فهرست نشریات علمی دارای رتبه علمی در زمینه پزشکی در ایران

انتشار 16 شهریور 1398
مطالعه 2 دقیقه

چاپ مقاله برای پژوهشگران و دانشجویان پرشکی در راستای دستیابی به تازه‌های علم و تکنولوژی در حوزه پزشکی بسیار حائز اهمیت می‌باشد.

فهرست نشریات علمی دارای رتبه علمی در زمینه پزشکی در ایران

نوشتن مقاله، روزمه تحصیلی دانشجویان را تقویت می‌کند و شانس موفقیت در مصاحبه دکتری و گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های خارجی را افزایش می‌دهد. اما ارزش و اعتبار علمی مقاله بواسطه‌ی مجله‌ای که در آن به چاپ می‌رسد تعیین می‌شود. پایگاه‌های علمی مختلفی اقدام به نمایه‌سازی مجلات در زمینه‌های مختلف علمی نموده‌اند در این خصوص می‌توان از 4 پایگاه اصلی نمایه کننده مجلات علمی در سطح جهان نام برد که مجلات ایندکس شده در آن‌ها از ارزش و اعتبار جهانی برخوردار هستند. پایگاه‌های ISI ،ISC ،SCOPUS و در نهایت PUBMED چهار پایگاه مد نظر می‌باشند. مقاله‌های منتشر شده در هریک از مجلات نمایه شده توسط پایگاه‌های چهارگانه مذکور برحسب سطح علمی و کیفی مجلات امتیازات متفاوتی برای نویسنده خود به ارمغان می‌آورد. اخذ امتیاز برای پژوهشگران از طریق چاپ مقاله از آن جهت اهمیت دارد که در مجامع علمی و بین‌المللی انتشار مقاله به عنوان سندی برای اثبات توانمندی علمی آنان به شمار رفته و امتیازات تعلق گرفته به مقالات در مواقع حساس سرنوشت نویسندگان را رقم می‌زند.

لیست مجلات و نشریات پزشکی ایرانی

مجلات حوزه پزشکی بیشتر با نام پابمد شناخته می‌شوند این در حالی است که مجلات بسیار معتبری در زمینه علوم پزشکی وجود دارند که توسط پایگاه‌های iSI و یا Scopus نمایه می‌گردند. چنانچه ذکر شد پابمد پایگاهی است که مجلات را در زمینه پزشکی و پیراپزشکی را ایندکس و نمایه می‌کند. این پایگاه وابسته به کتابخانه پزشکی ملی آمریکا می‌باشد و چندین هزار نشریه و مجله فعال در زمینه پزشکی و پیراپزشکی در سطح جهان، در آن ایندکس شده‌اند. به دلیل معیارها و استانداردهای بالای این پایگاه برای انتخاب و لیست کردن مجلات، ژورنال‌هایی که در آن ایندکس شده‌اند از جایگاه و اعتبار بالای علمی برخوردار هستند. اما در لیست معرفی شده پابمد، ژورنال‌ها و مجلات ایرانی وجود دارند که در این پایگاه نمایه شده‌اند و دانشجویان ایرانی می‌توانند برای چاپ مقاله پابمد و دیگر مجلات پزشکی به این فهرست مراجعه کرده و مجله مدنظر خود را انتخاب نمایند. جهت دانلود فهرست مجلات ایرانی در حوزه پزشکی از طریق لینک زیر اقدام نمایید.

 لطفا جهت دریافت لیست نشریات نمایه شده در پابمد فایل زیر را دانلود نمایید.

موسسه آرمان متشکل از کادری مجرب و کارآزموده در زمینه ارائه خدمات پذیرش و چاپ مقاله در مجلات علمی و پزشکی سرتاسر دنیا در خدمت پژوهشگران و فرهیختگان عزیز می‌باشد جهت ثبت سفارش می‌توانید از طریق ایمیل موسسه درخواست خود را برای کارشناسان موسسه ارسال نمایید.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
شکل هندسی برای طراحی سایت
پرسش و دیدگاه شما

خدمات موسسه آرمان