ویرایش نیتیو(Native Edit)

انتشار 23 مهر 1396
مطالعه 2 دقیقه

ویرایش نیتیو (Native Edit)، یک کار تخصصی بوده و تنها افرادی می توانند این کار را انجام دهند که اولا نیتیو یک کشور انگلیسی زبان بوده یعنی زبان مادری آنها باید انگلیسی باشد و ثانیا دوره های آموزشی و تکمیلی جهت ادیت را گذرانده باشند. علاوه بر این ویراستار باید، ویراستار تخصصی رشته مربوطه باشد.

ویرایش نیتیو(Native Edit)

 

ویرایش نیتیو

 

اگر شما مقاله ای به زبان انگلیسی نوشته باشید و بخواهید آن را برای یکی از مجلات تخصصی ارسال نمایید باید بدانید که مقاله ارسالی شما ابتدا توسط سردبیر مجله بررسی میگردد. یکی از مهم ترین مواردی که اکثر سردبیر ژورنال های معتبر نسبت به آن حساس هستند، همخوانی محتوای مقاله شما با اسکوپ مجله و کیفیت نگارش مقالات چاپ شده است. کیفیت نگارش مقاله تابع رعایت اصول مقاله نویسی و کیفیت ترجمه مقاله تان می‌باشد. احتمالا شما تا کنون مقالات بسیاری در رشته تخصصی خود از انگلیسی به فارسی ترجمه نموده اید و موفق شدید تا ترجمه ای به صورت با کیفیت ارائه نمایید. کاملا واضح است که ترجمه یک مقاله لاتین به زبان فارسی با ترجمه مقالات فارسی به انگلیسی در هر رشته ای یکسان نیست و  به همین خاطر است که به ویرایش نیتیو نیاز می گردد. زمانی که شما مقاله ای لاتین را به فارسی ترجمه می کنید به دلیل آشنایی با ساختار زبان فارسی هیچ گونه مشکلی در جمله بندی و رعایت ساختار گرامری و دستوری آن ندارید. زیرا زبان مقصد زبان مادریتان می باشد و به همین دلیل می توانید جملاتی را بیان کنید که کاملا واضح بوده و برای خواننده قابل درک و فهم می باشد و حتی برای ارائه به عنوان مقاله نیز مناسب است. در مقابل اگر بخواهید یک متن تخصصی را از فارسی به انگلیسی ترجمه کنید باید چندین توانایی داشته باشید: اول اینکه بر لغات تخصصی رشته خود مسلط باشید. دوم اینکه با ساختار زبانی انگلیسی آشنایی کامل داشته باشید. هرچقدر که شما با لغات تخصصی رشته تان آشنا باشید باز هم نمی توانید مانند یک نیتیو مطلبی را ترجمه نمایید. ویرایش نیتیو می تواند مشکل شما را حل کند زیرا شما با دانش تخصصی خود در رشته تان و تسلط بر دامنه لغات تخصصی مقاله ای را ترجمه نموده و سپس جهت ویرایش نیتیو در اختیار فردی میگذارید که بر کلیه قواعد ساختاری زبان انگلیسی مسلط بوده و جمله بندی، جایگاه عبارات و نشانه گذاری مقاله شما را اصلاح می نماید.

شرایطی که یک ویراستار نیتیو باید داشته باشد به شرح زیر می باشد:

ویرایش نیتیو (Native Edit)، یک کار تخصصی بوده و تنها افرادی می توانند این کار را انجام دهند که اولا نیتیو یک کشور انگلیسی زبان بوده یعنی زبان مادری آنها باید انگلیسی باشد و ثانیا دوره های آموزشی و تکمیلی جهت ادیت را گذرانده باشند. علاوه بر این ویراستار باید، ویراستار تخصصی رشته مربوطه باشد. این بدان معنا است که اگر مقاله شما در زمینه عمران است ، ادیتور هم باید متناسب با آن تحصیل کرده رشته عمران باشد. به این موضوع اصطلاحا ویرایش تخصصی_موضوعی گفته می شود. علت اینکه باید دارای تحصیلات آکادمیک باشد این است که بتواند جملاتی به صورت رسمی در حد نشریات معتبر و به دور از ادبیات محاوره ای بنویسد. موسسه پژوهشی تحقیقاتی آرمان با مترجمان و ویراستاران مختلفی در تمامی رشته ها به طور تخصصی در ارتباط است که می تواند این خدمت را به بهترین نحو به شما عزیزان ارائه نماید

این موسسه، با ارائه خدمات سریع، دقیق و تمام وقت با بهره جویی از متخصصان خارجی در هر یک از رشته های تخصصی آماده خدمت رسانی به دانشجویان، پژوهشگران و اساتید محترم می باشد. کلیه خدمات موسسه آرمان بدون نیاز به مراجعه حضوری با سرعت و دقت بالا و از طریق اینترنت انجام می گیرد.

شما دانشجویان و اساتید محترم می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و تکمیلی در زمینه ویرایش نیتیو و هزینه ویراستاری نیتیو  با کارشناسان ما در موسسه آرمان تماس حاصل نمایید.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
شکل هندسی برای طراحی سایت
پرسش و دیدگاه شما
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
(
4 سال پیش
)
در پاسخ به:
ممکنه بفرمایید هزینه هر 250 کلمه چقدر میشه
باسلام خدمت شما فرهیخته عزیز.هزینه ها بستگی به فیلد کاری شما و اینکه آیا به گواهی نیتیو نیز نیاز دارید یا خیر بستگی دارد.اما معمولا تا سقف 1200 کلمه مبلغ آن 4.700.000 تومان همراه با گواهی نیتیو می باشد.برای کسی اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته و یا درخواستتان را از طریق ایمیل برای ما ارسال نمایید.با تشکر از شما.
بازدیدکننده
سمیه
(
4 سال پیش
)
ممکنه بفرمایید هزینه هر 250 کلمه چقدر میشه
بازدیدکننده
موسسه آرمان
(
4 سال پیش
)
در پاسخ به:
سلام هزينه ويرايش نيتيو چه قيمته؟؟ با ارائه گواهي تضمين هست؟؟
باسلام خدمت شما.هزینه ویرایش نیتیو براساس هر 250 کلمه براورد هزینه می گردد.که اگر فایل مقاله را برای همکاران ما ارسال نمایید می توانیم با بررسی در این زمینه هزینه را خدمتتان اعلام نماییم.در نظر داشته باشید که گواهی نیتیو هم تقدیمتان خواهد شد.با تشکر
بازدیدکننده
صمدیان
(
5 سال پیش
)
سلام. موسسه آرمان از بابت ویرایش نیتیو که به معنای واقعای ویرایش نیتیو مقاله ام بوده است بسیار ممنون و متشکرم. انشاالله کارهای دیگرم را از ترجمه به شما می سپارم که هزینه ی دوبله واسم نشه. با تشکر

خدمات موسسه آرمان