لیست مجلات مورد تایید وزارت علوم سال 98

انتشار 7 شهریور 1398
مطالعه 3 دقیقه

ژوهشگران و دانشجویان برای ثبت یافته‌های علمی خود و نیز جهت بهره‌مندی از امتیاز حاصل از فعالیت‌های پژوهشی خود مازم به نگارش و چاپ مقاله می‌باشند. گاه در حین پروسه آماده سازی مقاله برای پذیرش و چاپ دانشجو آنچان محو محتوای مقاله می‌شود که فراموش می‌کند مجله‌ای که برای چاپ انتخاب می‌کند نقشی بسیار مهمتر و سرنوشت سازتری نسبت به چگونگی نگارش مقاله دارد.

لیست مجلات مورد تایید وزارت علوم سال 98

پژوهشگران و دانشجویان برای ثبت یافته‌های علمی خود و نیز جهت بهره‌مندی از امتیاز حاصل از فعالیت‌های پژوهشی خود ملزم به نگارش و چاپ مقاله می‌باشند. گاه در حین پروسه آماده‌سازی مقاله برای پذیرش و چاپ دانشجو آنچنان محو محتوای مقاله می‌شود که فراموش می‌کند مجله‌ای که برای چاپ انتخاب می‌کند نقشی بسیار مهمتر و سرنوشت سازتری نسبت به چگونگی نگارش مقاله دارد. حتما می‌پرسید چرا یا اینکه متعجب شده‌اید از خواندن این مطلب!!

باید گفت مقاله‌ی شما در صورتی ارزش و اعتبار دار که در مجله‌ای معتبر به چاپ رسیده باشد به بیان دیگر هر مجله‌ای ارزش چاپ مقاله را ندارد. در انتخاب مجله برای چاپ مقاله باید به مواردی دقت کنید از جمله اینکه حیطه تحقیقاتی مجله مورد نظر شما حتما باید با موضوع مقاله و پژوهشتان همخوانی داشته باشد وگرنه در مرحله قبل از داوری مقاله به خودتان پس فرستاده می‌شود. نکته مهمتر اینکه مجله‌ای که برای انتشار نتایج پژوهش خود انتخاب می‌کنید بایستی مورد تائید دانشگاه یا ارگانی باشد که می‌خواهید گواهی پذیرش مقاله خود را به آن ارائه کنید. درصورتی دانشجوی دانشگاه آزاد باشید و برای دفاع از پایان نامه خود نیاز به پذیرش مقاله داشته باشید باید و حتما مقاله شما در مجلاتی که مورد تائید دانشگاه آزاد می‌باشد به چاپ رسیده باشد وگرنه شما به هیچ وجه قادر نخواهید بود از امتیاز انتشار مقاله استفاده کنید.

آنچه مسلم است مسئله صرف زمان و هزینه برای ارائه یک اثر علمی می‌باشد دانشجویان و محققان زیادی بخش اعظمی از وقت خود در در طی مدت تحصیل خود صرف پژوهش می‌کنند و داده‌های ارزشمندی را به دست می‌آورند که تمایل دارند جهت اشتراک آن با دیگر محققین جامعه علمی آن را مجلات معتبر به چاپ برسانند تا ثمره و نتیجه تلاش خود را در قالب افزایش اعتبار علمی خود دریابند. نیل به این امر مهم زمانی محقق می‌گردد که مجله‌ای که انتخاب می‌کنید از طرف وزارت علوم تائید شده باشد به عبارتی در لیست سیاه این وزارت قرار نگرفته باشد. به خاطر این موضوع توجه به این نکته که مقاله در چه مجله ای به چاپ می رسد از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر شما مقاله خود را در مجله ای به چاپ برسانید که از اعتبار علمی برخوردار نباشد، رسما مقاله شما ارزش علمی خود را از دست خواهد داد و شما نمی توانید بر روی آن به عنوان نقطه قوت رزومه علمی خود حساب باز کنید. به این دلیل آشنایی با مجلات معتبر از اهمیت بالایی برخوردار است.

وزارت علوم به صورت مقطعی و دوره ای فهرستی را منتشر می کند که در آن نشریات و مجلات معتبر از نظر این وزارت خانه را معرفی می کند. این فهرست با بررسی مجلات گوناگون علمی منتشر شده در سطح جهان تنظیم می شود و شما باید همواره به روزترین این فهرست را تهیه کنید. دلیل آن هم این است که در هر دوره تجدید این فهرست ممکن است مجلاتی که در گذشته مورد تایید بوده‌اند حذف شده باشند و دیگر دارای اعتبار از نظر این وزارت خانه نباشند که در این صورت مقالات منتشر شده از آنها در دانشگاه‌های ایران دیگر معتبر نخواهد بود.

موسسه آرمان برای رفاه حال شما عزیزان و اطمینان از چاپ مقاله‌هایتان در نشریات معتبر و مورد تائید وزارت علوم اقدام به ارائه جدیدترین لیست مجلات معتبر و تائید شده این وزارت نموده است.جهت دانلود و مطالعه از لینک زیر استفاده فرمائید.

 
امید است برای شما فرهیختگان گرامی مفید واقع شود. موسسه آرمان با سالها تجربه در زمینه چاپ مقالات علمی در مجلات معتبر دنیا آماده ارائه خدمات معرفی مجلات معتبر و مورد تائید وزارتین و دانشگاه آزاد اسلامی می‌باشد. جهت ثبت سفارش از طریق ایمیل موسسه اقدام نمایید.
لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
شکل هندسی برای طراحی سایت
پرسش و دیدگاه شما
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
(
3 سال پیش
)
در پاسخ به:
سلام تشکر میکنم بابت مطالب مفید سایتتون.
باسلام خدمت شما.بسیار خرسندیم که اینگونه توانستیم رضایت شما را جلب نماییم.موفق باشید.
بازدیدکننده
سیما
(
3 سال پیش
)
سلام تشکر میکنم بابت مطالب مفید سایتتون.

خدمات موسسه آرمان