کامل ترین راهنمای انتخاب مجله مناسب برای چاپ مقاله

انتشار 1 آذر 1399
مطالعه 4 دقیقه

کامل ترین راهنمای انتخاب مجله مناسب برای چاپ مقاله.انتخاب مجله مناسب برای چاپ مقاله.چگونه مجله مناسب برای مقاله خود بیابیم؟یافتن مجله مناسب چاپ مقاله .انتخاب بهترین مجله برای چاپ مقاله.

کامل ترین راهنمای انتخاب مجله مناسب برای چاپ مقاله

کامل ترین راهنمای انتخاب مجله مناسب برای چاپ مقاله

بسیاری از دانشجویان و اساتید و حتی محققین پس از نگارش مقاله به دنبال انتخاب مجله ای متاسب با محتوای کار خود هستند. انتخاب یک مجله متناسب که در راستای مقاله باشد همواره کاری دشوار همانند نگارش مقاله می باشد. اگر مجله ای انتخاب نمایید که از لحاظ اعتبار ضعیف باشد و مقاله خود را در آن به چاپ برسانید قطعا ارزش علمی مقاله شما را نیز پایین می آورد و یا اگر مجله ای انتخاب نمایید که از نظر علمی در رده بالاتری از مقاله شما باشد، ممکن است پس از مدت طولانی مکاتبه و طی فرایندهای داوری، مقاله شما ریجکت شود و زمان زیادی از دست بدهید. 

با روش‌های متفاوتی می توان مجله مناسب برای مقاله انتخاب کرد. برخی افراد معتقدند بعد از انتخاب موضوع باید به دنبال مجله متناسب با عنوان بوده و سپس نگارش مقاله را آغاز کرد. پیشنهاد این افراد به شما این است که ابتدا بعد از مشخص شدن موضوع‌تان، مجله مناسب را شناسایی کنید و بعد بنا به چارچوب‌ها و چشم‌اندازهای آن مجله، کار خود را آغاز کنید. در این صورت، زمان زیادی از شما در فرایند انتشار مقالات‌تان صرفه‌جویی می‌شود. برخی نیز بر این باورند که در ابتدا مقاله نوشته و سپس مجله را متناسب با محتوای مقاله بیابید و بعد از آن مقاله را براساس چارچوب درخواستی مجله اصلاح نمایید. هر دو این روش ها قابل انجام است و این تنها به شیوه عمل شما بستگی دارد که کدام مورد را انتخاب نمایید.

تصویر

چگونه یک ژورنال برای چاپ مقاله انتخاب کنیم؟

اما در حال کلی برای اینکه بدانیم چگونه یک ژورنال برای چاپ مقاله انتخاب کنیم یک روال مشخصی را دارد که در ادامه به آن موارد اشاره می شود:

1. اهداف و دامنه مجله در پذیرش مقالات

2.بررسی مقالات چاپ شده در ژورنال مد نظر و رفرنس دهی به برخی از آن مقالات

3.مطالعه بخش نویسندگان و آشنایی با شرایط و دستورالعمل های آن

4.بررسی ارزش علمی مجله و مقالات چاپ شده در آن

5. بررسی زمان های اعلام شده اعم از زمان داوری، پذیرش و یا چاپ 

6. هزینه دار بودن و یا رایگان بود مجله 

7. بررسی هیئت داوران و سردبیر مجله و رزومه آنها 

شما می‌توانید با توجه به نکات اساسی که در بالا گفته شد برای انتخاب مجله علمی مناسب برای چاپ مقاله اقدام نمایید.

مراحل پذیرش و چاپ مقاله در ژورنالهای معتبر

به طور معمول شرایط ارسال مقاله به مجلات دارای روال تقریبا یکسانی می باشد

در ابتدا باید مقاله براساس پژوهش و یا تحقیقی نگارش شده و یا از پایان نامه و رساله دکتری استخراج گردد. سپس برای مقالاتی که به مجلات با زبان انگلیسی ارسال می شود باید، ترجمه تخصصی مقاله انجام شود. ترجمه مقالات تخصصی باید به صورت سلیس روان و با کیفیت بسیار بالا انجام گیرد. بعد از ترجمه ویراش اولیه مقاله می‌باشد که در آن ایرادات نگارشی و دستور زبانی مقاله را اصلاح می شود و هیچگونه ایرادی نباید در متن مقاله وجود داشته باشد. در نظر داشته باشید در برخی ایرادات نگارشی و دستور زبانی باعث درخواست اصلاحیه از سمت مجله شده و حتی در برخی موارد موجب ریجکت مقاله نیز خواهند شد.

همانطور که در بالا نیز خدمتتان عرض شد یا می توانید پس از انتخاب موضوع، مجله مد نظر را انتخاب و از ابتدا نگارش مقاله را براساس آن انجام دهید و هم می توانید در این مرحله و پس از اتمام نگارش و یا استخراج و ترجمه نیز مجله را انتخاب کرده و سپس فرمت بندی و در نهایت سابمیت و ارسال آن را انجام دهید. اکنون که مقاله آماده سابمیت می‌باشد باید توسط یکی از راههای که توسط مجله مشخص شده است مقاله را به ژورنال مورد نظرتان سابمیت یا همان بارگذاریی کنید تا به بخش داوری ارسال گردد.

مقاله ابتدا توسط سردبیر یا ادیتور بررسی و سپس به بخش داوری ارسال می‌شود. بعد از مشخص شدن نتیجه داوری نامه ای به نویسنده از طرف سر دبیر ارسال خواهد شد که گزارشی از وضعیت داوری می‌باشد. در این بخش یا مقاله پذیرفته شده است. یا ریجکت شده است و یا احتیاج به بازبینی دارد. 

تصویر

پذیرش و چاپ مقاله در موسسه آرمان

موسسه آرمان با چندین سال تجربه و داشتن محقیقن و دانشجویان برتر دانشگاهی می تواند شما را در انتخاب مجلات بنا به درخواستتان از نوع مجله و محتوای مقاله تان راهنمایی نماید. ما هم در بحث معرفی مجلات معتبر، استخراج مقاله از پایان نامه و رساله، ترجمه فوق تخصصی مقالات و همچنین فرمت بندی و سابمیت مقالات در خدمت شما هستیم.

 به دلیل رفاه حال مشتریان و همچنین تسریع در روند کار همه خدمات به صورت آنلاین و از طریق سایت موسسه صورت میگیرد بنابراین دانشجویان، فرهیختگان و اساتید عزیز در هر شهری که باشند میتوانند  تمامی درخواست های خود را از طریق ثبت سفارش و یا ایمیل موسسه برای کارشناسان ما ارسال کرده و در کمترین زمان پاسخ ایمیلتان را دریافت خواهید کرد. 

"ما تا خط پایان با شما هستیم"

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
شکل هندسی برای طراحی سایت
پرسش و دیدگاه شما

خدمات موسسه آرمان