نحوه سابمیت کردن مقاله در مجلات

انتشار 8 مرداد 1399
مطالعه 4 دقیقه

چطور مقاله را سابمیت کنیم؟ سابمیت چیست؟ روش سابمیت مقاله .

نحوه سابمیت کردن مقاله در مجلات

نحوه سابمیت کردن مقاله در مجلات

سابمیت مقاله چیست؟

به ارسال نسخه نهایی و فرمت بندی شده یک مقاله به یک ژورنال تخصصی سابمیت می‌گویند.برای اخذ پذیرش و چاپ مقاله در مجلات معتبر باید در ابتدا مقاله را طبق فرمت درخواستی مجله از لحاظ ساختاری و نگارشی تبدیل کرد و سپس جهت انجام داوری در مجله مد نظر بارگذاری و ارسال شود.سابمیت قوانین خاصی دارد که باید آنها را رعایت فرمایید در صورتی که قبل از سابمیت مقاله ایرادات آنرا برطرف نکنید و کیفیت مقاله حفظ نشود احتمال ریجکت مقاله بالاتر می‌رود بنابراین کیفیت مقاله در روند داوری تاثیر به سزایی دارد. به ظاهر ممکن است فرمت بندی و سابمیت مقاله کاری آسان به نظر برسد اما قطعا نیاز به تخصصی کافی در این زمینه هست. مخصوصا برای افرادی که برای اولین بار مقاله خود را سابمیت می کنند. در این شرایط بهتر است از دانش افرادی استفاده شود که در این زمینه تجربه کافی داشته باشند. البته در نظر داشته باشید سابمیت برای مجلات خارجی امری پیچیده تر است زیرا این کار نیاز به تسلط کافی به زبان انگلیسی دارد. 

تصویر
 

چطور مقاله را سابمیت کنیم؟

در ابتدا باید فرمت نگارشی مقاله رعایت شود. در این زمینه می توان مقالات چاپ شده قبلی در مجله انتخابی و یا رشته تخصصی تان را مطالعه نمایید و براساس ساختار اعلامی نگارش مقاله را آغاز نمایید. البته در حالت کلی میتوان گفت تمامی مقالات معمولا ساختار مشابهی را دارند و با بررسی چند مقاله می توان به یک ساختار کلی و جامع رسید و می توان در زمان فرمت بندی ساختاری مقداری تغییرات براساس درخواست و دستورالعمل خاص هر مجله بر روی مقالات اعمال داشت. ارزش یک مقاله در رعایت موارد نگارشی است. اگر موارد نگارشی در نوشتن یک مقاله رعایت نشود ممکن است حتی داوران بدون آنکه روی مقاله داوری کنند ، ریجکت شده و به نویسنده برگردانده می شود.

قبل از هرگونه سابمیت بهتر است به قسمت راهنمایی نویسندگان که معمولا تحت منوی Insruction For Author می‌باشد مراجعه نمایید و تمامی نکات مربوط به فرمت‌بندی، تعداد لغات چکیده، توضیحات مربوط به جداول و شکل ها و … را رعایت نمایید این کار ضمن صرفه جویی در زمان شما به خاطر روند داوری سریعتر باعث افزایش شانس پذیرش مقاله شما در مقالات هم سطح خواهد شد.

سابمیت مقاله به ژورنالهای معتبر و تخصصی توسط 2 حالت امکان پذیر می‌باشد که بستگی به نوع و کیفیت ژورنال دارد در اغلب ژورنالها سابمیت مقاله به دو حالت مکانیزه و سابمیت از طریق ایمیل امکانپذیر می‌باشد.

1. نحوه سابمیت از طریق ایمیل

سابمیت مقاله از طریق ایمیل تقریبا ساده‌ترین روش برای ارسال درخواست به ژورنال می‌باشد. به این صورت که در قالب یک ایمیل به سردبیر می‌توانید درخواست خود را ارسال کنید و فایل مقاله را نیز می‌توانید به صورت پیوست در کنار ایمیل ارسال فرمایید. بعد از ارسال ایمیل باید منتظر نتیجه و نامه از طرف سردبیر باشید. این کار می تواند از طریق ایمیل هریک از نویسندگان صورت گیرد اما بهترین ایمیل برای انجام آن ، ایمیل نویسنده مسئول می باشد.

روش ارسال از طریق ایمیل معمولا محدودیت های کمتری برای اصلاحات مقاله، اصلاح اسامی، تغییر قسمتی از مقاله و … دارد این کار در سیستم سابمیت مقاله کمی دشوارتر و گاهی اوقات انجام نشدنی است.

2. نحوه سابمیت از طریق پنل 

روش سابمیت از طریق آنلاین سابمیژن(Online Submision) و یا پنل کاربری روش به مراتب جدیدتری است که اکثر مجلات معتبر از آن استفاده می‌نمایند.

پنل و سیستم مکانیزه ای که هر مجله برای ارسال فایل در نظر می‌گیرد متفاوت است و یک قانون و روش کلی وجود ندارد که بتوان در مورد آن توضیحاتی ارائه کرد. اما در حالت کلی باید ایمیل و نام نویسنده و اطلاعات دقیق و کامل نویسنده مسئول را وارد کنید و فایل را نیز پیوست نمایید. سپس می‌توانید در اسرع وقت آنرا پیگیری نمایید و از زمان پذیرش و چاپ اطمینان حاصل فرمایید. در این روش خود مجله نام کاربری و رمز عبوری را برای نویسنده ارسال می کند که می توان تمام پیگیری های لازم را از طریق آن انجام داد.

تصویر
 

خدمات فرمت بندی و سابمیت در موسسه آرمان

شما می توانید برای راحتی و اطمینان بیشتر فرمت بندی و سابمیت مقاله تان آن را به همکاران و کارشناسان ما در موسسه آرمان بسپارید تا به بهترین نحو مقاله تان در مجله مد نظر سابمیت گردد.

موسسه آرمان با داشتن چندین سال سابقه و همکاری با هزاران مجله در طی این چندسال توانسته است آشنایی کامل با مجلات و نحوه فرمت بندی و سابمیت آنها داشته باشد و شما را در زمینه حتی انتخاب مجله نیز همراهی نماید. همین حالا می توانید از طریق ثبت سفارش درخواست خود را برای کارشناسان موسسه ارسال نمایید تا در کوتاهترین زمان به شما پاسخ داده شود.

بیشتر بدانید:

استخراج تخصصی مقالات از پایان نامه در موسسه آرمان

ترجمه فوق تخصصی و تضمینی مقاله در موسسه آرمان

پذیرش و چاپ تضمینی مقاله در مجلات معتبر در موسسه آرمان

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
شکل هندسی برای طراحی سایت
پرسش و دیدگاه شما

خدمات موسسه آرمان