ویزا کارت/مسترکارت چیست؟

انتشار 2 خرداد 1397
مطالعه 4 دقیقه

ویزا کارت و مسترکارت شرکت‌هایی هستند که وقتی شما با کردیت کارت، دبیت کارت یا کارت‌های prepaid پرداخت انجام می‌دهید، فرآیند پرداخت را مدیریت می‌کنند.

ویزا کارت/مسترکارت چیست؟

ویزا کارت یا مستر کارت چیست ؟

حال به توضیحی قابل قبول در مورد دو نوع کارت اعتباری معتبر و جهانی میپردازیم. دو کارت (مسترکارت) و (ویزا کارت)  از کارتهای اعتباری معتبر و جهانی می باشند. این دو کارت اعتباری بیش از ۱۴۰ شعبه و نمایندگی در کشورها داشته و همچنین سه میلیون دستگاه پایانه ( ATM , P.O.S )در مرتبه نخست مبادلات مالی قرار دارند. این دو کارت پدیده هایی جدید در عرصه مبادلات بین‌المللی و تجارت می باشند، به دلیل فراگیری و همیشه در دسترس بودن اینترنت و همچنین مالیاتهای بسیار کم نسبت به حواله‌جات بانکها اکثر شرکتها و  اشخاص می توانند مبادلات مالی خود را از طریق اینترنت انجام بدهند و واسطه‌های تجاری را که در میادین تجاری اقامت داشته اند حذف کرده و به صورت مستقیم با شرکتهای معتبر همکاری کنند. اگر بخواهیم کار کردهای هریک از دو کارت اعتباری نامبرده را به طور جداگانه بررسی کنیم میتوان بدین صورت بیان نمود که :

مستر کارت:

 • مستر کارت در بیش از بیست و سه میلیون مکان در سراسر جهان قابل استفاده است.
 • مستر کارت، کارت های اعتباری را به طور مستقیم به مشتریان آن صادر نمی کند. صدور مستر کارت توسط بانک هایی که خدمات مستر کارت را ارائه میدهند، انجام میپذیرد.
 • مبالغی که ما برای استفاده از مستر کارت به بانک مربوطه پرداخت می کنیم، به حساب بانک اضافه می شوند نه به حساب مستر کارت.
 • درآمد مستر کارت از صدور خدمات خود به این بانک ها بدست می آید.

ویزا کارت:

 • در ابتدا شایان ذکر است که ویزا کارت ها پایگاه مشتری بزرگی را دارا میباشند و در میلیون ها مکان دنیا مورد استفاده قرار میگیرند و  نیز رقیبی سخت برای مستر کارت هستند.
 • ویزا کارت ها مانند مستر کارت، هزینه های خدمات پرداخت شده توسط اشخاص به بانک ها در واقع بحساب بانک افزوده میشود،  نه به ویزا کارت.
 • ویزا کارت درآمد خود را از بانک هایی که خدمات آن را  ارائه می دهند، دریافت مینماید.
 • مفهومی کلی وجود دارد که در این رابطه چنین میتوان گفت که شما  در هرکجا بتوانبد مستر کارت را بکار ببرید ویزا کارت را نیز میتوانید استفاده کنید.

تفاوت بین مستر کارت و ویزاکارت چیست؟

 • هیچ تفاوت عمده ای بین این دو نوع کردیت کارت وجود ندارد.
 • توجیح رقابت سر سخت این دو کردیت را میتوانهنگام تصمیم گیری شخص برای گرفتن اولین کارت اعتباری، مشاهده نمود. به طور کلی بین گرفتن ویزا کارت افراد تفکر نمی کنند.
 • آنها بانک را بر اساس طرح پاداش و کارمزد خدماتی که دریافت می کنند، انتخاب می کنند.
 • یکی از تفاوت های موجود این است که در بریتانیا خدمات مستر کارت و ویزا کارت یک پارچه شده اند.در بریتانیاهر کجا که بتوانید از مستر کارت خود استفاده کنید، همزمان می توانید از ویزا کارت  خود نیز استفاده کنید.
 • گرچه در سراسر جهان  مکان های مختلفی وجود دارند که یا مستر کارت و یا ویزا کارت را قبول می کنند.در تعدادی از مکان ها هم هر دو آن ها را می پذیرند.

ویزا و مستر کارت چگونه کار می کنند ؟

در نگاهی کلی، میتوان چنین بیان نمود که در واقع یک درگاه بانکی در پرداخت آنلاین پنجره ایست در مرورگر جهت پرداخت هزینه کالا یا خدماتی که در یک سایت یا یک فروشگاه انتخاب کرده و قصد خرید آن را دارید، به این صورت که شما کالا را انتخاب و بر روی دکمه پرداخت کلیک می نمایید. در این زمان پنجره ای برای شما نمایش داده می شود که در آن اطلاعات کارت خود را وارد می کنید تا پول از حساب شما کسر و به حساب فروشنده کالا یا خدمات واریز گردد، همانند آنچه در زمان پرداخت آنلاین توسط کارت عابر بانک های کشورمان مشاهده می کنید. نمونه یک درگاه پرداخت را می توانید در صفحه "راهنمای پرداخت آنلاین ارزی با مسترکارت/ویزا کارت" مشاهده نمایید. امنیت پرداخت شما توسط شرکت های صادر کننده این درگاه ها مانند Visa یا MasterCard تامین می شود.
گاه ممکن است شرکتی که تجاری میباشد در جایی از دنیا دست به ایجاد یک کسب و کار که مبتنی بر فروش کالاهای مصرفی یا خدمات است بزند. حال آنان که خریدارند چگونه باید پرداختی خود را انجام دهند؟ چنین است که  باید شرکت نام برده اقدام به افتتاح یک حساب در یک بانک محلی در آن کشور نماید و آن را مرجع واریز مبالغ به خریدارها معرفی نماید که شرایط آسانی نخواهد داشت. در حالی که می تواند این کار را به راحتی و فقط با نصب کردن یک  درگاه ویزا با مسترکارت بر روی وب سایت خود ممکن کند.
ار این رو  ویزا و مسترکارت میتوانند یک واسطه بین یک فروشنده که حساب بانکی اش به سیستم ویزا/مستر کارت وصل  است از یک طرف و و از طرفی دیگر خریدارانی که کارت های بانکی با برند ویزا یا مستر کارت دارند عمل میکند و بدین طریق میتوان درسراسر جهان ا به مشتریان بدون افتتاح یک حساب بانکی در همه کشورها، عرضه کرد. شما یک حساب بین المللی خواهید داشت با مدیریت جهانی که دیگران می توانند خدمات و محصولاتی که در سایتتان ارائه می نمایید خریداری و هزینه آن را با استفاده از درگاه VISA یا MasterCard پرداخت نمایند.
این شرکت ها با آسان کردن کار و در عین حال امن بودن سبب شده اند در طی زمان بانک ها و موسسات زیادی به زنجیره صادر کننده کارت های بانکی با برند ویزا و مسترکارت اضافه شوند که هر یک پاسخگوی نیاز طیف خاصی از مصرف کنندگان می باشند.

خدمات موسسه آرمان:

 1. ترجمه فوق تخصصی و تضمینی مقالات و کتاب
 2. پذیرش فوری و چاپ مقاله به صورت تضمینی در مجلات مورد تایید وزارت علوم
 3. پذیرش و چاپ مقاله در مجلات داخلی و خارجی
 4. پذیرش و چاپ مقاله در کنفرانس بین المللی
 5. چاپ کتاب در تیراژ دلخواه شما
 6. تبدیل پایان نامه به کتاب
 7. استخراج و چاپ مقاله از پایان نامه
 8. معرفی کتاب های جدید خارجی و ترجمه و چاپ و ثبت آن با  نام شما
 9. پرداخت انواع حوالجات دلاری و یورویی
لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
شکل هندسی برای طراحی سایت
پرسش و دیدگاه شما

خدمات موسسه آرمان