مقاله پابمد (Pubmed) چیست؟

انتشار 13 مرداد 1398
مطالعه 3 دقیقه

پابمد بانک اطلاعاتی رایگانی است که امکان دسترسی به مقالات و مجلات بیومدیکال و چکیده های تهیه شده توسط کتابخانه ملی پزشکی امریکا را میسر می سازد. این پایگاه از سال 1997 اقدام به گردآوری اطلاعات در زمینه علوم پزشکی، پیراپزشکی، پرستاری، دندانپزشکی و سایر رشته های مرتبط با مسائل پزشکی نموده است.

مقاله پابمد (Pubmed) چیست؟

مجلات پابمد (Pubmed)

برای دسترسی به پژوهش ها و تحقیقات انجام یافته در حیطه پزشکی و زیست شناسی از موتور جستجوی Pubmed استفاده می شود. در واقع پابمد بانک اطلاعاتی رایگانی است که امکان دسترسی به مقالات و مجلات بیومدیکال و چکیده های تهیه شده توسط کتابخانه ملی پزشکی امریکا را میسر می سازد. این پایگاه از سال 1997 اقدام به گردآوری اطلاعات در زمینه علوم پزشکی، پیراپزشکی، پرستاری، دندانپزشکی و سایر رشته های مرتبط با مسائل پزشکی نموده است تا جاییکه در سال 2017، pubmed حدود 27 میلیون داده را در خود ثبت کرده است که اکثر مقالات آن به صورت رایگان در اختیار محققین و علاقمندان می باشد.

مقالاتی که در نشریات ایندکس شده در پابمد منتشر می شود مقاله پابمد (Pubmed) نام دارند که از اعتبار و ارزش علمی بالایی در سطح جهان و ایران برخوردار هستند. چاپ مقاله در این پایگاه طبق استانداردها و معیار های علمی بالایی انجام می شود از اینرو مقالات ارسالی برای اینکه شرایط چاپ شدن در این مجلات و رسیدن به استانداردهای ژورنال های پابمد را داشته باشند باید دارای ساختاری علمی و منسجمی باشند. مقاله ای که به مجلات پابمد ارسال می شود توسط هیئت داوری متخصصدر زمینه موضوع مقاله مورد ارزیابی و گزینش قرار می گیرد و پس از تایید شدن قابلیت و توانایی چاپ شدن را پیدا می کنند.

تصویر

مزایای چاپ مقاله در مجلات پابمد

بطور کلی مجلات پابمد pubmed بیشتر برای دانشجویان و محققان گروه علوم پزشکی و علوم پزشکی پایه مناسب است که تمایل به اکسپت و چاپ مقالات خود در نشریات پابمد با توجه به بازه زمانی کوتاه و همچنین هزینه کمتری نسبت به مجلات سایر پایگاه ها داشته باشند. همچنین برای دانشجویانی که تمایل به اپلای در دانشگاه های خارج از کشور و یا مصاحبه دکتری دانشگاه های علوم پزشکی، دکتری پژوهش محور دانشگاه های علوم پزشکی مناسب است. بر اساس بخش نامه های متعدد وزارت بهداشت، طبق جدید ترین فرم مصاحبه داوطلبان دوره دکتری پژوهشی Ph.D. by Research نشان می دهد امتیازاتی که برای دارندگان مقاله با محتوی علوم پزشکی و تجربی تعلق می گیرد با توجه به نوع مجله منتشره کننده مقاله متفاوت می باشد که در جدول زیر شرح داده شده است.

نوع مجله امتیاز مقاله
ایندکس شده در نمایه نامه ISI 25+ پنج برابر IF
ایندکس شده در نمایه نامه های medline, pubMed 25
ایندکس شده در نمایه نامه های Scopus, chemical, embase, biological abstract 15
ایندکس شده در سایر سایتهای تخصصی 10
ایندکس نشده 5


توجه داشته باشید قبل از ارسال مقاله به مجله مورد نظر به منظور کسب اطمینان از اینکه مجله انتخابی شما در فهرست مجلات نمایه شده پایگاه اطلاعاتی پابمد قرار دارد می توانید به سایت این پایگاه به نشانی https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/  مراجعه کرده و مجله مد نظر خود را در آنجا جستجو کنید تا از وجود آن در پایگاه پابمد مطمئن شوید.  و یا به بخش جستجوی سامانه اعتبار سنجی مجلات علمی مراجعه نمایید و جستجوی خود را انجام دهید.

تصویر

خدمات موسسه آرمان در زمینه چاپ مقاله پابمد

خدمات موسسه آرمان در زمینه مقالات و مجلات گروه پابمد Pubmed برای محققان، دانشجویان و اساتید شامل موارد زیر است که متقاضیان عزیز می توانند از هر یک از خدمات بصورت جداگانه یا مجموعه ای از آنها و یا بصورت کلی سفارش دهند:

  1. ترجمه تخصصی مقاله جهت چاپ در مجلات پابمد
  2. ویرایش علمی و تخصصی و گرامری مقاله قبل از ارسال مقاله به ژورنالهای  pubmed
  3. انتخاب مجله پابمد به توجه به رشته و مقبول وزارت بهداشت و علوم پزشکی
  4. فرمت گذاری و قالب گذاری مقاله در مجلات نمایه شده در ژورنال های گروه پابمد پزشکی
  5. سابمیت مقاله به مجلات گروه pubmed پزشکی
  6. انجام کلیه مکاتبات لازم بر اساس که منجر به پذیرش سریع مقاله در مجلات پابمد خواهد شد
  7. پیگیری چاپ مقاله از مجله پابمد مورد نظر در سریعترین زمان ممکن

با توجه به اینکه اساتید مجرب در موسسه آرمان از زمانبندی و روند داوری، اکسپت و چاپ مقالات در مجلات نمایه شده در پابمد pubmed مطلع و آگاه هستند می توانند در راستای معرفی و هماهنگی نوع مجله پابمد، زمان و پذیرش مقاله در مجله پابمد و غیره کمک شایانی به دانشجویان و پژوهشگران نمایند. جهت بهره مندی از مشاوره کارشناسان موسسه در راستای استفاده از خدمات ارائه شده درخواست و سفارش خود را همین الان از طریق ایمیل موسسه ارسال نمایید.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
شکل هندسی برای طراحی سایت
پرسش و دیدگاه شما
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
(
3 سال پیش
)
در پاسخ به:
باسلام و وقت بخیر سوالی داشتم از خدممتون میخواستم بپرسم برای چاپ مقاله در زمینه رشته های پزشکی به جز مجلات پابمد مجلات دیگه هم هستند؟
باسلام خدمت شما فرهیخته گرامی.بله مقالات پزشکی را در تمامی مجلات دیگر مانند ای اس ای و اسکوپوس و ... نیز می توان به چاپ رساند.بستگی به درخواست شما نسبت به نوع مجله دارد.موفق باشید
بازدیدکننده
علی قاسمی
(
3 سال پیش
)
باسلام و وقت بخیر سوالی داشتم از خدممتون میخواستم بپرسم برای چاپ مقاله در زمینه رشته های پزشکی به جز مجلات پابمد مجلات دیگه هم هستند؟

خدمات موسسه آرمان