پارافریز کردن مقالات

انتشار 15 آذر 1397
مطالعه 3 دقیقه

اگر در نوشتن مقاله و یا کتاب و هر متنی از نقل قول کردن و یا پارافریز استفاده نشود می تواند امکان سرقت ادبی را بالا ببرد.به همین خاطر می توان گفت که نقش پارافریز جلوگیری از سرقت ادبی متون می باشد.

پارافریز کردن مقالات

پارافریز کردن مقالات

پارافریز کردن یا به بیانی دیگر همان بازنویسی و یا دوباره نویسی متن می باشد.

یکی از نکات بسیار مهم که به پذیرش مقالات در مجلات معتبر می تواند کمک کند رعایت بازنویسی کردن درست مقاله و یا همان پارافریز کردند مقالات می باشد.این کار یکی از مهم ترین مولفه های مهم زبان می باشد که تمامی افرادی که به مقاله نویسی تسلط دارند این موضوع را به دقت رعایت می نمایند.حتی آن دسته از دوستانی که برای آزمون های تافل و آیلنس خود را آماده می کنند باید تسلط کافی به بخش پارافریز داشته باشند. تمامی افرادی که  در آزمون های بین المللی شرکت می کنند ، بایستی مهارت بازنویسی و بازخوانی در بخش های رایتینگ و اسپیکینگ را داشته باشند.

در حالت کلی اگر در نوشتن مقاله و یا کتاب و هر متنی از نقل قول کردن و یا پارافریز استفاده نشود می تواند امکان سرقت ادبی را بالا ببرد.به همین خاطر می توان گفت که نقش پارافریز جلوگیری از سرقت ادبی متون می باشد.

در خیلی از مواقع همین موضوع سرقت ادبی باعث برگشت دادن مقالات باکیفیت از مجلات بین اللملی می باشد.

در پارافریز کردن  جمله ای که پارافریز می شود با ید معنای همان جمله اصلی را بدهد اما با خود جمله اصلی تفاوت داشته باشد.و چیزی که باعث این تفاوت می شود طرز بیان جمله و ساختار آن می باشد.

برای پارافریز کردن مقالات می توان از روش های جایگزین کردن کلمات با لغات متفاوت و مترادف با جملات اصلی و تغییر فعل و فاعل در جملات و تبدیل کردند جملات مجهول به معلوم و برعکس آن و همچنین درک محتوا و دوباره نویسی آن با درک نویسنده اشاره کرد.

در صورتی که از روش های بالا برای پارافریز کردن متون استفاده شود می تواند گزارش سرقت ادبی را کاهش دهد.و باعث قوی شدن بازنویسی شود.

در انجام پارافریز نویسنده باید یک سری از نکات را در نظر داشته باشد .چند نکته طلایی که می توان به آن ها  اشاره کرد موارد زیر هستند:

نویسنده نباید تنها به تغییرات فعل و فاعل و کلمات اکتفا کند یک همچین تغییراتی در پارافریز کردن قابل قبول نمی باشد. در پارافریز کردن بهترین روش این است که نویسنده متن را به صورت کامل مطالعه و درک کرده باشد و پس از آن متن دیگری را با همان مفهوم اما از زبان خودش بنویسد.این کار نیاز به تجربه کافی در امر نگارش دارد و در دید اول ممکن است این امر کار راحتی به نظر برسد اما در عمل کار سختی بوده و و باید تمرین بسیاری در زمینه نگارش داشته باشید.در برخی موارد که نمی توان پارافریز و پلاگیاریسم را رعایت کرد نویسنده می تواند از طریق ارجاع دهی از ایجاد سرقت علمی وادبی پرهیز کند.

قطعا انجام رفع پلاگیاریسم نیاز دارد تا از طریق برنامه های مخصوص و اورجینال و همچینین افراد خبره در این امر صورت گیرد. موسسه آرمان با داشتن به روز ترین برنامه و دسترسی به منابع چاپ شده می تواند تمامی متون و مقالات و پایان نامه های شما را با کمترین هزینه و بهترین کیفیت مورد بررسی قرار داده و شما را در رفع پلاگیاریسم همراهی نماید.

شما می توانید درخواست خود  مبنی بر کمترین درصد تشابه ممکن برای کارشناسان موسسه آرمان ارسال نموده تا متخصصین ما به راحتی درصد تشابه مقاله تان را بررسی و به کمترین حد ممکن برسانید. کارشناسان ما فایل کامل مقاله شما را بررسی و درصد تشابه اولیه و اصلاح شده مقاله شما را با هایلایت مشخص می کند تا پژوهشگران عزیز بتوانند با خیالی آسوده بررسی نمایند که این رفع تشابه به درستی انجام پذیرفته است.

 

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
شکل هندسی برای طراحی سایت
پرسش و دیدگاه شما

خدمات موسسه آرمان