خرید با پی پال

انتشار 5 خرداد 1397
مطالعه 2 دقیقه

انتقال پول از طریق پی پال و دریافت و پرداخت های بین‌المللی از طریق این کیف پول آنلاین، یکی از شیوه‌های رایجی است که امروزه به کار برده می‌شود.

خرید با پی پال

پی پال چیست؟

پی پال در حقیقت یک واحد پول الکترونیکی میباشد. واحد پولی بدون در جیب داشتن ، می‌توانید با آن خرید خود را انجام و تراکنشهای خود را داشته باشید. اما اینکه کارکرد پی پال چگونه است؟ در حقیقت ابتدا به وسیله ایمیل خود یک حساب کاربری پی پال باز می‌کنید. سپس از طریق اینترنت آن را شارژ میکنید. در زمان شارژ کاربری پی پال، پول از حساب بانکی شما کسر شده و به موجودی پی پال اضافه می‌شود. سپس می‌توان بدون استفاده از کارتهای بانک و حسابهای بانکی، تراکنشهای خود را از طریق اینترنت انجام داده و خرید کنید. به این شیوه پرداخت‌ها و خریدهای اینترنتی مانند اشتراک مجلات، هزینه‌ها و حق عضویتهای مختلف، همچنین خرید از فروشگاه‌های اینترنتی بسیار آسان خواهد شد. همانطور که می‌دانید خرید و پرداخت‌های ارزی از سایت‌های غیر ایرانی به وسیله کارت های بانکی ایرانی امکان پذیر نیست و بدین ترتیب با استفاده از پی پال، انجام این تراکنشها به سهولت انجام می‌شود.

انواع تراکنش ها در پی پال

  •  خرید کردن از طریق پی پال
  •  انتقال پول به سایر حساب های پی پال
  •  دریافت پول از سایر حساب های پی پال
  •  پرداخت فاکتورهای صادر شده بوسیله سایر حسابهای پی پال
  •  انتقال پول از حسابهای بانکی به حساب کاربری پی پال و بالعکس
  •  انتقال پول از کارتهای اعتباری به حساب کاربری پی پال و بالعکس
  •  ریفاند بخشی یا کل مبلغ دریافت شده در یک تراکنش

خرید از طریق پی پال

زمانیکه یک حساب کاربری پی پال فعال دارای موجودی باشد، می توان در همه درگاه های پرداخت با پی پال در وب سایت های اینترنتی خرید کرد. بدین صورت که پس از افزودن کالای مورد نظر به سبد خرید ، با کلیک بر روی (Buy) که لوگوی پی پال نیز در آن قابل دیدن است، به صفحه ای در وب سایت (PayPal) هدایت می شوید. سپس پی پال امکان این را می دهد تا وارد کاربری پی پال خود شوید و پس از تایید مبلغ و ورود داده های لازم، خرید را با اکانت پی پال به انجام برسانید.
پس از انجام خریدها با پی پال، یک رسید به شما نشان داده می شود که در داخل حساب کاربری پی پال نیز قابل مشاهده است. یک نسخه از این رسید نیز به آدرس ایمیل شما ارسال می شود.

امنیت پی پال چگونه است ؟

در سال ۲۰۰۶ میلادی، (PayPal) برای ممانعت از هک حساب‌های کاربری ، ورود به حساب کاربریها را با رمز شش کاراکتری به صورت اختیاری برای کاربران فعال نمود. این رمز  شش کاراکتری به دو طریق قابل استفاده میباشد. اول اینکه از بانک ارائه‌کننده کارتهای اعتباری، دستگاه رمزیاب خریداری بشود؛ که در این حالت پس از ورود با یوزر و پسورد در وب‌سایت پی پال، باید رمز ارائه شده توسط دستگاه در صفحه بعدی وارد شود. در حالت دوم ،رمز یکبار مصرف ۶ کاراکتری به شماره همراه مشتری که در پنل کاربری خود ثبت کرده است، ارسال می‌شود و با وارد کردن آن، وارد مراحل بعدی می‌شود. معمولا روش دوم برای خرید‌هایی که از طریق اپلیکیشن انجام می‌گیرد، استفاده می‌شود. ارسال sms نیز هزینه‌ای برای کاربران ندارد و مجانی است.
هرچند در سال‌های اخیر رقبای جدیدی برای پی پال پدید آمده است، اما پی پال به دلیل همه‌گیر بودن و اعتباری که دارد، همچنان با قدرت زیاد در صدر خدمات الکترونیکی پولی در عرصه تجارت الکترونیک قرار دارد و هر روز بسیط تر بر خدمات خود می‌افزاید.
لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
شکل هندسی برای طراحی سایت
پرسش و دیدگاه شما

خدمات موسسه آرمان