چاپ مقاله علمی پژوهشی

انتشار 5 مهر 1399
مطالعه 14 دقیقه

مجلات علمی پژوهشی به چه مجلاتی گفته می‌شود؟

مجلات علمی پژوهشی دسته‌ای از مجلات هستند که مقالات علمی پژوهشی و به زبان دیگر یعنی مقالاتی که نوآوری داشته باشند را چاپ می‌کنند.

اگرچه با تعریفی که انجام شد یک مجله علمی پژوهشی می‌تواند دارای نمایه مجلات داخلی و یا خارجی باشد، ولی به‌طورکلی وقتی صحبت از مجلات علمی پژوهشی به میان می‌آید، منظور مجلات داخل ایران هستند که مقالات پژوهشی به چاپ می‌رسانند.

مقاله

مقاله

مقاله علمی پژوهشی چیست؟

مقاله علمی پژوهشی، مقاله‌ای است که برای یافتن پاسخ برای یک بحث جدید تدوین‌شده است و دارای نوآوری است به‌نحوی‌که قبلاً در مورد آن هیچ کاری انجام‌نشده است. هدف اصلی مقاله علمی پژوهشی ایجاد یک استدلال است و در پی ایجاد و ترویج موضوع جدیدی هستند.

مزایای چاپ مقاله علمی پژوهشی چیست؟

چاپ مقاله علمی پژوهشی هم برای اساتید و هم دانشجویان و محققان دارای امتیاز ویژه‌ای است که نویسنده می‌تواند از آن بهره‌مند شود.

مزایای چاپ مقاله علمی پژوهشی برای دانشجویان:

 • بهره‌مندی از امتیاز چاپ مقاله در دفاع ارشد و دکتری

  امتیاز چاپ مقاله علمی پژوهشی در مصاحبه

 • کسب امتیاز در مصاحبه‌های استخدامی

 • عضویت در بنیاد نخبگان

مزایای چاپ مقاله علمی پژوهشی برای اساتید:

 • کسب امتیاز برای ارتقا شغلی و افزایش حقوق و مزایا

 • شناخته شدن به‌عنوان متخصص و صاحب‌نظر

 • اخذ پروژه‌های تحقیقاتی با درآمد بالاتر

 • ارتقا رتبه علمی

ساختار مقاله علمی پژوهشی

تمام مجلات علمی پژوهشی دارای فرمت مشخص و مخصوص به خود هستند و تنها مقالاتی که این فرمت را رعایت کرده باشند مورد پذیرش قرار می‌دهند. فرمت‌بندی هر مجله مشخص می‌کند که مقاله دارای چه بخشی‌هایی باشد، تعداد کلمات آن چقدر باشد، نحوه رفرنس‌دهی از چه روش رفرنس‌نویسی تبعیت کند، نمودار و جداول استفاده‌شده در مقاله به چه نحوی تنظیم شود؛ اما جدا از فرمت‌بندی مقالات که برای هر مجله باید به شکل ویژه و منحصربه‌فرد مجله باشد، تمامی مقالات علمی پژوهشی ساختار و چهارچوب یکسانی دارند که استاندارد مقالات علمی پژوهشی هست و چه استخراج مقاله از پایان‌نامه شود و یا با استفاده از داده‌های پژوهشی نگارش شود، باید از این ساختار تبعیت نماید.

یک مقاله علمی پژوهشی باید از ساختار زیر تبعیت نماید:

 • عنوان

 • اسامی مؤلفان با ذکر وابستگی علمی

 • چکیده

 • کلیدواژه

 • مقدمه

 • روش کار

 • نتایج

 • بحث و نتیجه‌گیری

 • منابع

کار کردن با لپتاپ

نحوه نگارش مقاله علمی پژوهشی به چه صورت است؟

مقاله نگارش شده برای مجلات علمی پژوهشی باید از ساختار ویژه‌ای تبعیت کند. ساختار هر مقاله علمی پژوهشی از 8 بخش تشکیل شده است که در ادامه به ترتیب قرارگیری به توضیحات آن‌ها می‌پردازیم.

عنوان مقاله

اولین نوشته هر مقاله عنوان آن است. عنوان مقاله نقش اصلی در پذیرش و یا رد مقاله توسط مجله دارد؛ بنابراین باید در انتخاب عنوان مقاله دقت نمود و عنوانی انتخاب کرد که نشان‌دهنده تبحر بالای نویسنده باشد. در نوشتن عنوان مقاله باید به چند اصل اساسی توجه نمود تا بتوان عنوانی جذاب نوشت که در ادامه به چند مورد اشاره می‌شود:

 • عنوان مقاله باید دربرگیرنده اندیشه اصلی مقاله باشد.

 • در عنوان باید به متغیرهای اصلی مقاله اشاره کرد.

 • عنوان باید توصیف‌کننده محتوای مقاله و متناسب باهدف اصلی آن باشد.

 • عنوان مقاله علمی پژوهشی باید روشن و بدون ابهام باشد.

 • عنوان نباید در قالب جمله خبری یا استفهامی باشد.

 • عنوان یک مقاله علمی پژوهشی نباید سؤالی باشد.

 • در عنوان یک مقاله علمی پژوهشی از کلمات اختصاری، فرمول‌ها و کلمات جدید نباید استفاده کرد.

 • عنوان یک مقاله جذاب باید کوتاه و مختصر باشد.

نکته‌ای برای نوشتن عنوان مقاله

تعداد کلمات عنوان مقاله می‌تواند متغیر باشد ولی بر اساس تعداد کلمات مقاله تبحر نویسنده در نوشتن مقاله مشخص می‌شود به‌طوری‌که:

 • عنوان زیر 8 کلمه عالی

 • 8-12 کلمه خوب

 • 12- 18 کلمه متوسط

 • 18-24 کلمه ضعیف

 • بالای 25 بسیار ضعیف

رانینگ هد (Running title) چیست؟

برخی از مجلات علمی پژوهشی علاوه بر عنوان اصلی مقاله از نویسنده درخواست ارسال رانینگ هد نیز می‌کنند. رانینگ هد درواقع عنوان کوتاه شده مقاله است که نباید بیشتر از 50 کاراکتر باشد (هر حرف و فاصله یک کاراکتر حساب می‌شود).

اسامی مؤلفان با ذکر وابستگی علمی

بعد از عنوان مقاله اسامی نویسندگان مقاله به ترتیب مشارکت آن‌ها در مقاله نوشته می‌شود و نویسنده مسئول با علامت ستاره در بالای نام خانوادگی مشخص می‌گردد.

وابستگی سازمانی و علمی هر نویسنده در زیر اسامی به ترتیب مشخص می‌شود.

نحوه نوشتن وابستگی علمی از طرف دانشگاه محل تحصیل یا خدمت مشخص می‌شود و چنانچه بر اساس آن نوشته نشود از سمت دانشگاه فاقد دریافت امتیاز هست.

چکیده

چکیده مقاله درواقع خلاصه‌ای از مقاله است که در حدود 150 الی 250 کلمه نوشته می‌شود.

چکیده مقاله علمی پژوهشی شامل ساختارهای مقدمه، روش کار، نتایج و بحث هست. در چکیده مقاله نیازی به نوشتن جزئیات کار و رفرنس‌های مقاله نیست.

کلیدواژه: هر مقاله علمی پژوهشی دارای کلیدواژه‌هایی است که نشان‌دهنده موضوع مقاله هست. برای نوشتن کلیدواژه‌ها می‌توان از متغیرها و موضوع موردبحث مقاله استفاده کرد.

مطالعه

مقدمه

نویسندگان مقالات مقدمه را تنه اصلی مقاله می نماند. مقدمه یک مقاله علمی پژوهشی معرفی کننده اهداف اصلی و ادبیات پژوهش مقاله هست. مقدمه مقاله علمی پژوهشی با یک توضیح کوتاه از ادبیات پژوهشی موضوع مقال آغاز می‌شود و به دنبال آن سؤال اصلی پژوهشی و علت انتخاب موضوع مقاله مطرح‌شده و پیشینه‌ای از موضوع مقاله نوشته می‌شود. درنهایت فرضیه پژوهش مطرح می‌شود. در این بخش باید دلیل واضحی برای طرح سؤال خود بیاوریم و مقدمه را به سمت یافتن پاسخ برای این سؤال و یا حل آن مشکل ببریم.

در مقدمه مقاله از کلیات به جزئیات می‌رسیم؛ یعنی در ابتدا موضوعات کلی‌تر مطرح می‌شود سپس مرور ادبیات انجام‌شده و در آخر موضوعات را تخصصی‌تر نقد و بررسی کرده و در انتها به ارائه کار تحقیقی خود می‌پردازیم.

مقدمه باید به‌گونه‌ای نوشته شود که باعث ترغیب خواننده به مطالعه مقاله شود، همچنین مقدمه تأثیر بسزایی روی نظر داوران و سردبیران مجلات دارند.

روش کار

روش کار

بخش روش کار یا موارد بعد از مقدمه می‌آید و از بخش‌هایی است که داوران مجلات دقت زیادی به آن می‌کنند. چراکه اگر اصلاحاتی در بخش‌های دیگر مقاله باشد قابل اصلاح و تغییر است ولی اشتباه درروش کار غیرقابل‌جبران هست.

در این قسمت از مقاله روش کار و مراحل انجام‌شده طرح پژوهشی برای خوانندگان توضیح داده می‌شود. در این بخش به‌صورت جزئی و دقیق آزمون‌ها، مواد و دستگاه‌های مورداستفاده به همان صورت و ترتیبی که در تحقیق استفاده‌شده شرح داده می‌شود.

نتایج

قسمت نتایج بخش توصیفی مقاله است که به بیان نتایج حاصل از آزمایش‌ها می‌پردازد. دو فرایند اصلی در نوشتن نتایج وجود دارد.

1. ابتدا باید توصیف کلی از آزمایش‌ها و تصویری بزرگ یا کلی از آن‌ها بدون تکرار جزئیات آزمایش‌ها که در بخش مواد و روش آورده شده، ارائه دهید.

2. باید داده‌ها را اراده دهید. نتایج باید به‌صورت جملات زمان گذشته نوشته شوند.

بحث و نتیجه‌گیری: بخش بحث و نتیجه‌گیری که آخرین بخش مقاله علمی پژوهشی هست به معنا، اهمیت و ارتباط نتایج باهم پرداخته می‌شود.

بحث و نتیجه‌گیری

بخش بحث و نتیجه‌گیری که آخرین بخش مقاله علمی پژوهشی هست به معنا، اهمیت و ارتباط نتایج باهم پرداخته می‌شود.

برای نوشتن بحث مقاله علمی پژوهشی چه‌کار باید کرد؟

راه‌های زیادی برای نوشتن بحث مقاله وجود دارد ولی برای سهولت کار می‌توانید بحث مقاله خود را در چهارعنصر اصلی متمرکز کنید:

تفسیرها: نتایج به چه معنی است؟

پیامدها: چرا نتایج مقاله مهم هستند؟

محدودیت‌ها: نتایج مقاله چه چیزی را نمی‌تواند به ما بگوید؟

توصیه‌ها: برای مطالعات بعدی چه اقدامانی باید دنبال شود؟

غالباً بین بحث و نتیجه‌گیری همپوشانی وجود دارد و به همین دلیل این دو بخش در یک قسمت واحد نوشته می‌شوند. ولی در مجلاتی که این دو بخش به‌صورت جدا نوشته می‌شوند معمولاً یک یا دو جمله مهم از بحث را در قسمت نتیجه‌گیری می‌آوریم.

منابع

در انتهای یک مقاله علمی پژوهشی باید تمامی منابعی که در متن به آن‌ها ارجاع داده‌شده به‌صورت کامل آورده شوند. روش رفرنس دهی از یک مجله به مجله دیگر متغیر هست که باید زمان ارسال مقاله به مجله مدنظر باشد.

منبع نویسی

زمان داوری مجلات علمی پژوهشی چقدر است؟

یکی از سؤالات مهم بسیاری از نویسندگان قبل از ارسال مقاله به مجله، زمان داوری مجله هست. بعد از ارسال مقاله به مجلات علمی پژوهشی داخلی، مقاله برای چاپ ازنظر کیفی توسط گروه داوری و سردبیر مجله مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. مرحله اول داوری توسط سردبیر و هیئت تحریریه مجله انجام می‌شود و درصورتی‌که مقاله موردپذیرش آن‌ها واقع شد وارد مرحله دوم داوری می‌شود. در این مجله حداقل دو نفر متخصص مقاله را مورد ارزیابی قرار می‌دهند و نتیجه داوری را به سردبیر اعلام می‌کنند که مقاله موردپذیرش است یا پس از اصلاح پذیرش می‌شود و یا اینکه رد می‌شود. در مرحله نهایی سردبیر مجله با توجه به بازخوردهای ارسالی داوران تصمیم نهایی را مبنی بر اکسپت و یا رد مقاله می‌گیرد.

این پروسه داوری بسته به هر مجله زمان متفاوتی دارد به‌نحوی‌که ممکن است حتی بعد از سپری شدن 2 ساعت از بارگذاری مقاله در سایت مجله توسط سردبیر رد شود و یا ممکن است بالغ‌بر 3 ماه تحت داوری داوران باقی بماند.

پذیرش مقاله

چاپ مقاله علمی پژوهشی چقدر زمان می‌برد؟

چاپ مقاله در مجله علمی پژوهشی به معنای آنلاین شدن مقاله در سایت مجله هست. به عبارت دیگری تمامی مقالاتی که موفق به اخذ پذیرش از مجله علمی پژوهشی شوند در سایت خود مجله به‌صورت الکترونیکی چاپ می‌شوند.

بعد از پذیرش مقاله و اطلاع به نویسندگان مقاله از طرف مجله، مقاله وارد پروسه چاپ می‌شود. در این مرحله دیگر نیاز به انجام کاری از طرف نویسندگان نیست و باید منتظر ماند تا مجله در نوبت اعلام‌شده قبلی در نامه پذیرش، مقاله را به چاپ برساند.

چرا مجلات علمی پژوهشی سخت‌گیر هستند؟

حتماً شما هم شنیدید که اخذ پذیرش از مجلات علمی پژوهشی مشکل است. همان‌طور که توضیح داده شد برای اخذ پذیرش از مجلات علمی پژوهشی باید مقاله ارسالی ازنظر کیفیت و محتوایی مورد تائید داوران مجلات باشند.

ازآنجایی‌که اعتبار مجلات علمی پژوهشی بالاست قطعاً مقالاتی موردپذیرش قرار می‌دهند که دارای کیفیت علمی بالایی باشند. داوران این مجلات داخلی بسیار سخت‌گیر هستند. معمولاً مقالات ارسالی برای چندین بار نیاز به ویرایش و ویراستاری پیدا می‌کنند؛ بنابراین اگر قصد نوشتن مقاله را دارید، سعی کنید مقاله‌ای بنویسید که تمام قواعد مجله علمی پژوهشی را رعایت کرده باشد.

چگونه می‌توان احتمال پذیرش و چاپ مقاله علمی پژوهشی خود را بالا برد؟

همان‌طور که توضیح داده‌شده تمام مجلات علمی پژوهشی داخلی فاکتورهایی برای داوری مجلات دارند، اطلاع از این فاکتورها باعث می‌شود تا مقاله مناسبی برای ارسال به مجله آماده کنید و احتمال پذیرش مقاله‌تان را افزایش دهید.

توجه به این نکته که مقاله ارسالی به مجله در حیطه فعالیت مجله هست یا خیر، آیا فرمت بندی مقاله طبق فرمت مجله انجام‌شده است یا نه آیا مقاله دارای سرقت ادبی است؟ و همین‌طور مقاله دارای نوآوری است یا خیر، از مواردی هستند که اطلاع از آن‌ها و رفع ایرادات باعث می‌شود شانس پذیرش مقاله در مجله افزایش یابد.

در ادامه به بررسی دقیق ملاک‌های موردنظر مجلات برای پذیرش مقالات می‌پردازیم.

ملاک مجلات علمی پژوهشی در پذیرش مقاله چیست؟

تمامی مجلات معتبر دنیا برای پذیرش و چاپ مقالات ملاک‌هایی برای سنجش مقاله دارند و به عبارتی تمام مقالات ارسالی از فیلترهای خاصی عبور می‌کنند تا بتوانند رضایت داوران را مبنی بر پذیرش مقاله اخذ کنند.

منابع استفاده‌شده به‌روز باشند.

استدلال‌ها و بحث در متن به هم مرتبط باشند

مقاله باید کامل باشد و فاقد نکته مبهم و مطلب ناقصی باشد.

تمام منابع ارجاع داده‌شده در متن در بخش منابع آورده شوند.

ازجمله مواردی که مجلات علمی پژوهشی موردبررسی قرار می‌دهند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مرتبط و کامل بودن مطالب

 • منابع استفاده‌شده به‌روز باشند.

 • استدلال‌ها و بحث در متن به هم مرتبط باشند

 • مقاله باید کامل باشد و فاقد نکته مبهم و مطلب ناقصی باشد.

 • تمام منابع ارجاع داده‌شده در متن در بخش منابع آورده شوند.

منسجم بودن محتوای مقاله

 • مقاله باید دارای نظم باشد.

 • مقاله باید ساختار شفاف مفهومی داشته باشد.

 • ایده نویسنده به صورت روشن انتقال داده شود و مقاله هدفمند باشد.

 • عنوان و زیر عنوان‌ها باید مناسب و مرتبط به هم باشند.

موارد دیگر

 • متن مقاله فاقد سرقت ادبی باشد.

 • موضوع مقاله باید به‌روز و دارای نوآوری باشد.

 • مقاله فاقد هر گونه ایرادات نگارشی و املایی باشد.

 • مقاله باید به فرمت مجله موردنظر فرمت‌بندی شده باشد.

هزینه چاپ مقاله علمی پژوهشی

مجلات داخلی علمی پژوهشی بر اساس دریافت هزینه به ‌صورت‌های زیر دسته‌بندی می‌شوند:

هزینه

 • مجلات کاملاً رایگان: این مجلات هیچ هزینه‌ای بابت داوری، پذیرش و چاپ از نویسنده دریافت نمی‌کنند.

 • مجلات با داوری پولی: مجلاتی هستند که برای داوری از نویسنده‌ها هزینه دریافت می‌کنند. پرداخت هزینه به این مجلات هیچ تضمینی بر پذیرش مقاله نیست و امکان ریجکت مقاله بعد از داوری وجود دارد. این مجلات هزینه داوری مقالات ریجکت شده را عودت نمی‌دهد.

 • مجلات با چاپ پولی: مجلاتی هستند که بعد از پذیرش نهایی مقاله هزینه‌ای بابت چاپ مقاله در مجله دریافت می‌کنند. درواقع تا زمانی که مقاله در مجله پذیرش نهایی نشده نویسنده هزینه‌ای پرداخت نخواهد کرد.

هزینه داوری و پذیرش و چاپ از مجله‌ای به مجله دیگر متفاوت است. ولی تمام مجلات یک ویژگی مشترک دارند و آن، این است که اگر مجله هزینه‌ای دریافت کند یا نه در سایت رسمی خود مبلغ و شرایط آن را اعلام می‌کند. به این طریق نویسنده قبل از هر اقدامی می‌تواند از رایگان بودن و یا میزان هزینه دریافت مجله مطلع شود سپس اقدام به ارسال مقاله خود نماید.

تصویر مدنظر شما

چاپ مقاله در مجلات علمی-پژوهشی

چگونه مجله علمی پژوهشی مناسب برای مقاله خود پیدا کنیم؟

یافتن مجله مناسب برای مقاله نیازمند تخصص و تسلط بر مقاله می‌باشد. ابتدا باید مجلات علمی پژوهشی داخلی را بشناسید و با حوزه فعالیت آن‌ها آشنا باشید. سپس بر اساس بار علمی مقاله‌تان مجله‌ای که هم‌سطح کیفیت مقاله‌تان می‌باشد را انتخاب نمایید. در ادامه به شما می‌گوییم که لیست مجلات علمی پژوهشی داخلی را از چه طریقی می‌توانید تهیه و یا اعتبارسنجی نمایید.

چگونه مجلات داخلی علمی پژوهشی را اعتبار سنجی کنیم؟

برای اینکه از اعتبار مجله و علمی پژوهشی بودن آن مطمئن شوید از چند طریق می‌توانید اقدام نمایید که در ذیل به یکسری از این سایت‌ها اشاره‌شده است:

با در اختیار داشتن ISSN و یا عنوان مجله می‌توانید با ورود به سایت‌های فوق مجله انتخابی خود را اعتبار سنجی کنید و بعد از کسب اطمینان از اعتبار آن‌ها سابمیت نمایید. مجله باید ازلحاظ حوزه موضوعی و سطح علمی با مقاله مطابقت داشته باشد سابمیت مقاله به مجلاتی که مطابقت از لحاظ سطح کیفی و حوزه موضوعی ندارند توصیه نمی‌شود زیرا حتماً عامل ریجکت مقاله خواهد بود.

چگونه مقاله علمی پژوهشی را در کمترین زمان چاپ کنیم؟

اگر قصد چاپ مقاله خود در مجله علمی پژوهشی داخلی رادارید و تمام نکات ذکرشده در مطالب بالا را در مقاله‌تان رعایت کردید، نکته طلایی بعدی انتخاب مجله مناسب است. توجه به این نکته که انتخاب مجله چقدر می‌تواند در پذیرش و یا رد مقاله‌تان تأثیر داشته باشد را نباید فراموش کنید.

برای انتخاب مجله می‌توانید از افراد خبره و متخصص کمک بگیرید تا با بررسی مقاله، مناسب‌ترین مجلات را برای چاپ مقاله علمی پژوهشی معرفی کنند. شخصی که تجربه چاپ مقاله در مجلات دخلی معتبر را داشته باشد و با فرمت بندی و روند کار این مجلات آشنا باشد، می‌تواند پروسه داوری را تا حد ممکن برای شما کوتاه‌تر کند.

مؤسسات باسابقه طولانی و معتبر ازجمله مطمئن‌ترین جاهایی هستند که تجربه بالایی درزمینهٔ ارسال مقاله به مجله و اخذ پذیرش و چاپ مقالات علمی پژوهشی از مجلات داخلی دارند و می‌توانند مشاورین خوبی برای شما باشند.

وجه تمایز موسسه آرمان با سایر مؤسسات

موسسه آرمان از سال 1393 فعالیت خود را در حیطه ارسال مقاله به مجلات علمی پژوهشی داخلی آغاز کرده است و در این زمینه دارای تجربه بالایی هست لذا کارشناسان موسسه آرمان می‌توانند به‌عنوان مشاورین شما درزمینهٔ چاپ مقاله‌تان بهترین و مناسب‌ترین مجلات را معرفی و اقدام به اخذ پذیرش از آن‌ها نمایند.

صداقت، سرعت عمل و هزینه‌های پایین از ویژگی‌هایی است که باعث شده موسسه آرمان مشتری‌های قدیمی خود را حفظ کرده و هرروز با نویسنده‌های جدیدی همکاری نماید.

همچنین ویرایش ادبی مقاله، رفع سرقت ادبی یا پارافریز مقاله، ترجمه تخصصی، فرمت بندی منحصربه‌فرد ازجمله مواردی است که موسسه آرمان با انجام آن‌ها باعث افزایش شانس پذیرش مقالات در مجلات علمی پژوهشی خارجی می‌شود.

چرا موسسه آرمان؟

 • پشتیبانی 24 ساعته

 • همراهی از ابتدا تا پایان کار

 • صداقت در کلام

 • سرعت انجام بالا باکیفیت عالی

 • اطلاع دهی از مراحل انجام به‌صورت لحظه‌ای

 • بازرسی و کنترل کیفیت

نکته منحصربه‌فرد موسسه آرمان

ویژگی متمایز موسسه آرمان از سایر موسسات در این است که موسسه آرمان برای جلب رضایت کاربران عزیز مقالاتی که به صورت سریع ریجکت می‌شوند را بدون دریافت هزینه مجدد بابت انجام خدمات، به‌صورت کاملا رایگان برای مجله دیگری فرمت‌بندی و سابمیت می‌نماید.

همچنین پیگیری وضعیت مقاله، مکاتبه با ادیتور مجله و پاسخ به ایمیل‌های مجله بر عهده موسسه آرمان می‌باشد.

موسسه آرمان

نحوه ارسال درخواست پذیرش و چاپ مقاله در مجلات علمی پژوهشی داخلی به موسسه آرمان

برای ثبت سفارش چاپ مقاله خود در مجلات علمی پژوهشی داخلی تنها کافی است با کارشناسان موسسه آرمان تماس بگیرید و فایل مقاله آماده خود را از طریق ایمیل و یا شبکه‌های پیام‌رسان به ایشان ارسال نمایید تا نسبت به مقاله شما، مجلات علمی پژوهشی داخلی را معرفی نمایند. کارشناسان موسسه آرمان از ابتدای دریافت سفارش تا اخذ نتیجه داوری نهایی و چاپ مقاله‌تان در کنار شما هستند و تمام امورات را پیگیری می‌نمایند.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
(امتیاز 0 توسط 0 نفر)
  ارسال به دوستان:

? چگونه می توانم سفارش چاپ مقاله علمی پژوهشی خود را ثبت کنم؟

برای ثبت سفارش چاپ مقاله علمی پژوهشی خود می‌توانید با کارشناسان موسسه آرمان با شماره 09900254935 تماس بگیرد و یا از طریق ایمیل journal.arman@gmail.com درخواست خود را ارسال نمایید.

? قیمت و هزینه چاپ مقاله علمی پژوهشی چقدر است؟

هزینه چاپ مقاله در مجلات علمی پژوهشی از طرف مجلات مشخص می‌شود که می‌تواند کاملا رایگان و یا شامل دریافت هزینه بابت داوری و پذیرش و چاپ مقاله باشد.

? آیا مجلات علمی پژوهشی مقالات مروری چاپ می‌کنند؟

خیر. مجلات علمی پژوهشی تنها مقالات پژوهشی که دارای نوآوری باشد را چاپ می‌کنند.

? آیا برای چاپ مقاله علمی پژوهشی باید از منابع به روز استفاده کنیم؟

بلی. مجلات علمی پژوهشی مایل به چاپ مقالاتی هستند که از منابع به‌روز در تدوین مقاله استفاده کرده باشند.

? برای پذیرش مقاله از مجله علمی پژوهشی باید سرقت ادبی چقدر باشد؟

اغلب مجلات مقالات با سرقت ادبی زیر 20 درصد را مورد پذیرش قرار می‌دهند.

پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش و دیدگاه شما
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
بازدیدکننده
(
2 ماه پیش
)
در پاسخ به:
سلام وقت بخیر دانشجوی دکتری ادبیات وزبان فارسی هستم، برای چاپ تضمینی مقاله خود در مجلات علمی پژوهشی داخلی می خواستم اقدام نمایم.مقاله را نوشته و آماده دارم. شرایط موسسه برای چاپ مقاله چیست؟ لطفا شرایط را به اینجانب اعلام فرمایید. متشکرم
با سلام و عرض ادب احتراما برای مجلات علمی پژوهشی تضمینی نمیتوانیم بدهیم بستگی به بار علمی مقاله دارد. در صورت تمایل درخواست ارسال بفرمایید با لیست مجلات برایتان ارسال شود با تشکر
بازدیدکننده
کارشناس آرمان
(
3 ماه پیش
)
در پاسخ به:
سلام وقت بخیر دانشجوی دکتری ادبیات وزبان فارسی هستم، برای چاپ تضمینی مقاله خود در مجلات علمی پژوهشی داخلی می خواستم اقدام نمایم.مقاله را نوشته و آماده دارم. شرایط موسسه برای چاپ مقاله چیست؟ لطفا شرایط را به اینجانب اعلام فرمایید. متشکرم
سلام و ادب در خدمتتان هستیم لطفا عنوان و چکیده از مقاله و رشته و گرایش را برای همکاران ارسال فرمایید تا راهنمایی های لازم انجام و برای ارسال به مجلات اقدام شود. ممنون
بازدیدکننده
عنایت
(
3 ماه پیش
)
سلام وقت بخیر دانشجوی دکتری ادبیات وزبان فارسی هستم، برای چاپ تضمینی مقاله خود در مجلات علمی پژوهشی داخلی می خواستم اقدام نمایم.مقاله را نوشته و آماده دارم. شرایط موسسه برای چاپ مقاله چیست؟ لطفا شرایط را به اینجانب اعلام فرمایید. متشکرم
بازدیدکننده
بازدیدکننده
مریم اسلامی
(
8 ماه پیش
)
سلام وعرض ادب بنده مقاله ای رو نوشتم و برای ثبت آن نیاز به راهنمایی و کمک دارم بزرگواری بفرمایید بنده را راهنمایی کنید تا این امکان مهیا شده، انشاءالله کارشناس ارشد هنرهای تجسمی هستم و مقاله مورد نظر هم از پایان نامه استخراج شده حداقل پنج مقاله دیگر از پایان نامه بنده قابل برداشت میباشد سپاسگزارم از شما
بازدیدکننده
کارشناس آرمان
(
9 ماه پیش
)
در پاسخ به:
باسلام بسیاربسیاربسیارممنونم عالی بود ببینید عزیزان هر مجموعه و موسسه ای باید حقوق و دستمزد زحمات خود را دریافت نماید وتشکر اما این وجوه باید با توجه به وضعیت دانشجویی و دانش آموزی باشد .بازهم متشکرم
سلام و ادب ممنونم از حسن توجه شما. موسسه به شرایط اقتصادی واقف است و بر همین اساس هزینه دریافتی توسط موسسه بابت خدمات فرمت بندی، سابمیت و مراحل پذیرش مقاله با توجه به شرایط اقتصادی تمام اقشار جامعه و معقول است.
بازدیدکننده
محمود شفایی
(
9 ماه پیش
)
باسلام بسیاربسیاربسیارممنونم عالی بود ببینید عزیزان هر مجموعه و موسسه ای باید حقوق و دستمزد زحمات خود را دریافت نماید وتشکر اما این وجوه باید با توجه به وضعیت دانشجویی و دانش آموزی باشد .بازهم متشکرم

خدمات موسسه آرمان