توضیحات وزیر علوم درباره افزایش حقوق کارکنان دانشگاه‌ها

انتشار 30 دی 1399
مطالعه 2 دقیقه

وزیر علوم تحقیقات و فناوری گفت: سازمان برنامه و بودجه علی رغم قول‌هایی که داده، هنوز منابع مالی برای اجرای مرحله دوم افزایش حقوق کارکنان دانشگاه‌ها را تامین نکرده است.

توضیحات وزیر علوم درباره افزایش حقوق کارکنان دانشگاه‌ها

توضیحات وزیر علوم درباره افزایش حقوق کارکنان دانشگاه‌ها

به گزارش  موسسه آرمان و به نقل از سایت خبری ساعد نیوز: منصور غلامی درباره آخرین وضعیت افزایش حقوق ۵۰ درصدی کارکنان دانشگاه ها گفت: مرحله اول افزایش حقوق کارکنان در پایان سال گذشته بر اساس بخشنامه ای که از طرف سازمان برنامه و بودجه در مورد افزایش حقوق و مزایا صادر شده بود، با نظر کارشناسی، معادل حقوق بقیه دستگاه های دولتی پرداخت شد.

وی ادامه داد: یعنی حقوق کارمندان دانشگاه ها با افزایش صورت گرفته در آن زمان با بقیه دستگاه ها برابر یا کمی بیشتر شد.

وزیر علوم تحقیقات و فناوری یادآور شد: چون دانشگاه ها بر اساس احکام دائمی قانون توسعه کشور و مصوبات هیأت امنایی اداره می شوند، این امکان وجود داشته است که حقوق کارکنان دانشگاه ها بیشتر از حقوق کارمندان تابع قانون پرداخت هماهنگ کارکنان بقیه دستگاه ها باشد.

وی ادامه داد: بنابراین انتظار داشتند که آن تعادل رعایت نشود بلکه کل ظرفیت ۵۰ درصدی که بخشنامه شده بود به آنها تعلق گیرد، این در حالی است که منابع مالی افزایش اول هم که پس از تصویب قانون بودجه ۹۹ ابلاغ شد، تأمین نشده بود بلکه متوسط تخصیص پایان سال ۹۸، کمتر از ۹۳ درصد بود.

وی تصریح کرد: هنوز هم سازمان برنامه و بودجه علی رغم قولی که داده بود، افزایش های سال ۹۸ را که با مدیران بخش مربوطه توافق شده بود، تأمین نکرده است.

وزیر علوم تاکید کرد: در سال جاری هم تا به حال تخصیص کافی نداشته ایم. یعنی تا کنون نه تنها منابع دیگری در اختیار نداشته ایم بلکه در شرایط فعلی که ۱۰ ماه از سال گذشته است تخصیص های دانشگاه ها، حدود ۷۴ درصد بوده این در حالی است که بنا بر تخصیص معمول باید دانشگاه ها طی این مدت حدود ۸۳ درصد تخصیص داشته باشند.

غلامی ادامه داد: در نتیجه باید گفت که دانشگاه ها هنوز با کمبود اعتبار مواجه هستند. البته در تلاش هستند تا مرحله دوم افزایش حقوق کارکنان را نیز بتوانند پرداخت کنند. ولی مشکل اصلی این است که هنوز هم کمبود اعتبار دانشگاه ها سر جای خود وجود دارد و علی رغم قول هایی که مسئولان سازمان برنامه و بودجه داده اند هنوز منبع مالی برای آن تأمین نشده است.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
شکل هندسی برای طراحی سایت
پرسش و دیدگاه شما

خدمات موسسه آرمان