هزینه ویرایش تخصصی کتاب

انتشار 22 آبان 1399
مطالعه 4 دقیقه

هزینه ویرایش مقاله و کتاب هزینه ویرایش کتاب.هزینه ویراستاری متن و مقاله و کتاب به صورت تخصصی با کمترین هزینه و بیشترین مبلغ. ویرایش کتاب و مقاله باید توسط ویراستارانی به صورت تخصصی صورت گیرد. موسسه آرمان با داشتن متخصصین خبره برای ویرایش ادبی وو زیبا سازی جملات و ویرایش فنی در خدمت شما می باشد.

هزینه ویرایش تخصصی کتاب

هزینه ویرایش تخصصی کتاب

اگر کتاب خود را نوشته اید و یا اینکه آن را ترجمه کرده اید و برای چاپ کتاب نگران ایراداتی از قبیل جمله بندی و زیبا سازی جملات و یا حتی بررسی ترجمه کتاب هستید حتما فایل خود را برای افراد متخصص ارسال نمایید تا بازخوانی شود و ایرادات احتمالی آن رفع گردد. شما این ویراستاری را حتی برای پایان نامه خود قبل از ارائه به دانشگاه نیز می توانید انجام دهید.

در این محتوا توضیحاتی در رابطه با ویراستاری های مرتبط به کتاب را خدمتتان عرض خواهیم کرد.

تصویر

ویرایش تخصصی کتاب

به صورت کلی می توان ویراستاری کتاب را نهایی کردن آن برای به چاپ رساندن دانست. به این منظور که پس از ویرایش دیگر تغییراتی را بر روی آن اعمال نکرد و متن به طور کامل بازخوانی و اصلاح شده باشد.

ویرایش به سه نوع می باشد:

1. ویرایش فنی کتاب

 این نوع ویرایش به ظاهر وآراستگی متن بهبود می بخشد و با هماهنگی جملات، متن را زیباتر می کند و باعث نمی شود تا خواننده در حین خواندن با مشاهده ایرادات موجود دچار خستگی و سردرگمی شود. برخی از مواردی که در ویرایش فنی رعایت می شود عبارتند از:

یکدست شدن فرمت و فونت کلمات، اصلاح غلط‌های املایی، کنترل پاراگراف‌ بندی، اصلاح یا اعمال نشانه‌گذاری‌های متن، اعمال قواعد عددنویسی، فرمول‌نویسی، اعراب‌ گذاری و اختصارهای متنی، درستی نشان مآخذ و پانوشت‌ها و یادداشت‌ها، بررسی تمامی نمایه‌ها، جدول‌ها، نمودارها، تصاویر، عکس‌ها، فهرست مطالب، واژه‌نامه و غیره، کنترل اندازه و قلم حروف، عنوان فصل‌ها، بخش‌ها و زیربخش‌ها، سربرگ‌ها و نمونه‌خوانی و ....

2.ویرایش ادبی کتاب

در این نوع ویرایش به هیچ عنوان ویراستار حق تغییر م یا دخالت در سبک نوشتن متن و بیان داستان را ندارد و تنها می تواند اصول ساختاری زبان را در نظر بگیرد و در صورت بروز هرگونه مشکلی در متن از این نظر ، آن را اصلاح کنید.برخی از ویرایش های ادبی عبارتند از: رفع خطاهای دستوری و ساختاری و جمله‌بندی، یک‌دست کردن زبان نوشته، از بین بردن عبارت‌های نارسا، مبهم، متناقض، نامفهوم و عامیانه،کوتاه کردن جمله‌های طولانی، ساده‌سازی و روان‌سازی متن از نظر جمله‌بندی، گزینش واژگان فارسی و برابرهای مناسب و ...

3. ویرایش محتوایی کتاب

همانطور که از نام آن مشخص است ویرایش محتوایی مختص به ویراستاری در متن از لحاظ علمی و تخصصی می باشد. برای انجام این نوع ویرایش نیاز است تا ویراستار تسلط کافی به متن و موضوع و محتوای کار داشته باشد.ویرایش محتوایی نوعی ویرایش علمی است که اجازه نمی‌دهد مطالبی نادرست به متن راه پیدا کنند و این در فرایند نشر هر کتابی بسیار مهم است.ر در این نوع ویرایش معمولا نیاز است تا ویراستار با نویسنده کتاب در تعامل باشد و بتوانند با یکدیگر متن را در بهترین سطح ویرایش نمایند. در این تعامل است که احتمال اشتباه مطرح کردن مفاهیم و مطالب علمی و تخصصی به حداقل می‌رسد. اگر هم کتابی ترجمه باشد، وظیفه ویراستار کتاب این خواهد بود که محتوای علمی مطرح‌شده را با نسخه اصلی آن کاملا مقایسه کند تا هیچ‌گونه خلل و اشتباهی در کار نباشد.

برخی از مواردی که شامل ویرایش محتوایی می شوند عبارتنداز: کاهش و کوتاه کردن مطالب تکراری، غیرضروری، نامتعارفو ضعیف، اصلاح، تنظیم و جابه‌جایی مطالب برای انسجام و یک‌دستی نوشتار، افزایش برخی نکات فراموش‌شده، جافتاده در متن یا پاورقی مخصوصا در کتابهای ترجمه شده، توضیح، یادآوری یا پیشنهاد ضروری در پاورقی که البته باید با ذکر کلمه «ویراستار» و با اجازه از نویسنده کتاب باشد، بازبینی و تصحیح مطالب نادرست، متناقض و غیرعلمی و ..

تصویر

برای ویرایش کتاب چه کارهایی لازم است

برای اینه بخواهید کتابی را ویرایش نمایید باید تسلط و دانش کافی داشته باشید و در رابطه با شیوه ویرایش مطالب مفیدی را مطالعه نمایید. همچنین برای ویرایش باید صبور باشید و این کار را با حوصله انجام دهید تا با ویرایش دقیق بتوانید مخاطب را به متن جذب نمایید. 

موسسه آرمان با داشتن دپارتمان تخصصی ویرایش می تواند انتخاب درستی برای ویرایش کتاب و یا متون شما باشد. هر نوع ویرایشی که مرتبط به محتوای متن نباشد در موسسه ما به صورت تخصصی و با بیشترین دقت در کوتاهترین زمان انجام می شود.

هزینه ویرایش تخصصی کتاب

هر نوع هزینه ای جهت ویرایش چه در متون انگلیسی و چه در متون فارسی و یا تطبیق دو متن فارسی و انگلیسی در موسسه آرمان براساس رشته متن و تعداد کلمات آن برآورد می شود. برای برآورد آن تنها نیاز است فایل را برای ما ارسال کرده و یا تعداد کلمات و رشته متن و کتاب را برای ما ارسال نمایید تا هزینه و زمان دقیق آن خدمتتان اعلام شود. 

 موسسه آرمان مفتخر است که خدمات خود را به تمامی هموطنان ساکن در داخل و خارج از کشور در کوتاه ترین زمان ممکن و کمترین هزینه ارائه دهد. پس همین حالا از طریق ثبت سفارش درخواست خود را برای کارشناسان ما ارسال نمایید.

" تا خط پایان با شما هستیم "

 

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
شکل هندسی برای طراحی سایت
پرسش و دیدگاه شما

خدمات موسسه آرمان