پذیرش و چاپ مقاله در نشریات معتبر پابمد

انتشار 19 فروردین 1397
مطالعه 1 دقیقه

مجلات پابمد مهم‌ترین ابزار جستجوی تحت وب است که بصورت کاملاً رایگان دسترسی به چندین پایگاه‌ را که در گستره وسیعی از رشته‌های علوم پزشکی و زیست شناسی فعالیت می‌کنند را فراهم می‌کند.

پذیرش و چاپ مقاله در نشریات معتبر پابمد

پذیرش و چاپ مقاله در نشریات معتبر پابمد

برای اینکه محققان بتوانند دستاورهای علمی خود را در اختیار همگان قرار دهند تا از این طریق در مسیر پیشرفت علم کمکی به سایر محققان کرده باشند، باید مقالات خود را در مجلات معتبر داخلی یا بین‌المللی به چاپ برسانند. از آنجاییکه اکثر این مجلات تخصصی هستند و در حوزه‌های تخصصی فعالیت می‌کنند و مقالاتی را که در حیطه تخصصی آن‌ها ارائه شده باشند را پذیرش و چاپ می‌کنند، لذا آشنایی با انواع مجلات از اهمیت بسیاری برخوردار است. در اینجا می‌خواهیم به یکی از مجلات بین‌المللی معتبر اشاره کنیم.

مجلات پابمد (PubMed)، مهم‌ترین ابزار جستجوی تحت وب است که بصورت کاملاً رایگان چندین پایگاه‌ را که در گستره وسیعی از رشته‌های علوم پزشکی و زیست شناسی فعالیت می‌کنند را در دسترس عموم قرار می‌دهد. پایگاه پابمد که حاوی اطلاعات بیبلیوگرافی پژوهشی برای تمام رشته‌های علوم پزشکی و زیست‌شناسی است، توسط مؤسسه مرکز ملی اطلاعات بیوتکنولوژی National Center for Biotechnology Information و کتابخانه ی ملی پزشکی آمریکا (NLM) نگهداری و بروزرسانی می‌شود.

یکی از اصلی‌ترین پایگاه‌های پابمد، مدلاین است که از مهم‌ترین و شناخته شده‌ترین پایگاه‌هایی است که حاوی اطلاعات کتاب‌شناختی مقالات زیست-پزشکی است. همین امر باعث شده است که در اکثر مواقع این دو بجای یکدیگر بکار روند.

برای کسب اطمینان از ایندکس مجلات در مجلات پابمد و مدلاین، می‌توان به سایت زیر مراجعه کرد:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/nlmcatalog

مجلات پابمد بیشتر برای دانشجویان و محققان گروه علوم پزشکی که قصد دارند مقالات خود را به چاپ برسانند مناسب است. از مزیت‌های چاپ مقالات در این مجلات می‌توان به کم‌هزینه بودن و صرف زمان کمی نسبت به سایر مجلات اشاره کرد. همین امر تمایل محققان را به چاپ مقالات خود در این مجلات افزایش می‌دهد.

با توجه به اینکه انتخاب مجله جهت چاپ مقاله همیشه از دغدغه‌های مهم محققان بوده است و از آنجاییکه مؤسسه آرمان برآن است تا شما عزیزان را در جهت پذیرش و چاپ مقالات در مجلات معتبر بویژه مجلات پابمد یاری کند، لذا در اینجا لیستی از مجلات معتبر نمایه شده در پابمد را در اختیار شما قرار داده است.

لینک دانلود نشریات PUBMED

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
شکل هندسی برای طراحی سایت
پرسش و دیدگاه شما

خدمات موسسه آرمان