نشان بدهید تا آن را برای تان تصحیح کند.

جلسه ای با دوستان در منزل

یکی دیگر از بهترین روش های یادگیری زبان انگلیسی در منزل این است که با دوستان خود یک جلسه برگزار کنید و با هم در مورد موضوعاتی که به آنها علاقه دارید، انگلیسی صحبت کنید. شما می‌توانید در منزل از دوستان تان بخواهید تا داستان هایی ترسناک یا طنز یا هرچیز دیگر که دوست دارید به زبان انگلیسی آماده کرده و با هم صحبت کنید. اصلا مهم نیست که چه کاری انجام می دهید فقط دور هم جمع شوید، تفریح کنید و انگلیسی یاد بگیرید.

بازی های رایانه ای انگلیسی

انجام بازی های رایانه ای انگلیسی، یکی از بهترین روش های یادگیری زبان انگلیسی در منزل است. وقتی صحبت از یادگیری زبان است، اغلب مردم حتی به بازی های رایانه ای فکر هم نمی کنند، در حالی که بازی های تک نفره یا گروهی آنلاین یک راه خیلی خوب برای تقویت خواندن، شنیدار و گفتار انگلیسی هستند.

بازی های گروهی تجربه ی بیشتری برای تان خواهند داشت؛ چون با گروه بزرگ تری از افراد آنلاین سر و کار دارید.

گوش دادن به رادیو

یکی دیگر از بهترین روش های یادگیری زبان انگلیسی در منزل این است که به رادیوهای انگلیسی زبان گوش دهید. چون برنامه های تلوزیون و رادیو آنلاین هستند، به شما این امکان را می دهد که هر کجا هستید مهارت های شنیداری تان را تقویت کنید!مثلا در زمان پیاده روی، یا زمانی که در اتوبوس و یا قطار نشسته اید هم می توانید زبان انگلیسی یاد بگیرید.

کتاب خواندن

مطالعه کتاب تنها برای تقویت قدرت درک مطلب نیست، زیرا می تواند یک سرگرمی خوب برای اوقات فراغت تان باشد. شما باید کتابهایی را انتخاب نمایید که شما را به وجد می آورند تا دو برابر لذت ببرید. کتاب های زیادی وجود دارند و می توانید از بین این همه، کتابی را که واقعا مورد علاقه ی شماست پیدا کنید.

با خودتان انگلیسی صحبت کنید

بخشی از یادگیری زبان انگلیسی آن است که بیش تر با آن آشنا شویم و اعتماد به نفس داشته باشیم. برای یادگیری زبان باید تمرین داشته باشید. شما می توانید در ذهن خود و یا جلوی آینه چندین بار با خود صحبت کنید. شما حتی می توانید صدای و یا نحوه ارائه خود را به صورت ویدیو ضبط کنید. این روش بهترین راه است برای اینکه بفهمید وقتی انگلیسی صحبت می کنید صدای تان واقعا چطور است و حتی می توانید تلفظ  تان را با گوینده های انگلیسی زبان برنامه های گوناگون تلویریونی و یا رادیویی مقایسه کنید.

خب حالا شما روش هایی را بلدید که می توانید در خانه ی خودتان انگلیسی یاد بگیرید. شما با این روشها می توانید از یادگیری زبان انگلیسی لذت ببرید!

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
شکل هندسی برای طراحی سایت
پرسش و دیدگاه شما
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
موسسه آرمان
(
4 سال پیش
)
در پاسخ به:
سلام هزینه استخراج وترجمه مقاله isi از پایان نامه چقدر میباشد وچه مدت زمان نیاز دارد با تشکر
باسلام خدمت شما.باید خدمتتان عرض کنم که ما در موسسه کار استخراج انجام نمی دهیم.اما در زمینه نحوه استخراج مطالب مفیدی در سایت قرار دادیم که می توانید با توجه به آنها به راحتی استخراج مقاله را انجام دهید.اما برای خدمات ترجمه و پذیرش در خدمتتان هستیم.
بازدیدکننده
کیوان
(
4 سال پیش
)
سلام هزینه استخراج وترجمه مقاله isi از پایان نامه چقدر میباشد وچه مدت زمان نیاز دارد با تشکر
بازدیدکننده
موسسه آرمان
(
5 سال پیش
)
در پاسخ به:
سلام خیلی مقاله ی خوبی و مفیدی بود. ممنونم.
با سلام ممنون از شما.خرسندیم که مطالب سایت موسسه مان می تواند نظر شما دوستان گرامی را جلب نماید.با تشکر فراوان
بازدیدکننده
نوید
(
5 سال پیش
)
سلام خیلی مقاله ی خوبی و مفیدی بود. ممنونم.

خدمات موسسه آرمان