هزینه چاپ تضمینی مقاله ISI

انتشار 18 شهریور 1399
مطالعه 4 دقیقه

اخذ پذیرش و چاپ تصمینی مقاله ISI و یا هر مجله دیگر را می توان یک حرفه دانست و افراد برای اینکه اثر علمی خود را به مرحله اکسپت و چاپ برسانند می بایست این حرفه و مهارت را فرا بگیرند.

هزینه چاپ تضمینی مقاله ISI

 چاپ تضمینی مقاله ISI

مقاله و پژوهش محققان و دانشجویان موقعی به اعتبار علمی خواهد رسید که در مجلات معتبر و مورد تایید به چاپ رسیده باشد. برای اکسپت مقاله باید این موضوع را در نظر داشت که هر مجله قانون و روال خاصی برای پذیرش مقاله دارد و بر اساس آن قوانین مقالات را بررسی و داوری می کنند ولی در کل مقاله ای که عنوان و محتوای نابی داشته باشد شانس چاپش در مجلات معتبر بسیار است.  امروزه همه محققین و پژوهشگران به خوبی آگاه هستند که معتبر‌ترین مجله برای پذیرش مقالات خود و همچنین معتبر ترین مقالات جهت استناد را چگونه می‌توانند جستجو نمایند. ژورنالها، معتبرترین و قابل اطمینان ترین منبع استنادی محسوب می‌شوند که همه پژوهشگران و اساتید بتوانند به آنها استناد کنند.

شرایط پذیرش مقاله

یکی از مهم ترین مراحل در ارسال مقاله به مجلات خارجی، ترجمه تخصصی مقاله می‌باشد. ترجمه مقالات باید به صورت کاملا تخصصی و با کیفیت بسیار بالا انجام پذیرد. زیرا یکی از مهم ترین مراحل برای پذیرش مقاله در مجلات ISI و ...این است که داوران ژورنالهای خارجی بتوانند مفهوم و منظور نویسنده را به راحتی از روی مطالعه مقاله دریابند.

سپس باید با توجه به عنوان مقاله و تخصصی بودن آن، مجلات مرتبط و معتبر را انتخاب نمود. هر چه مجله انتخابی تان معتبر باشد مقاله ای که در آن ژورنال چاپ کرده اید بیشتر مورد استناد مراجعه کنندگان قرار خواهد داشت و این باعث اعتبار بیشتر مقاله خواهد بود. البته مقالات برحسب اعتبار و موضوع علمی در ژورنالهای متفاوتی چاپ می‌شوند و باید قبل از اقدام به چاپ مقاله ابتدا مقاله را اعتبار سنجی کنید و تشخیص دهید که چه ژورنالی متناسب با سطح کیفیت مقاله شما می‌باشد.

بعد از انتخاب ژورنال باید مقاله ویرایش و فرمت بندی شود ویرایش مقاله برحسب فرمتی که از طرف مجله تعیین می‌شود می‌باشد و باید جز به جز همه اجزای مقاله را ویرایش کنید و سپس به ژورنال مورد نظرتان سابمیت کنید. اگر شما تخصص کافی در این زمینه ندارید بهتر است که از یک فرد کار بلد کمک بخواهید زیرا فرمت بندی و سابمیت مقاله به یک ژورنال که کیفیت کافی نداشته باشد دلیل اصلی ریجکت مقاله محسوب می‌شود. بعد از سابمیت مقاله به بخش داوری ارسال خواهد شد که داوری ژورنالها کاملا بستگی به کیفیت مقاله و کیفیت مراحل سابمیت مقاله دارد که داوران به صورت کاملا عادلانه نتیجه را اعلام خواهند کرد.

تصویر
 

نکات مهم در اخذ پذیرش و چاپ تضمینی مقاله ISI

 مجلات ISI مخصوصا مجلات ای اس  ای ایمپکت دار جز مجلات سخت گیری هستند که تقریبا بازه زمانی داوری در آنها نیز طولانی و زمانبر می باشد. زیرا شرط اصلی پذیرش در این نوع مجلات، محتوای ناب و نتیجه گیری پربار می باشد. اما با این حال مجلات بدون ایمپکت کمی درصد پذیرش بالاتری نسبت به مجلات ایمپکت دار دارند و تقریبا مجلات تضمینی هستند و مقالاتی که خوب نوشته شده باشند را راحت تر و در زمان کوتاهتر پذیرش و چاپ می کنند. بنابراین دانشجویان و محققان عزیز باید در نوشتن مقالات ISI به نکات کلیدی آن توجه نمایید و تا حد امکان از تجربیات افراد دیگر بخصوص اساتید دانشگاهی کمک گرفته باشند.

 هزینه چاپ تضمینی مقاله 

چاپ مقاله در مجلات ISI هزینه های برای چاپ از نویسندگان اخذ میکنند اما هزینه های مجلات ISI خود به دو دسته کلی تقسیم میشوند Open Access و Close Access که در هر یک از این مجلات دارای شرایط چاپ متفاوت میباشد مثلا برای چاپ مقاله در مجلات Open Access تمامی هزینه هایی که برای چاپ مقاله نیاز است از خود نویسنده اخذ میگردد و در این صورت استناد به این مجلات برای سایر پژوهشگران بسیار راحت میشود چون مجله تمامی هزینه های لازم را از نویسنده اخذ کرده است برای دانلود مقاله هزینه ای از پژوهشگران دریافت نمیکند مجلات ISI جز این دسته از مجلات میباشند. ولی مجلات Close Access هزینه ای از نویسنده دریافت نمیکنند و به صورت کاملا رایگان مقاله را پذیرش میکنند دسترسی به این مقالات رایگان نمیباشد و چون نویسنده هزینه ای پرداخت نکرده است هر فردی که بخواهد به این مقالات دسترسی پیدا کند آنرا مطالعه کند باید ابتدا هزینه دسترسی به آنرا پرداخت نماید و سپس آنرا مطالعه کند. مجلات JCR جز این دسته از مجلات هستند. هزینه پذیرش و چاپ مقاله ISI همواره ثابت و یکسان نیست و بسته به نوع مجله و البته گاهی کیفیت آن متفاوت است. همکاران و مشاوران ما در موسسه آرمان با سال ها تجربه در امر سابمیت، پذیرش و چاپ تضمینی مقاله در مجلات و نشریات معتبر خارجی و داخلی بخصوص مجلات ISI شما دانشجویان و اساتید گرانقدر را یاری می رساند. موسسه آرمان از جمله موسساتی می باشد که الویت را تنها تایید مجله از سمت دانشجو و استاد و پژوهش دانشگاه می داند. ما با معرفی مجلات به شما عزیزان این اطمینان را به شما خواهیم داد تا از اعتبار مجله و اخذ امتیاز کافی از دانشگاه مطمئن شوید. شما همین حالا می توانید جهت چاپ تضمینی مقاله و هزینه های آن با کارشناسان ما از طریق ایمیل، شماره تماس و یا چت آنلاین سایت موسسه آرمان در ارتباط باشید.

 
 
لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
شکل هندسی برای طراحی سایت
پرسش و دیدگاه شما

خدمات موسسه آرمان