مراحل سابمیت (submit) و چاپ مقاله ISI

انتشار 8 اردیبهشت 1397
مطالعه 4 دقیقه

در نتیجه ی رایزنی موسسه علمی آرمان با مجلات معتبر ،مدت زمان داوری مقاله ی شما پس از سابمیت سریع تر و امکان پذیرش آن بیشتر میشود .

مراحل سابمیت (submit) و چاپ مقاله ISI

مراحل سابمیت و چاپ مقاله ISI

برای اینکه مقاله شما در لیست مقالات ISI قرار بگیرد باید آن را در مجلات و یا ژورنال های معتبری که مورد تائید سایت تامسون رویترز می باشد، چاپ کنید. پس از انتخاب قطعی مجله قسمت راهنمای نویسندگان آن را با دقت بخوانید. مقاله شما باید در چارچوب آن مجله تنظیم شده باشد، در غیر این صورت مقاله‌تان از جانب سردبیر برگشت داده خواهد شد یا در صورت پذیرش اولیه برای مجلات ISI، مراحل بررسی طولانی‌تری را پشت سر خواهد گذاشت. هر چه مقاله شما از لحاظ محتوایی قوی و از نظر ساختاری مطابق با دستورالعمل مجله ISI باشد، سردبیر نسبت به مقاله شما دید مثبت تری پیدا می‌کند.
به مراحل ثبت و ارسال مقاله در یک مجله سابمیت میگویند. سابمیت به معنای ارائه کردن است و فقط باعث معرفی کردن مقاله  خود در آن ژورنال می باشد. 

سابمیت مقاله به مجلات ISI، به دو صورت پستی و الکترونیکی (آنلاین )امکان پذیر میباشد . که در حال حاضر بیشتر مجلات ISI، دریافت مقالات را به صورت الکترونیکی به دلیل امن تر و سریع تر بودن، ترجیح می دهند و شامل مراحل زیر میباشد :

1- عنوان مقاله و سپس چكیده را وارد نمایید. مجلات اغلب چكیده را بصورت ساختار یافته و جداگانه از کاربر دریافت می کند.

2- نام مولفین را به ترتیب اسامی ثبت كنید. در این مرحله اگر شما Corresponding Author نباشید، همه اطلاعات به حساب كاربری فرد معرفی شده بعنوان مولف مسئول منتقل خواهد شد و ادامه مراحل برای شما میسر نخواهد بود. پس از ثبت اطلاعات سایر مولفین سیستم بطور اتوماتیک برای هر کدام از آنها حساب كاربری  جداگانه ایجاد می كند و از طریق ایمیل ثبت شده ایشان را مطلع می سازد.

3- در این مرحله چندین گزینه را باید علامت زده شود و تایید شود که مقاله قبلا برای سایر ژورنال ها ارسال نشده است.

4- سپس باید توضیحات اضافی ضروری در قالب Cover Letter مطرح شود.

5- در این مرحله فایل ها Upload می شود.لازم است که شكل ها و نمودار ها جدا بوده و در متن مشخص شده باشد. نباید از نویسندگان اطلاعاتی در فایل اصلی كه به منظور داوری فرستاده می شود بیان شده باشد. چون داوری بدون نام انجام می شود. نام مولفین و ارتباط سازمانی آنها (Affiliation ) در فایل جداگانه ای بعنوان Title Page می آید.

6- در مرحله آخر،دو گزینه وجود دارد. یكیpdf و دیگری html  است .با انتخاب هر کدام از آنها یك فایل پی دی اف یا اچ تی ام ال از موارد بارگذاری شده ، نشان داده می شود. پس از تایید pdf  مقاله گزینه  Submit  فعال می شود. تا این مرحله فقط اطلاعات در سیستم ذخیره می شوند و به دفتر ژورنال ارسال نمی شوند. پس از انتخاب گزینه Submit  مقاله به دفتر مجله ارسال می شود و امکان اعمال تغییر دیگری میسر نخواهد بود. پس از این مرحله با مراجعه به سایت مجله و وارد کردن یوزر و پسورد خود می توانید وضعیت مقاله را پیگیری کنید. مقاله به طور معمول در یکی مراحل زیر قرار خواهد داشت:

 • Awaiting Editorial Office Check
 •  With Editor
 • Under Review
 • Accept or  Reject 

.

اگر ایده ی تحقیقاتی شما نوآوری داشته باشد ممکن است که در زمان کوتاهی از جانب سردبیر مجله مورد پذیرش قرار بگیرد.اگر نه مقاله پس از غربالگری اولیه و اولویت بندی توسط سردبیر یا هیأت سردبیری مجلات ISI، در اختیار چند داور یا کارشناس قرار می‌گیرد تا به دقت آن را ارزیابی نمایند. داوران موظفند در بازه زمانی که در اختیار دارند، مقاله را نقد و بررسی و نظراتشان را اعلام کنند. معمولاً فرمی در اختیار داور قرار می گیرد تا بر اساس آن، بکر بودن، کیفیت و نقاط ضعف و قوت مقاله را بررسی کند.

مجلات خارجی نیاز به اصلاح یا رد مقاله را پس از بررسی توسط داوران مجلات ISI ارائه می کنند. ممکن است مقاله شما بدون هیچگونه نیاز به تغییر مورد پذیرش قرار گیرد، اما در اکثر موارد به بازبینی و اصلاح مقاله نیاز پیدا می‌کنید. به این مفهوم که سردبیر مجله با اعلام پذیرش مشروط مقاله، از شما می‌خواهد تغییرات جزئی یا کلی را که براساس نظرات داوران برای شما فهرست گردیده است در مقاله اِعمال کنید تا مقاله‌تان مجدداً بررسی شود. در این صورت معمولاً یک بازه زمانی برای شما تعیین می‌گردد تا اصلاحات مورد نظر را انجام دهید. اگر مدت زیادی از زمان ارسال مقاله می گذرد، مراجع آن را به روز کنید.سعی کنید کار اصلاح را پیش از تمام شدن فرصتی که در اختیارتان گذاشته شده به پایان رسانید

اگر چه تمامی این مراحل را میتوانید شخصا انجام بدهید ولی سپردن مقاله ی خود برای سابمیت و چاپ به موسسه ی علمی آرمان به کار شما سرعت می بخشد و دارای مزیت های زیر می باشد:

 • در نتیجه همکاری و رایزنی هایی که کارشناسان موسسه با مجله مربوطه انجام می دهند زمان داوری مقاله کوتاهتر خواهد بود.
 • همچنین درصورتیکه مقاله شما تا 70 درصد مورد قبول داوران مجله باشد با رایزنی 30 درصدی موسسه اخذ پذیرش و چاپ مقاله اتان افزایش میابد .

خدمات موسسه آرمان:

 1. ترجمه فوق تخصصی و تضمینی مقالات و کتاب
 2. پذیرش فوری و چاپ مقاله به صورت تضمینی در مجلات مورد تایید وزارت علوم
 3. پذیرش و چاپ مقاله در مجلات داخلی و خارجی
 4. پذیرش و چاپ مقاله در کنفرانس بین المللی
 5. چاپ کتاب در تیراژ دلخواه شما
 6. تبدیل پایان نامه به کتاب
 7. استخراج و چاپ مقاله از پایان نامه
 8. معرفی کتاب های جدید خارجی و ترجمه و چاپ و ثبت آن با  نام شما
 9. پرداخت انواع حوالجات دلاری و یورویی

موسسه آرمان با شماست تا پایان

تلفن تماس : 09900254935

ایمیل موسسه: journal.arman@gmail.com

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش و دیدگاه شما

خدمات موسسه آرمان