هفت قانون طلایی در یادگیری زبان انگلیسی

انتشار 25 شهریور 1396
مطالعه 3 دقیقه

هفت قانون طلایی در یادگیری زبان انگلیسی

هفت قانون طلایی در یادگیری زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی می تواند به راحتی و بدون هیچ زحمتی صورت گیرد. در این مقاله ما به 7 اصل عالی و طلایی در یادگیری بهتر زبان انگلیسی می پرداریم.

در اولین گام شما باید یادگیری لغات زبان انگلیسی  را کنار بگذارید. در این روش شما نباید لغات را حفظ کنید. افرادی که انگلیسی زبان هستند, انگلیسی را بر اساس یادگیری لغات نمی آموزند بلکه انها اصطلاحات و عبارات را یادمی گیرند که ترکیبی از چند لغت در منار هم می باشند که معنی خاص خود را می دهند. بر اساس تحقیقات صورت گرفته یادگیری مکالمه زبان انگلیسی با عبارات، ۴ تا ۵ برابر سریعتر از یادگیری زبان انگلیسی بر اساس لغات می باشد. همچنین این روش باعث می شود تا دانش آموزانی که اصطلاحات و عبارات را یادمی گیرند گرامر بیشتری هم بلد باشند. در این متن ما به هفت قانون طلایی در یاد گیری زبان انگلیسی می پردازیم.
هفت قانون طلایی یادگیری آسان مکالمه زبان انگلیسی

این هفت قانون طلایی یادگیری آسان مکالمه انگلیسی طبق متد – ا فورتلس انگلیش – بوده و مطمئنا نظریه های متفاوتی در زمینه یادگیری انگلیسی وجود دارد. راه های یادگیری زبان بی نهایت هستند و این هفت روش تنها تعدادی از روشهای یادگیری می باشد. پس وقت را غنیمت شمرده و سعی کنید از هر زمان و یا از هر جا که شروع می کنید درست شروع کنید.

قانون اول : همیشه در پی یادگیری اصطلاحات و عبارات باشید و نه تک لغت ها

هیچ وقت کلمات را بصورت جداگانه و تک لغت یاد نگیرید. وقتی یک لغت جدید به چشمتان آمد در وحله اول اصطلاح و یا عبارتی را که این لغت جدید در آن کاربر دارد، یادداشت کنید و زمانی که می خواهید مرور کنید همیشه همان اصطلاحات و عبارات را مطالعه کنید و نه لغات را. گردآوری اصطلاحات و عبارات باعث می شود تا مکالمه و گرامر زبان شما ۴-۵ برابر سریعتر بهبود می یابد.

قانون دوم : از یادگیری گرامر انگلیسی دست بردارید

خود را درگیر و اسیر یادگیری گرامر نکنید. گرامر به شما می آموزد تا در هنگام صحبت کردن به زبان انگلیسی فکر کنید در صورتیکه شما می خواهید به صورت خودکار و بدون قکر کردن با زبان صحبت کنید. با این روش شما می توانید مانند یک انگلیسی زبان انگلیسی را یاد بگیرید.

 قانون سوم : اول گوش کنید

مهم ترین قانون برای شما گوش کردن است. برای یادگیری بهتر شما هر روز باید به انگلیسی گوش دهید، متون انگلیسی را نخوانید بلکه فقط گوش دهید. این امر خیلی ساده است. کلید موفقیت شما در یادگیری مکالمه انگلیسی این است که از خواندن متون انگلیسی صرف نظر کند و به گوش دادن زبان انگلیسی به صورت مداوم و روزانه بپردازید. شما باید بتوانید انگلیسی را با گوشهایتان یاد بگیرید و نه با چشمهایتان. در اغلب مراکز آموزش زبان شما با چشم، زبان را یادمی گیرید، متون انگلیسی را می خوانید و قواعد گرامری را فرامی گیرید اما برای موفقیت بهتر و بیشتر در یادگیری مکالمه انگلیسی باید سیستم شنیداری خود را جایگزین کنید. شما تنها  با روزی ۲-۳ ساعت گوش دادن به انگلیسی می توانید  مکالمه تان را به سرعت بهبود دهید و انگلیسی را به اسانی صحبت نمایید. 

قانون چهارم : یادگیری آرام و عمیق

راز یادگیری راحت مکالمه انگلیسی در یادگیری دقیق کلمات و عبارات انگلیسی می باشد. اینکه تنها توضیح کلمات را بدانیم و یا اینکه آن را فقط برای آزمون در حافظه بسپاریم کفایت نمی کند؛ بلکه باید ملکه ذهن ما شوند. برای یادگیری مکالمه انگلیسی باید خیلی عمیق و بارها و بارها یک درس را مطالعه کنید.

قانون پنجم : یادگیری گرامر با استفاده از یک داستان در قالب چندین زمان مختلف

در این روش شما می توانید برای یادگیری بهتر گرامر انگلیسی یک داستان  را به صورت صوتی انتخاب نموده که افعال آن در زمان حال صرف شده اند، حال به یکی از دوستان که به انگلیسی مسلط تر است بگویید همین نوشته را در یک زمان دیگر به صورت نوشته یا یک فایل صوتی آماده نماید. دوباره آن را گوش کنید، حال شما می توانید با یک نوشته (صدا) چندین حالات گرامری را یاد بگیرید. فقط با شنیدن این نوشته در زمان های مختلف با این زمان ها آشنا خواهید شد و گرامر شما خودبخود بهبود می یابد.

قانون ششم : برای بهبود انگلیسی باید دروس و منابع انگلیسی واقعی را هم مطالعه کنید

اگر می خواهید انگلیسی را به صورت واقعی خود که در جوامع انگلیسی زبان استفاده می شود، یاد بگیرید باید از منابعی نظیر فیلم ها، مجلات واقعی، کتب صوتی واقعی، رادیوها و… انگلیسی زبان ها خودشان از آن استفاده می کنند گوش دهید، نگاه می کنید و بخوانید تا یاد بگیرید.

قانون هفتم : گوش کنید و جواب دهید نه اینکه فقط گوش دهید و تکرارکنید

همراه با هر درس و آموشی سوالاتی نیز مطرح می شوند، شما باید همیشه به آن سوالات جواب دهید و به سادگی ازکنار آن ها نگذرید. در هنگام گوش دادن به منابع صوتی از یکی از دوستان بخواهید در باره داستان از شما سوال کند و شما به آنها جواب دهید. این به شما یاد می دهد که سریع فکر کنید و جواب را پیدا کنید.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
شکل هندسی برای طراحی سایت
پرسش و دیدگاه شما

خدمات موسسه آرمان