ترجمه متون روانشناسی بصورت تخصصی و فوق تخصصی

انتشار 18 اسفند 1397
مطالعه 4 دقیقه

ترجمه متون روانشناسی بصورت تخصصی و فوق تخصصی در کمترین رمان و کمترین هزینه برای دانشجویان و محققین رشته روانشناسی

ترجمه متون روانشناسی بصورت تخصصی و فوق تخصصی

رشته روانشناسی بعنوان یک علم پویا و تکامل در نظر گرفته می شود که تحصیل در آن نیاز به قوه درک و تجزیه تحلیلی بالایی دارد. زیرا در این رشته به بررسی رفتار موجودات زنده بخصوص انسان و نحوه تعامل او با محیط اطرافش پرداخته می شود. در فواصل زمانی بسیار کوتاهی نظریه های مختلفی در این حوزه وارد شد و منجر به توسعه و گسترش این علم در شاخه های مختلف گردید. امروزه علم روانشناسی به عنوان یکی از رشته های جذاب و پرطرفدار در جهان محسوب می شود. از گرایش های رشته روانشناسی می توان به روانشناسی عمومی، بالینی، خانواده درمانی، سنجش و اندازه گیری (روانسنجی)، روانشناسی صنعتی-سازمانی، روانشناسی بالینی کودک و نوجوان، روانشناسی اسلامی(دارای گرایش مثبت گرا) اشاره نمود که برای موفقیت در هر کدام از این گرایش ها، علاوه بر قدرت درک و تحلیل بالا نیاز به مطالعه یافته ها و پژوهش های نوین محققان جهان در حوزه های مختلف روانشناسی می باشد تا علاوه بر کسب تجربه و قرار گرفتن در میدان عمل، با علم روز دنیا هم بروز شده و بتوان آن را به جامعه علمی کشور و سایر دانشجویان انتقال داد.
لازمه همگام شدن با علوم روز دنیا همچون روانشناسی و آگاهی از تحقیقات و پژوهش های محققین دیگر که معمولا در قالب مقاله در مجلات isi روانشناسی به چاپ می رسند، آشنایی به زبان انگلیسی و ترجمه مقالات، کتاب ها و متون تخصصی آن حوزه می باشد. 

ترجمه متون تخصصی روانشناسی 

ترجمه متون روانشناسی به عنوان یکی از ساده‌ترین و در عین حال سخت ترین راه‌ها برای انتقال تجربه‌ها، دیدگاه‌ها، اندیشه‌‌ها و دستاوردهای علمی یک زبان به زبان دیگر است. ساده از این جهت که در مقایسه با تجربه یک نویسنده که دربردارنده دشواری‌های بسیار زیادی است و در برخورد با پدیده‌های علمی به آن‌ها دست می‌یابد، ترجمه بسیار ساده است. دشوار از جهت انتقال یک تجربه بدون در نظر گرفتن شرایط و ویژگی‌های زبانی، فرهنگی و فنیزبان مقصد می باشد.
 رشته روانشناسی دارای مفاهیم و اصطلاحات نسبتا پیچیده ای است که تنها فارغ التحصیلان این رشته می توانند معانی آنها را درک نمایند. در واقع لازمه درک متون روانشناسی، آشنایی با نظریات و تئوری های مختلف رشته روانشناسی می باشد. بنابراین برای انجام ترجمه تخصصی متون روانشناسی، لازم است تا مترجم آشنایی کاملی با اصطلاحات رشته روانشناسی داشته باشد. در غیر این صورت؛ در ترجمه تخصصی روانشناسی، از واژه و لغات مناسب استفاده نشده در نتیجه متن ترجمه شده کیفیت مناسبی نخواهد داشت و قابل فهم نخواهد بود. همچنین عدم آشنایی با مفاهیم پیچیده رشته روانشناسی، ممکن است موجب گردد که مطالب مورد نظر نویسنده در حین ترجمه دچار تغییر گردد و خروجی ترجمه متنی نامفهوم باشد. علاوه بر آن برخی از اختلالات رفتاری و روانی در رشته روانشناسی وجود دارند که در زبان فارسی به صورت کاملا تخصصی معادل یابی شده اند، بنابراین ترجمه لغت به لغت آنها، اصلا درست نبوده و گاها با معنای عمومی کلمه کاملا در تضاد قرار میگیرد.
موارد گفته شده دلیل روشنی برای استفاده از مترجم متخصص برای ترجمه مقالات و کتب روانشناسی است. یک مترجم متخصص متون روانشناسی، علاوه بر تسلط به زبان انگلیسی و فنون مترجمی، بایستی فارغ التحصیل در رشته روانشناسی نیز باشد تا با آشنایی کامل به تمامی اصطلاحات این رشته بتواند یک ترجمه خوب و درست ارائه دهد. بخصوص در ترجمه مقالات روانشناسی که قرار است در مجلات علمی معتبری به چاپ برسند، بایستی بسیار تخصصی و دقیق ترجمه شوند تا از سوی مجله مورد پذیرش قرار گیرند. 
تصویر

خدمات ترجمه تخصصی متون روانشناسی موسسه آرمان

با توجه به اینکه رشته روانشناسی یک رشته مفهومی می باشد و دارای اصطلاحات و لغات تخصصی بسیاری می باشد، بنابراین صرف آشنایی با زبان انگلیسی و لغات عمومی نمی تواند در ترجمه متون تخصصی روانشناسی به شما کمک کند. 
بدون شک بسیاری از دانشجویان و محققین جوان در رشته روانشناسی در جستجوی موسسه ای هستند که بتوانند سفارشات ترجمه متون تخصصی خود را به یک مجموعه متخصص بسپارند که علاوه بر ترجمه تخصصی، دارای کیفیت عالی، هزینه کم و تحویل در بازه زمانی کوتاه باشد. باید به شما بگوییم که دیگر جای هیچ نگرانی نیست و شما می توانید از طریق موسسه آرمان به تمام خواسته هایتان در زمانی اندک برسید.
همچنین شما سروران می توانید با ثبت سفارش در هر زمان از شبانه روز، با موسسه ما ارتباط برقرار نمایید و در کوتاهترین زمان ممکن، سفارش شما قیمت گذاری خواهد شد و توسط مترجمین متخصص در رشته خودتان ترجمه خواهد شد. حتی شما عزیزان می توانید سفارشتان را در سایت ثبت کنید و پس از قیمت گذاری توسط کارشناسان ما و مشاهده قیمت، در صورت تمایل سفارش خود را ثبت نمایید.
مطمئنا همانند عزیزان دیگری که تاکنون با موسسه ما کار کرده اند، شما نیز پس از یکبار کار کردن با موسسه آرمان، آنرا به دیگران پیشنهاد خواهید داد. هدف ما همیشه آسان نمودن مسیر پر پیچ و خم علم و دانش برای اساتید و دانشجویان عزیز توسط یک تیم تخصصی بوده است.

سایر خدمات موسسه آرمان برای دانشجویان رشته روانشناسی

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش و دیدگاه شما
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
(
5 سال پیش
)
در پاسخ به:
باسلام و ادب ترجمه مقاله isi روانشناسی در موسسه آرمان چه مدت زمان نیاز دارد؟
باسلام خدمت شما.بازه زمانی و هزینه ترجمه براساس تعداد کلمات و تخصص مقاله مشخص خواهد شد.برای اطلاع از زمان و هزینه ترجمه باید فایل مقاله تان را به صورت word برای ایمیل کارشناسان ما ارسال نمایید تا شما را راهنمایی نمایند journal.arman@gmail.com - ۰۹۹۰۰۲۵۴۹۳۵ submit.arman@gmail.com - ۰۹۹۱۸۹۵۳۳۵۴
بازدیدکننده
گیتی
(
5 سال پیش
)
باسلام و ادب ترجمه مقاله isi روانشناسی در موسسه آرمان چه مدت زمان نیاز دارد؟

خدمات موسسه آرمان