مدت زمان پذیرش مقاله علمی پژوهشی

انتشار 5 مهر 1399
مطالعه 3 دقیقه

مدت زمان پذیرش مقاله علمی پژوهشی اگر به دنبال کوتاهترین زمان برای اخذ پذیرش در مجلات معتبر هستید می توانید همین حالا با موسسه آرمان تماس بگیرید. ما می توانیم مقالات شما را در کوتاهترین و سریع ترین زمان پذیرش گرفته و چاپ نماییم.

مدت زمان پذیرش مقاله علمی پژوهشی

مدت زمان پذیرش مقاله علمی پژوهشی

همواره چاپ مقاله برای خیلی از دانشجویان و اساتید احائز اهمیت می باشد. چاپ مقاله یکی از راههای اخذ امتیاز و تقویت رزومه بوده و همیشه مورد استقبال قرار می گیرد.نحوه نگارش مدت زمان لازم برای داوری در هر نشریه یکی دیگر از مراحل مربوط به اخذ پذیرش می باشد. همواره افراد زمان زیادی را صرف نگارش مقاله خود می کنند به همین دلیل برای پیمودن مراحل مرتبط به داوری زمان کمی خواهند داشت و به دنبال مجلاتی هستند که در کوتاهترین زمان به پاسخ برسند. اما شما باید طوری برنامه ریزی داشته باشید تا بتوانید هم مقاله تان را در زمان مشخصی به اتمام رسانده و هم زمان کافی برای داوری در مجلات را داشته باشید.

ساختار یک مقاله علمی پژوهشی

بیشتر مقالات علمی پژوهشی ساختار مشخصی دارند و اجزای مقاله علمی پژوهشی باید به ترتیب و پشت سر هم آورده می‌شوند. البته در برخی مجلات ممکن است این ساختاری کمی متغییر باشد که این نکته حتما در دستورالعمل مجبه اعلام خواهد شد. اجزای مقاله باید به ترتیب زیر پشت سرهم آورده شوند:

 •  
 • عنوان مقاله
 • مشخصات نویسندگان
 • چکیدهتصویر
 • کلیدواژه
 • مقدمه
 • بیان مسئله
 • اهداف
 • سوالات و فرضیه‌های پژوهش
 • پیشینه پژوهش
 • روش شناسی
 • محدوده و محدودیت های پژوهش
 • یافته‌ها
 • بحث و نتیجه گیری
 • پیشنهادات
 • تشکر و قدردانی
 • منابع

شرایط مقالات جهت اخذ پذیرش سریع

برای اخذ پذیرش راحت تر مقالات از نشریات معتبر نیاز است تا مقالات دارای مشخصات خاصی می باشند که عبارتند از :

1. باید محتوای قوی داشته باشد.

2. مقاله باید دارای نتایج علمی جدید و ناب باشد.

3. ترجمه آن باید به صورت فوق تخصصی انجام شوند.

4. ساختار نوشتاری مقاله در حالت کلی رعایت شود.

5. به صورت کاملا حرفه ای و صحیح فرمت بندی آن طبق دستورالعمل مجله انجام شود.

6. دقت شود مقاله هیچ گونه سرقت علمی نداشته باشد.

7. رفرنس دهی های به روز داشته باشد.

انواع مجلات داخلی و خارجی

مجلات به دو دسته داخلی و خارجی هستند و هریک از آنها نیز شاخه خاصی دارند. که برای چاپ مقاله از نشریات در ابتدا باید با انواع آنها آشنا شوید.

1.انواع مجلات داخلی

1.1 مجلات علمی پژوهشی

2.1 مجلات علمی تخصصی

3.1 علمی ترویجی

2. انواع مجلات خارجی

 

1.2 تامسون رویترز (مقالات ISI)تصویر

2.2 اسکوپوس (Scopus)

3.2 پایگاه استنادی جهان اسلام (Isc)

4.2 پابمد (Pubmed)

هر مجله ای زمان متفاوتی را صرف داوری مقاله و تصمیم برای چاپ آن می کند. از این رو مدت زمان اکسپت مقاله و چاپ آن در هر نشریه متفاوت است. اگر بتوانید این اطلاعات مربوط به داوری و شرایط خاص آن را در مجلات انتخابی بدست آورید، تاحدی خواهید توانست با انتخاب مجله مناسب، در بازه زمانی کوتاه مقاله خود را به چاپ برسانید. اما در نظر داشته باشید همزمان با مقالات شما بسیاری از پژوهشگران دیگر نیز هستند که تمایل به پذیرش از همان مجله را دارند و ممکن است در برخی مجلات کمی تاخیر در زمان اعلامی نیز وجود داشته باشد.

اگر مجله انتخابی تان لاتین باشد حتما برای ترجمه کار حساسیت بالایی داشته باشید. زیرا ترجمه تخصصی یکی از موارد ابتدایی برای بررسی اولیه مقاله از سمت ادیتور می باشد و اگر ترجمه نتواند مفاهیم را انتقال دهد ادیتور آن را برگشت خواهد زد. دقت شود فرمت بندی مقاله براساس درخواست و دستورالعمل مجله نیز می تواند یکی از موارد بسیار مهم باشد تا مقاله شما به دلیل عدم رعایت آن مجدد برگردانده نشود. زیرا همین موارد که باعث برگشت شده تا توسط نویسنده اصلاح شود نیز می تواند داوری مقاله را به تاخیر بیاندازد. 

پذیرش و چاپ تضمینی مقاله در کمترین زمان

دانشجویان و اساتیدی که برای مصاحبه و ارتقاء علمی رزومه ی خود نیاز به اکسپت مقاله علمی پژوهشی دارند می توانند مقالات خود را به موسسه آرمان ارسال نمایند تا پس از بررسی توسط کارشناسان موسسه، مجله ی متناسب با مقاله، پیشنهاد شده و پس از تاییدیه نهایی مجله از طرف شما، مقاله تان فرمت بندی و سپس برای داوری به مجله ارسال گردد. همچنین تمامی پیگیری های لازم پس از ارسال تا دریافت پاسخ از مجله نیز توسط موسسه ما قابل انجام می باشد. 

موسسه آرمان با داشتن کادر مجرب در زمینه معرفی مجلات معتبر، با بررسی تمامی مسائل و در نظر گرفتن رشته تحصیلی محقق، دانشگاه محل تحصیل و بررسی بلک لیست دانشگاه ها، مجلاتی را به شما معرفی می کنند که با داشتن مقاله ای با محتوای خوب، خواهید توانست پذیرش مقاله خود را دریافت کنید. کارشناسان ما با در نظر گرفتن شرایط شما برای چاپ مقاله، اگر زمان کمی برای چاپ مقاله داشته باشید، مجلاتی را معرفی می کنند که در کمتر از یک ماه پذیرش مقاله خود را بگیرند. برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در این زمینه تماس بگیرید.

 
 
لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
شکل هندسی برای طراحی سایت
پرسش و دیدگاه شما

خدمات موسسه آرمان