نحوه استخراج مقاله از پایان نامه

انتشار 13 مرداد 1397
مطالعه 4 دقیقه

استخراج مقاله از پایان نامه باید توسط محقق و شخصی صورت گیرد که به تمامی این شرایط و مراحل آگاهی کامل داشته باشید. ما در موسسه آرمان با به کارگیری افراد خبره در این زمینه در خدمت شما فرهیختگان محترم خواهیم بود.

نحوه استخراج مقاله از پایان نامه

نحوه استخراج مقاله از پایان نامه

تمامی افراد تحصیلکرده در برخی مقاطع تحصیلی خود مقالاتی را مطالعه و یا در تحقیقات خود استفاده کرده اند. که همین امر باعث شده است تا در حدی با ساختار مقالات آشنا شوند.مقاله ای که از پایان نامه استخراج می شود تا حدی ساختاری مشابه با پایان نامه دارد. عنوان مقاله مستخرجی باید متفاوت از پایان نامه و مقالات قبلی باشد. که این امر با یک بررسی و جستجوی ساده در گوگل اسکولار امکانپذیر خواهد بود. اگر موضوع و مطالب پایان نامه به روز باشد قطعا مقاله ای محکم و به روز نیز می توان استخراج نمود که این نو بودن احتما پذیرش مقالات در مجلات معتبر ISI و ISC و SCOPUS و PUBMED و علمی پژوهشی ها را بالا می برد.

دانشجویان می توانند قبل از تدوین مقاله شان با استفاده از مقالات دیگر که در حوزه تخصصی شان به چاپ رسیده است بهره برده و طبق اصول آنها نگارش و تدوین را انجام دهند.

چگونگی استخراج مقاله از پایان نامه

عنوان مقاله: نحوه نوشتن عنوان مقاله باید به نحوی باشد که در حین کوتاهی و جذابیت، مفهوم و مضمون اصلی مقاله را نیز نشان دهد. نیازی نیست عنوان مقاله لزوما همان عنوان پایان نامه باشد و می تواند هر عنوانی دیگری را برای آن انتخاب نمود. در برخی موراد پایان نامه ها قابلیت استخراج بیش از یک مقاله را دارند که در این صورت باید عنوان ها متفاوت و متناسب با محتوا انتخاب گردد.

اسامی نویسندگان: پس از عنوان باید اسامی نویسندگان و اطلاعات دانشگاهی مربوط به هر نویسنده آورده می شودکه هریک شماره گذاری شده و نویسنده مسئول هم در این بخش اعلام می گردد.

چکیده مقاله: در صورتی که تنها یک استخراج مقاله مد نظرتان باشد شما می توانید از چکیده پایان نامه برای مقاله نیز استفاده نمایید. اما اگر قرار است چند مقاله استخراج شود باید چکیده های مرتبط با هر موضوع نوشته شود.

نکاتی که در نوشتن چکیده باید در نظر گرفت:

  • تعداد کلمات چکیده بین 250-300 کلمه باشد.
  • جمله ها خبری و به صورت گذشته یا ماضی بعید نوشته شود.
  • چکیده را با ارایه هدف پژوهش و ضرورت آن شروع کنید.
  • موضوع خود را معرفی کنید.
  • به نحوه نمونه گیری ،آزمایش ،گردآوری داده ها اشاره نمایید.
  • یافته های پژوهش را به صورت مختصر بیان کنید.

کلمات کلیدی: این کلمات به مفاهیم و موضوعات اصلی چکیده مقاله اشاره دارند که محقق می توانند با خواندن آن دریابد چه مباحثی در مقاله به کار گرفته شده است.

مقدمه مقاله: در مقدمه مقاله مساله تحقیق و ضرورت انجام آن و اهداف آن به صورت مختصر بیان میگردد.مقدمه باید یک منطق اساسی را در مقاله بیان کند و به خواننده نشان دهد که چرا این تحقیق ادامه منطقی گزارشهای پیشین است. در مقدمه باید ابعاد وشرایط دقیق مساله بیان شود.

پیشینه تحقیق: یکی از مهم ترین بخش های مقاله پیشینه تحقیق آن می باشد که در اصل همان فصل دوم پایان نامه می باشد اما در این بخش باید جدیدترین ومرتبط ترین نظریه های ثبت شده در فصل دوم پایان نامه به صورت مختصر آورده شود. اگر قصد چاپ مقاله خود در مجلات خارجی معتبر را دارید بهتر است نظریات وتئوریهای مربوط به موضوع پژوهش را خلاصه کرده، به صاحب نظران اصلی اشاره کنید، متغیرهای پژوهش را با منابع جدید تعریف کرده و مفاهیم مرتبط با آن را مورد بررسی قرار دهید و در پایان مبانی نظری پژوهش را جمع بندی کنید.

پیشینه پژوهش: این بخش نیز در فصل اول و یا سوم پایان نامه وجود دارد. در این بخش می توانید در کارهای آزمایشی به نحوه ی آزمایش ،نوع کنترل و نحوه ی اخذ داده ها وروش تحلیل داده ها اشاره کنید و در کارهای غیر آزمایشی به منبعی که داده از آن گردآوری شده و همچنین نحوه اخذ داده اشاره نمایید.

تحلیل داده ها: در این بخش از مقاله به کیفی و کمی بودن پژوهش ،مقطعی یا طولی بودن پژوهش و نوع آزمون یا طرح آزمایش خود اشاره میگردد

نتایج تحقیق: برای نوشتن این بخش می توانید از فصل چهارم پایان نامه تان استفاده نمایید .سعی کنید از یافته هایی استفاده نمایید که مربوط به فرضیه یا سوال پژوهش شماست.سعس کنید در این بخش مقاله از درج یافته ها وجداول جانبی واضافه خودداری نمایید.

بحث و نتیجه گیری مقاله: یکی دیگر از اساسی ترین بخش های مقاله نتیجه گیری آن می باشد.نوع و روش نتیجه گیری به مهارت و تسلط پژوهشگر بستگی دارد. نتیجه گیری خوب از مقاله به پذیرش راحت تر مقاله کمک میکند.

 منابع مقاله: در پایان لازم است کلیه منابعی که در مقاله استفاده شده به شیوه ای مطلوب ذکر شود. هر مجله برای رفرنس نویسی فرمت خاص خود را دارد  و شما بایستی منابع مقاله خود را بر طبق دستور العمل مجله مدنظرتان نگارش کنید.

با توجه به توضیحات بالا و حساس بودن استخراج مقاله از پایان نامه بهتر آن است که محقق، تسلط کافی به پایان نامه خود و جزئیات آن داشته باشد و تعداد  مقالات بالایی را مطالعه کرده باشد. متن مقاله باید آنقدر دقیق باشد که بتوان با خواندن آن در رابطه با پایان نامه هم ذهنیت پیدا کرد. مهم ترین قسمت بخش چکیده می باشد که ویترینی از مقاله بوده و اگر دقیق نگارش شده باشد قطعا باعث جذب مطالعه کنندگان قرار می گیرد.

استخراج مقاله از پایان نامه باید توسط محقق و شخصی صورت گیرد که به تمامی این شرایط و مراحل آگاهی کامل داشته باشید. ما در موسسه آرمان با به کارگیری افراد خبره در این زمینه در خدمت شما فرهیختگان محترم خواهیم بود.

هزینه کلی استخراج مقاله از پایان نامه های فارسی 180.000 تومان بوده که در یک بازه زمانی 3 روزه و هزینه کلی استخراج مقاله از پایان نامه لاتین 450.000 تومان در یک بازه زمانی 5 روزه می باشد. البته به این نکته توجه داشته باشید که اگر تعداد مقالات استخراجی بیش از یک مقاله باشد قطعا هزینه شامل تخفیفی می باشد.

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 09900254935 تماس گرفته و یا درخواستتان را از طریق ایمیل journal.arman@gmail.com ارسال نمایید

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
شکل هندسی برای طراحی سایت
پرسش و دیدگاه شما
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
(
4 سال پیش
)
در پاسخ به:
باسلام و درود بنده قصد دارم از پایان نامه خودم مقاله استخراج کنم میخواستم بپرسم خودم باید عنوان را مشخص کنم یا کارشناسان موسسه می‌توانند این کار را برایم انجام دهند؟
باسلام خدمت شما فرهیخته گرامی.محقیقن ما می توانند با بررسی فایل پایان نامه شما عناوین قابل استخراج را به شما پیشنهاد داده و هریک را که مورد تایید شما باشد برایتان استخراج نماییم.برای این کار تنها نیاز هست فایل پایان نامه خود را همراه با درخواست برای ایمیل کارشناسان ما ارسال نمایید. تا عناوین تقدیم گردد. journal.arman@gmail.com submit.arman@gmail.com
بازدیدکننده
منصوری
(
4 سال پیش
)
باسلام و درود بنده قصد دارم از پایان نامه خودم مقاله استخراج کنم میخواستم بپرسم خودم باید عنوان را مشخص کنم یا کارشناسان موسسه می‌توانند این کار را برایم انجام دهند؟

خدمات موسسه آرمان