ممنوعیت انتقال دانشجوی پزشکی به داخل در دوران کرونا

انتشار 30 فروردین 1399
مطالعه 1 دقیقه

یک مقام مسئول در وزارت بهداشت گفت: به دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در رشته های علوم پزشکی در خارج از کشور همانند سایر شهروندان رسیدگی می شود و بحث انتقال به داخل مطرح نیست.

ممنوعیت انتقال دانشجوی پزشکی به داخل در دوران کرونا

ممنوعیت انتقال دانشجوی پزشکی به داخل در دوران کرونا

دکتر حسین قنبری اعلام داشت: موضوع بازگشت دانشجویان علوم پزشکی که در سایر کشورها شاغل به تحصیل هستند و به دلیل شرایطی که بحران کرونا برای همه دانشگاه‌ها در دنیا ایجاد کرده است همانند سایر شهروندان کشور است.

وی افزود: هر شهروند ایرانی که در این شرایط می‌خواهد به کشور بازگردد وزارت امور خارجه از آن حمایت می‌کند و شرایط را برای بازگشت فرد فراهم می‌کند. در مورد دانشجویان ایرانی که در خارج از کشور تحصیل می‌کنند نیز به همین منوال است. این دانشجویان می‌توانند به کشور بیایند و در کنار خانواده‌های خود باشند. به هر حال بیشتر دانشگاه‌های دنیا در حال حاضر تعطیل هستند.

مشاور معاون آموزشی وزارت بهداشت یادآور شد: این موضوع که امکان انتقال این دانشجویان به دانشگاه‌های داخل کشور مطرح شده، صحت ندارد چرا که انتقال دانشجویان تابع ضوابط و شرایط مخصوص به خود است و شرایط و ضوابط انتقال هم در طول زمان ثابت است و به دلیل شرایط بحرانی ناشی از کرونا تغییر نمی‌کند.

وی یادآور شد: بر اساس ضوابط انتقال دانشجویان ایرانی در رشته‌های علوم پزشکی، انتقال تنها برای کسانی که شرایط لازم را دارند و علاوه بر آن قبل از دی ماه ۹۷ تحصیل خود را در خارج از کشور آغاز کرده اند، قابل بررسی است. ضمن اینکه این افراد باید در دانشگاه‌های معتبر تحصیل کرده باشند.

قنبری اضافه کرد: ضمن اینکه همچنان انتقال دانشجویان ایرانی در رشته‌های علوم پزشکی به داخل کشور از دی ماه ۹۷ به بعد ممنوع است و این ممنوعیت همچنان به قوت خود باقی است و تحت شرایط بحران کرونا تغییر نمی‌کند.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش و دیدگاه شما

خدمات موسسه آرمان