آسانترین راه برای چاپ مقاله در مجلات معتبر

انتشار 8 مهر 1399
مطالعه 4 دقیقه

آسانترین راه برای چاپ مقاله در مجلات معتبر. اگر به دنبال اسانترین و راحت ترین راه برای اخذ پذیرش در مجلات معتبر هستید می توانید همین حالا با موسسه آرمان تماس بگیرید. ترجمه فوق تخصصی مقالات. پذیرش تضمینی مقاله .چاپ کتاب در کمترین زمان

آسانترین راه برای چاپ مقاله در مجلات معتبر

آسانترین راه برای چاپ مقاله در مجلات معتبر

همواره اخذ پذیرش و چاپ مقاله یکی از موضوعاتی می باشد که بین دانشجویان  و یا اساتید حالتی رقابتی ایجاد کرده و همواره همه به دنبال اخذ پذیرش در بهترین و معتبرترین مجله هستند. اما باید در نظر داشت که از چه روشی می توان مقالات را از مجلات معتبر پذیرش گرفت. مقاله زمانی می تواند نظر داوران مجلات را به خود جلب نماید که محتوا و موضوع آن ناب باشد و بتوان به آن استناد کرد، به همین خاطر محتوای مقاله بسیار مهم است.

نکات مهم برای نوشتن مقاله عالی

برای یک محقق نحوه شروع به نویسندگی و موضوع مقاله بسیار قابل توجه می‌باشد و باید بدانید که مقاله شما بین هزاران مقاله موجود در دنیا قرار خواهد گرفت و مقایسه خواهد شد. پس باید آماده این نبرد و رقابت باشید. خواندن مقالات روز و مرتبط به رشته تخصصی تان می تواند دید شما را نسبت به انتخاب موضوع و نحوه نگارش مقالات آشنا کند. 

بعد از انتخاب موضوع مناسب نوبت به نوشتن مقاله می باشد. نگارش مقاله معمولا ساختار یکسانی دارد اما باید در نحوه نوشتن آن دقت شود تا بتوان با تعداد کلمات محدودی که مجلات تعیین می کنند محتوا  و نتیجه را به مخاطب انتقال داد و نظر داوران را جلب نمود. مطالب می‌بایست با استناد و دقیق و واضح و روشن بیان شوند و همچنین بخش هایی که به ترتیب آورده شده اند می‌بایست انسجام داشته باشند و به صورت یکپارچه باشد. اگر مقاله را برای مجلات به زبان لاتین ارسال می کنید پس به نحوه ترجمه تخصصی و مترجم آن بسیار دقت داشته باشید. زیرا باید ترجمه آن به قدری روان و سلیس باشد تا خواننده را دچار دوگانگی و یا ابهام نکند. رفرنس دهی دقیق و صحیح و همچنین استفاده از منابع روز کمک زیادی به جذابیت و تاثیر گذاری متن مقاله شما خواهد داشت. استفاده از نرم افزارهای استناددهی و رفرنس نویسی کمک زیادی به سطح کیفی مقاله شما خواهند کرد. بعد از آن نوبت به بررسی کیفیت مقاله و خواندن چندین باره از متن مقاله می باشد. حتما تمامی نتایجی که از تحقیق حاصل می‌شوند را به صورت دقیق و واضح اشاره نمایید.  چندین بار مقاله خود را بخوانید و با بیرحمانه ترین حالت ممکن آنرا ویرایش کنید. سعی کنید از فرد دیگری نیز بخواهید که مقاله را بخواند و در صورت نیاز تغییرات لازمه را قبل از سابمیت اعمال نمایید. اعمال تغییرات به متن مقاله به کیفیت مقاله کمک خواهد کرد.

تصویر
 

بخش دیگری که می تواند تکمیل کننده مقاله شما باشد نوشتن کاور لتر (cover letter) می باشد. کاورلتر توضیحاتی جهت ارسال مقاله به آن ژورنال توضیح داده می شود. در کاور لتر نکات کلیدی مقاله را نوشته می شود و دلایل جذابیت و جالب بودن مقاله برای خوانندگان این مقاله توضیح داده می شود. به سردبیر مقاله در کاورلتر اشاره کنید که این مقاله فقط برای این ژورنال فرستاده شده و در جای دیگری تحت داوری نمی باشد. در کاورلتر می توانید به نکاتی که بیشتر باعث جلب توجه داور و مجله است اشاره نمایید.

مرحله بعدی انتخاب مجله براساس محتوای مقاله می باشد. این موضوع بسیار مهم بوده و می تواند نقش مهمی در روند داوری داشته باشد. فرمت بندی مقاله براساس درخواست نوع مجله و دستورالعمل اعلامی آن از نکات دیگری می باشد که باید به آن توجه ویژه ای داشت. زیرا سردبیر در ابتدا مقاله را از لحاظ ساختاری با توجه به دستورات خود مجله بررسی می کند و اگر مورد تایید نباشد سریعا برگشت خواهد داد و درخواست اصلاح آن را می کند که همین موضوع باعث طولانی شدن روند پذیرش می شود. پس بهتر است به این موضوع کامل توجه کرده و یا از افراد متخصصی که در این زمینه فعالیت دارند راهنمایی بگیرید.بعد از ارسال مقاله به مجله پیگیر مقاله خودت باشید. در نظر داشته باشید که برای یک مجله خوب از سراسر دنیا مقالاتی ارسال می‌شود و باکس پیام مجلات پر از ایمیل‌ هایی است که از سوی رقبای شما به دفتر مجله ارسال شده است و  با دریافت پیام ادیتور مبنی بر تعیین وضعیت مقاله‌تان خونسرد باشید و طبق زمانبندی و محتوای ایمیل ادیتور ادامه کار را پیگیری کنید.

تصویر

سریعترین راه برای اخذ پذیرش و چاپ مقالات

یکی از راههای آسان برای پذیرش در مجلات معتبر، موسسه آرمان می باشد. ما در موسسه آرمان با داشتن چندین سال تجربه در زمینه پذیرش و چاپ مقاله در نشریات و همچنین آشنایی با تمامی مراحل و مکاتبات با مجلات می تواند شما را همراهی نماید. برای شروع کار تنها کافیست درخواست خود را برای کارشناسان موسسه از طریق ایمیل ارسال نمایید تا مراحل به صورت کامل به شما توضیح داده شود. 

"ما تا خط پایان با شما هستیم"

 
 
لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
شکل هندسی برای طراحی سایت
پرسش و دیدگاه شما

خدمات موسسه آرمان