هزینه و مراحل چاپ کتاب

انتشار 30 مهر 1399
مطالعه 6 دقیقه

هزینه و مراحل چاپ کتاب .برای چاپ کتاب با بالاترین کیفیت و همچنین کمترین هزینه می توانید با موسسه آرمان تماس بگیرید. تمامی خدمات اخذ مجوز برای چاپ کتاب را ما انجام خواهیم داد و در نهایت شما کتاب چاپ شده تان را تحویل می گیرید.تمامی این خدکات چاپ در کوتاهترین زمان ممکن انجام می شود. چاپ تضمینی کتاب برای تقویت رزومه.

هزینه و مراحل چاپ کتاب

هزینه و مراحل چاپ کتاب

فواید چاپ کتاب 

همواره تمامی اساتید و دانشجویان به دنبال چاپ مقالات خود در نشریات متفاوت داخلی و خارجی هستند. معمولا تعداد کمی از افراد به دنبال چاپ کتاب هستند و بسیاری از دانشجویان و اساتید با مزایای چاپ کتاب آشناییت ندارند به همین دلیل تعداد درخواست این افراد برای چاپ کتاب کمتر می باشد. از مزایای چاپ کتاب می توان به ارتقاء جایگاه اساتید و دانشجویان در بین افراد دیگر اشاره داشت که باعث شناخت نویسنده در بین اهالی علم می شود. از مزایای دیگر چاپ کتاب می‌توان به امتیازات بالا جهت ارتقای هیئت علمی، مصاحبه دکتری و شرکت در مصاحبه‌های استخدامی و شغلی اشاره داشت که چاپ کتاب همواره امتیاز بالایی داشته است و یکی از عوامل تاثیر گذار در انتخاب و یا ارتقای یک فرد است. 

پس اگر به دنبال ارتقا جهت تقویت رزومه کاری و تحصیلی خود هستید می توانید کتابهای تالیف شده و یا ترجمه شده تان را به آسانی به چاپ رسانده و امتیاز بالایی را کسب نمایید.

موسسه آرمان می تواند بهترین انتخاب برای شما جهت چاپ کتاب های تالیفی و یا ترجمه کتاب و چاپ آن برای شما فرهیختگان عزیز باشد. موسسه آرمان با داشتن دپارتمانی تخصصی در زمینه تخصصی در زمینه ترجمه تخصصی کتاب ها و همچنین چاپ کتاب طی سالیان طولانی در خدمت شما می باشد.

شرایط و مراحل معرفی و چاپ کتب جدید النشر 

  1. در ابتدا دانشجویان باید حوزه ی تخصصی رشته ی تحصیلی خود را به همراه تعداد صفحات درخواستی کتاب و سال انتشار آن را به اطلاع کارشناس موسسه برساند.
  2. بعد از توافق اولیه، مقداری از هزینه، از مشتری دریافت و کارشناس مربوطه، با بررسی رشته، تخصص، تعداد صفحات درخواستی و سال انتشار کتاب، 3 الی 4 کتاب را خدمت مشتری معرفی می کند. مشتری نیز با بررسی کتاب ها و پرس و جو از اساتید، در انتها، یکی از کتاب ها را انتخاب و به کارشناس نام کتاب را اعلام می کند.
  3. در این قسمت کارشناس دپارتمان ترجمه، هزینه ی دقیق ترجمه را با توجه به تعداد صفحات کتاب و تخصص متن محاسبه کرده و به همراه زمان ترجمه، به اطلاع مشتری میرساند.
  4. در این مرحله هزینه ی پرداخت ترجمه، در صورت تمایل مشتری به صورت اقساطی دریافت می شود.
  5. در نهایت کتاب ترجمه شده با نام خود مشتری به چاپ میرسد و در موعد مقرر تحویل او میگردد.

موسسه آرمان بهترین خدمات ترجمه کتاب با کمترین هزینه و کوتاهترین زمان را برای شما در نظر گرفته ایم و شما می توانید تجربه بهترین ترجمه را در موسسه ما داشته باشید.

کیفیت کار همیشه حرف اول را میزند. مهم ترین عاملی که باعث موفقیت طولانی مدت یک موسسه میشود کیفیت می باشد. تضمین کیفیت مجلاتی که مقاله شما را چاپ میکند و تضمین کیفیت ترجمه های انجام شده توسط موسسه با داشتن گارانتی کیفی برای اصلاح و ویرایش ، رمز موفقیت موسسه می باشد

تصویر

مراحل چاپ کتاب در موسسه آرمان

مرحله اول چاپ کتاب: ویراستاری کتاب

زمانی که کتابی نوشته می شود و یا ترجمه می گردد  به دلیل حجم بالای کار بهتر این است فایل یکبار توسط متخصص و ویراستاری بازخوانی شده و ویرایش گردد. این ویرایش شامل غلط املائی، ویراستاری ادبی، زیبا سازی جملات و موارد این چنینی می باشد.

در این راستا شما پژوهشگران عزیز میتوانید ویراستاری کتاب خود را با خاطری آسوده به  موسسه آرمان بسپارید. حتی اگر کتابی را ترجمه کرده باشید می توان با توجه به سطح ترجمه آن، فایل را از ابتدا بازخوانی و ویرایش کرد. البته اگر ترجمه فوق تخصصی توسط موسسه ما صورت گیرد، قطعا دگر نیاز به ویرایش مجدد نیست و همکاران بخش ترجمه آن را در دو  مرحله بررسی خواهند کرد.

مرحله دوم چاپ کتاب: صفحه آرایی 

پس از ویرایش کتاب، نوبت به صفحه آرایی کتاب براساس استاندارها و چارچوب چاپ کتاب می باشد. صفحه آرایی باعث نظم و روابط منطقی بین جملات نوشتاری و تصویری با هدف تسهیل خواندن و ترغیب خواننده به ادامه خواندن از طریق ایجاد زیبایی و خلاقیت می باشد.

مرحله سوم چاپ کتاب: صدور شناسه شابک (ISBN)

شابک کد ۱۳ رقمی می‌باشد که ما می توانیم طی بازه زمانی 3 الی 5 روزه پس از ثبت سفارش آن را به شما تحویل دهیم. می توانید با داشتن شماره شابک و بدون در دسترس داشتن اطلاعات کتاب به همه مشخصات کتاب دسترسی داشته باشید. دریافت این مجوز چاپ کتاب اگر توسط صاحب فن و آشنا به قوانین و مراحل چاپ کتاب انجام نگیرد میتواند ماهها طول بکشد.

مرحله چهارم چاپ کتاب: طراحی جلد کتاب

پس از اخذ مجوز شابک توسط انتشارات، کتاب وارد مرحله طراحی جلد می شود. در این مورد ایده های اولیه نویسندگان پیاده سازی می گردد و پس از اصلاحات لازم جلد نهایی تهیه می گردد. اما در نهایت می بایست به تایید فرد نویسنده برسد و با تایید آنها نهایی شود.

مرحله پنجم چاپ کتاب: صدور مجوز فیپا

برای دریافت مجوز فیپا باید از اداره کل پردازش و سازماندهی اسناد و کتابخانه ملی اقدام نمود. این گام نیز از مراحل مهم است و زمانی را برای دریافت مجوز شامل می شود. پیشنهاد میکنیم به تنهایی و بدون داشتن تجربه این مراحل را سپری نکنید. زیرا این بخش نیز اگر توسط افراد متخصص انجام نشود می تواند پروسه زمانبری محسوب شود. البته اخذ فیپا بنا به محتوای کار و حوزه کتاب می تواند متغییر باشد اما به طور معمول در بازه زمانی 20 روزه انجام می شود.

مرحله ششم چاپ کتاب: صدور مجوز ار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

آخرین مرحله در بخش مجوزات صدور مجوز ار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد. در این گام مدارکی همچون پرینت کتاب و محتوای کتاب در قالب سی دی و اطلاعات مربوط به صدور کد شابک و فیپا برای چاپ کتاب و به همراه طرح رنگی جلد برای دریافت مجوز به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال می‌گردد. بسته به موضوع و محتوای کتاب چاپی، مدت زمان صدور مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، زمان های متفاوتی را در بر می گیرد که میتواند گاهی تا 6 ماه نیز به طول انجامد.اما موسسه آرمان با داشتن کارشناسانی مرتبط در این حوزه می تواند در کوتاهترین زمان مجوز مربوط را اخذ نماید.

مرحله هفتم چاپ کتاب: چاپ و ارسال به نویسنده

در این مرحله بنا به نوع درخواست شما می توانیم کتاب ها را از 5 جلد به بالا به چاپ برسانیم. جنس صفحات کتاب معمولاً از کاغذهای ۷۰ گرمی تحریر اندونزی بوده و جنس طرح روی جلد آن نیز شومیز براق  (250 گرمی) می باشد.

پس از انجام کلیه مراحل فوق (انجام کل مراحل چاپ کتاب) کتاب‌های چاپ شده بسته بندی می‌شود و به تعداد درخواست نویسندگان به آدرس پستی نویسنده کتاب به صورت رایگان ارسال می شود.

تصویر

همکاران ما در بخش چاپ کتاب با تجربه چندین ساله در امر تبدیل فرمت پایان نامه به کتاب و چاپ کتاب از پایان نامه، چاپ کتاب از جزوات دانشگاهی، چاپ کتاب تالیفی و ترجمه کتابهای خارجی و ثبت آن با نام شما به عنوان مترجم و ویراستاری کتاب همواره در کنار اساتید بزرگوار و دانشجویان عزیز هست. به دلیل رفاه حال مشتریان و همچنین تسریع در روند کار همه خدمات به صورت آنلاین و از طریق سایت موسسه صورت میگیرد بنابراین دانشجویان، فرهیختگان و اساتید عزیز در هر شهری که باشند میتوانند تمامی سفارشات خود را از طریق ثبت سفارش و یا ایمیل موسسه برای کارشناسان ما ارسال کرده و در کمترین زمان پاسخ ایمیلتان را دریافت خواهید کرد.

" تا خط پایان با شما هستیم "

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش و دیدگاه شما

خدمات موسسه آرمان