چگونه در مصاحبه دکتری قبول شویم

انتشار 1 بهمن 1399
مطالعه 4 دقیقه

چگونه در مصاحبه دکتری قبول شویم. همه آنچه که باید در مصاحبه دکتری بدانیم. چطور برای مصاحبه دکتری 1400 آماده شویم. راههای قبولی در مصاحبه دکتری 1400 چیست. برای موفقیت در مصاحبه دکتری چکار کنیم؟ اگر به دنبال موفقیت وقبولی در مصاحبه دکتری 1400 هستید همین حالا اقدام کنید.آزمون دکتری 1400 چگونه برگزار خواهد شد.

چگونه در مصاحبه دکتری قبول شویم

چگونه در مصاحبه دکتری قبول شویم

قبولی در تمامی رده های دانشگاهی به نوعی دغدغه در دانشجویان و داوطلبان می باشد. امروزه با توجه به استقبال فراوان از مقطع دکتری قبولی در این مقطع نیز کمی برای داوطلبان چالش برانگیز شده است. قبولی در مصاحبه دکتری علاوه بر آزمون کشوری آن یک مرحله مصاحبه حضوری دارد که باعث ایجاد چالش شده است. دست کم 50 درصد در قبولی داوطلبان دوره دکتری مرتبط به مصاحبه می باشد؛ اما در برخی موارد دیده شده است که این موضوع تا 100% نیز در قبولی داوطلب موثر بوده است. زیرا برخی دانشگاه ها حد نصاب قبولی را نمره مصاحبه دکتری در نظر می گیرند که در صورت نداشتن این نمره، در هر صورت در مقطع دکتری پذیرش نخواهید شد.

باهم در اینجا چند نکته جهت قبولی در مصاحبه دکتری را مطالعه خواهیم کرد

1. آرامش خود را حفظ کنید و شتاب زده به سوالات داوران پاسخ ندهید

2.تمامی مدارک و مستندات مربوط به سوابق آموزشی و پژوهشی خود را همراه داشته باشید

3.سعی کنید از قبل با داوران مصاحبه کننده آشناییت داشته باشید

4. حتما بر روی تز دکتری و ایده های خود برنامه ریزی کامل داشته باشید

5. آمادگی لازم برای پاسخ دادن به سوالات به زبان انگلیسی 

6. مرور منابع درسی و بروز بودن در زمینه تخصصی رشته تان

7. در روز مصاحبه حتما صداقت داشته باشید و زیادهگویی نفرمایید

8. روزمه خوبی را در روز مصاحبه همراه داشته باشید و تا زمان دارید برای تقویت رزومه تان تلاش کنید

9. داشتن اعتماد به نفس در لحظه ورود به اتاق و داشتن لبخند در مواجه با اساتید

10. آشنایی با دانشجویان دکتری هم‌رشته

برخی از سوالاتی که ممکن است در روز مصاحبه دکتری پرسیده شود عبارتند از:

1.  سوالات پایان نامه کارشناسی ارشد و سوالات مرتبط با رساله دکتری در آینده.

2. سوالات تخصصی رشته تحصیلی

3. سوالات عمومی مانند سن و سال، محل اقامت، محل درآمد و ...

4. سوال مذهبی در دانشگاه های خاص

5. سوالاتی به زبان انگلیسی درباره خود داوطلب و رشته تخصصی

البته این موضوع برای همه آشکار می باشد که در روز مصاحبه داشتن رزومه یکی از موارد قابل توجه داوران است. شما می توانید با داشتن رزومه قوی از دیگر داوطلبان متمایز باشید. رزومه شامل سوابق آموزشی و سوابق پژوهشی هر داوطلب باشد. 

تصویر

بخش سوابق آموزشی دانشجو عبارتند از : 

سابقه آموزشی و تدریس، معدل پایه کارشناسی ارشد، دانشگاه محل تحصیل در دوره کارشناسی ارشد، مدت زمان تحصیل در دوره کارشناسی، طول مدت تحصیل در دوره کارشناسی ارشد، قبولی در آزمونهای المپیاد و یا عضویت در بنیاد نخبگان و یا المپیاد و مدرک زبان انگلیسی که امتیاز مجموع آنها باید به 30 امتیاز برسد.

بخش سوابق پژوهشی دانشجو عبارتند از :

پذیرش و چاپ مقاله در نشریانت معتبر داخلی و خارجی، پذیرش و چاپ مقاله در کنفرانس های معتبر، تالیف و یا ترجمه کتاب، کسب رتبه در جشنواره ها و مقام در مسابقات علمی معتبر، گواهی ثبت اختراع و همچنین طرحهای ملی و تحقیقاتی و... می باشد که حداکثر امتیاز بخش پژوهشی در مجموع 40 می باشد.

تصویر

تقویت رزومه دکتری در موسسه آرمان

در نظر داشته باشید با توجه به زمان باقی مانده تا مصاحبه دکتری می توانید رزومه قوی را برای خود تکمیل نمایید.

موسسه آرمان با داشتن چندین سال تجربه از سالهای قبل می تواند شما را در زمینه جمع آوری رزومه قوی با پذیرش و چاپ مقاله در مجلات و کنفرانس ها و همچنین چاپ کتاب همراهی نماید.

در این بخش شما می توانید پایان نامه خود را برای کارشناسان موسسه آرمان ارسال نمایید تا تمامی خدمات صفر تا صد از استخراج مقاله و ترجمه و پذیرش و چاپ در مجلات معتبر و پذیرش و چاپ در کنفرانس ها را برای شما انجام دهند.

در ابتدا پایان نامه شما بررسی شده و عناوین قابل استخراج در اختیارتان قرار می گیرد. براساس درخواست شما استخراج مقاله صورت گرفته و جهت ارسال مقاله به مجلات خارجی و یا کنفرانس های بین المللی برای ترجمه تخصصی آن اقدام خواهد شد و پس از اتمام ترجمه نیز برای ارسال و اخذ پذیرش و چاپ مقاله در نشریات و کنفرانس های مورد تایید شما اقدام شود.

همچنین موسسه با داشتن کادری مجرب می تواند جهت چاپ کتاب با بهترین کیفیت و کمترین قیمت شامل تبدیل فرمت پایان نامه به کتاب، ویراستاری کتاب، صفحه آرایی، طرح روی جلد، اخذ شابک و فیپا و تمامی مجوزات لازم از وزارت ارشاد و در نهایت ثبت کتاب در کتابخانه ملی همراه شما عزیزان می باشد. معمولا تعداد کمتری از داوطلبان به دنبال چاپ کتاب در تقویت رزومه خود هستند، پس شما می توانید با چاپ کتاب از داوطلبان دیگر جلوتر باشید.

همکاران ما در بخش چاپ کتاب با تجربه چندین ساله در امر تبدیل و چاپ کتاب از پایان نامه، چاپ کتاب تالیفی و ترجمه کتابهای خارجی و ثبت آن با نام شما به عنوان مترجم و ویراستاری همواره در کنار اساتید بزرگوار و دانشجویان عزیز هستند.

موسسه آرمان مفتخر است که خدمات خود را به تمامی هموطنان ساکن در داخل و خارج از کشور در کوتاه ترین زمان ممکن و کمترین هزینه ارائه دهد. 

همچنین ما برای رفاه حال مشتریان عزیز و همچنین تسریع در روند کار همه خدمات را به صورت آنلاین و از طریق سایت موسسه صورت انجام می دهیم، بنابراین دانشجویان، فرهیختگان و اساتید عزیز در هر شهری که باشند میتوانند سفارشات خود را از طریق ثبت سفارش و یا ایمیل موسسه برای کارشناسان ما ارسال کرده و در کمترین زمان پاسخ ایمیل تان را دریافت نمایند.

« زمان را از دست ندهید همین حالا با ما تماس بگیرید »

« تا خط پایان با شما هستیم »

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش و دیدگاه شما

خدمات موسسه آرمان