اصلی ترین دلایل ریجکت مقاله چیست؟

انتشار 9 مهر 1399
مطالعه 4 دقیقه

اصلی ترین دلایل ریجکت مقاله چیست؟ دلایل زیادی برای رد کردن مقاله از سمت مجله وجود دارد.اما موسسه آرمان می تواند به صورت تضمینی پذیرش مقاله شما را از مجلات معتبر دریافت نماید.هزینه پذیرش و چاپ تضمینی مقاله از مجلات. دلیل رد شدن مقاله.دلیل ریجکت شدن مقاله.چطور پذیرش مقاله را بگیریم.

اصلی ترین دلایل ریجکت مقاله چیست؟

اصلی ترین دلایل ریجکت مقاله چیست؟

با توجه به اینکه بسیاری از افراد به دنبال پذیرش و چاپ مقالات هستند اما دلایل بسیار زیادی برای رد مقالات از سمت مجلات وجود دارد. در این بین برخی موارد قابل رفع بوده و امکان اصلاح و ارسال مجدد آن نیز وجود دارد اما مجلات براساس شرایط موجود و یا گاهی براساس تعداد مقالات بالا آن را به راحتی برگشت می دهند. برخی مقالات نیز به دلایل بسیار محکمی برگشت داده می شود. در اینجا به برخی از موارد ریجکت مقالات اشاره خواهیم کرد.

دلایل ریجکت مقالات

هر مقاله ای پس از ارسال به مجله مورد بررسی و داوری قرار می گیرد. از مواردی که باعث ریجکت مقالات می شود می تواند هم دلایل علمی و فنی و هم دلایل  نگارشی دانست. در برخی مقالات به دلیل سطح پایین ممکن هست به تمامی این موارد نیز ایراد گرفته شود.  

از دلایل فنی و علمی که باعث ریجکت مقالات می شود می توان به موارد زیر اشاره داشت:

در اسکوپ نبودن مقاله با مجله یکی از مواردی است که دلیل برگشت خوردن بسیاری از مقالات می باشد. بنابراین مجله ­ای که شما مقاله ­تان را برایش ارسال کردید تشخیص خواهد داد این تحقیق برای خوانندگانش جذاب نخواهد بود.یکی دیگر از دلایل را می توان وجود نواقص در ساختار نگارشی مقاله دانست.چه بسیارند مقالاتی که حتی در زمان نوشتن تسط نویسنده کار به درستی نگارش نمی شوند و از لحاظ ساختاری شباهتی به مقالات علمی ندارند. مورد دیگر درصد بالای سرقت ادبی در مقالات می باشد.بررسی سرقت ادبی مقالات پیش از ارسال آن­ ها برای مجلات یکی از مهم ­ترین کارهاییست که باید انجام داد. در این صورت می­ توانید خیلی سریع­ تر جهت رفع سرقت ادبی مقاله اقدام کنید کنید تا به این دلیل توسط مجله مورد نظرتان رد نشود. نواقص در ارائه اطلاعات و یا بیان آن در مقاله، تعمیم داده نشدن نتایج نتایجی، عدم شفافیت و وضوح در روش تحقیق و روش های آن، کامل نبودن نظریه ها و مباحث، معتبر نبوده داده های آماری و بیان دقیق نتایج و فرضیات ارائه شده می باشد.

تصویر
 

از دلایل نگارشی که باعث ریجکت مقالات می شود می توان به موارد زیر اشاره داشت:

عدم رعایت دستورالعمل­ های ارائه شده از سمت مجله در نگارش مقاله، اشارات بیش از اندازه به مقالات پیشین خودتان یا نویسنده­ ی همکارتان در مقاله، عدم استفاده از منابع محکم و قوی از مجلات معتبر و یا استفاده از منابع قدیمی، نگارش ضعیف و انتخاب لغات نادرست در نظر داشته باشید این مورد بخصوص زمانی که می­ خواهید یک مقاله انگلیسی بنویسید باید بیشتر بررسی شود. مباحث به وضوح نوشته نشده اند یا نامعتبر و غیرمنطقی به نظر می­ رسند. ساختار نوشتن یک مقاله علمی رعایت نشده است. ارسال همزمان یک مقاله به چند مجله و همچنین قوی نبودن پژوهش و نداشتن نکات مثبت و قوی برای استناد دادن و یا چاپ رساندن در مجلات می تواند از دلایل رد نگارشی مقاله از سمت مجلات باشد.

نگارش مقالات و رعایت اصولی آن

در بالا تا حدودی با مواردی که باعث ریجکت و یا برگشت مقالات شما از مجلات می شود آشنا شدید. این محتوا می تواند شما را تا حدی با الزاماتی که برای ارسال مقاله تان و رسیدن به مرحله داوری آشنا میکند. پس باید برای رفع ایرادات و تقویت مقاله تان جهت رسیدن به داوری در مجلات دقت بالایی داشته باشید.

تصویر

در انتخاب مجله ، شرایط نوشته شده در سایت آن و دستورالعمل های اعلامی که در سایت مجله آورده شده است بسیار دقت نمایید. مقالاتی که در مجله چاپ شده اند را تا حدی مطالعه فرمایید. اگر این بررسی اولیه را انجام ندهید ممکن است مدت­ ها زمان خود را صرف انتظار برای چاپ شدن مقاله ­تان در مجله اشتباهی کنید و در نهایت مقاله شما نیز رد شود.مقالات علمی مختلفی را در حوزه موضوع خود بخوانید تا با نحوه نگارش و روش ­های تحقیق آن­ها کاملا آشنا شوید و بتوانید مقاله بهتری ارائه دهید. نظریه و ایده هایتان را با شفافیت بیان کنید و با اطلاعات و داده ­های کافی و معتبر اعتبار این نظریه ­ها را نیز نشان دهید.از منابع خوب و درست استفاده کنید.به مجلات با ایمپکت فاکتور رفرنس دهی کنید و از منابع به روز استفاده نمایید. رعایت کردن نکات فنی و ساختاری نوشتن یک مقاله کافی نیست شما باید بدانید دقیقا چطور بنویسید که مقاله علمی شما جذاب تر شود. اگر در نگارش خیلی قوی نیستید می ­توانید ویراستاری مقاله خود را به افراد متخصص بسپارید.کاورلتر را فراموش نکنید. برای ارسال مقاله خود به سردبیر حتما یک کاورلتر خوب بنویسید. از آمار و داده های خود مطمئن شوید تا اطلاعات درستی به مجله ارائه دهید. مقاله علمی خود را از نظر سرقت ادبی بررسی کنید.

خدمات موسسه آرمان

موسسه آرمان با داشتن چندین سال سالبقه در مینه همکاری با بسیاری از مجلات می تواند یک راهنمای خوب برای شما فرهیخته گان گرامی در زمینه انتخاب مجله، استخراج مقاله از پایان نامه، ترجمه مقالات، ویرایش گرامری و ادبی، فرمت بندی و سابمیت مقاله و همچنین رفع پلاجیاریسم مقالات شما باشد.

" برای شروع همین حالا با ما تماس بگیرید "

" تا خط پایان با شما هستیم "

 
 
لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
شکل هندسی برای طراحی سایت
پرسش و دیدگاه شما

خدمات موسسه آرمان