نشریات نمایه شده در پایگاه ISC

انتشار 30 مرداد 1398
مطالعه 4 دقیقه

پایگاه داده ی استناد علمی جهان اسلام (ISC)، یک نمایه ی استنادی است که توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران و پس از تایید توسط سازمان کنفرانس اسلامی ایجاد گردید. این پایگاه تنها نشریات جهان اسلام را استناد می ­نماید.

نشریات نمایه شده در پایگاه ISC

نشریاتی که مقالات توسط پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (Islamic World Science Citation Center) نمایه می‌شوند را مجلات ISC می‌نامند همچنین مقالات نتشر شده توسط این مجلات را مقالات ISC گویند. پایگاه داده‌ی استناد علمی جهان اسلام، یک نمایه‌ی استنادی است که توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران و پس از تایید توسط سازمان کنفرانس اسلامی ایجاد گردیدو تنها نشریات جهان اسلام را استناد می‌نماید.

تأسیس پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) در چهارمین نشست آموزش عالی و تحقیقات علمی کشورهای اسلامی در اکتبر 2008 در باکو پایتخت آذربایجان به تأیید رسید و بر این اساس دانشگاه‌ها و مؤسسات تحقیقاتی کشورهای اسلامی موظف به همکاری با این پایگاه شدند. در سال 1387 شورای گسترش آموزش عالی در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایجاد این پایگاه به‌صورت یک مؤسسه پژوهشی مستقل، اساسنامه و تشکیلات سازمانی آن را تصویب و با هدف رتبه‌ندی دانشگاه‌های ایران و کشورهای اسلامی براساس ملاک‌های علمی معتبر و همچنین تجزیه و تحلیل مجلات علمی کشورهای اسلامیدر شیراز شروع به کار کرد. با راه‌اندازی این پایگاه پس از آمریکا (پایگاه ISI) و هلند (پایگاه اسکوپوس)، ایران به عنوان سومین کشور جهان شناخته می‌شود که توانسته است نظام استنادی را به کار بگیرد. هم‌اکنون کلیه کشورهای اسلامی در پنج منطقه مختلف از جمله جنوب شرقی آسیا، کشورهای عربی، کشورهای اسلامی غیر عربی قاره آفریقا، کشورهای آسیای مرکزی و منطقه قفقاز و سایر کشورهای اسلامی در منطقه خاورمیانه، اروپا و آمریکای جنوبی امکان بهره‌مندی از خدمات ISC را دارند.

تصویر

از فعالیت‌های مهم این پایگاه از ابتدای تأسیس تاکنون به موارد زیر می‌توان اشاره نمود.
  • نمایه‌سازی نشریات معتبر کلیه کشورهای اسلامی در تمام حوزه‌های موضوعی و به زبان‌‌های مختلف به منظور ایجاد یک شبکه علمی در جهان اسلام.
  • ارزیابی مستمر نشریات با هدف ارتقاء شبکه علمی کشورهای اسلامی.
  • پایش مستمر جایگاه علمی کشورهای مختلف دنیا و به‌خصوص کشورهای اسلامی به منظور اطلاع از شکاف‌ها و نقاط قوت و ضعف کشورهای اسلامی در حوزه‌های مختلف علمی.
  • رتبه‌بندی و ارزیابی دانشگاه‌های دنیا، کشورهای اسلامی و نیز کشور بر اساس شاخص‌های مصوب.
  • تهیه گزارش‌‌های مختلف در حوزه علم و فناوری کشورها و نیز دانشگاه‌های کشورهای اسلامی و برگزاری کارگاه‌های ارتقاء اثربخشی پژوهش در دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی.

چاپ مقاله در مجلات ISC

نشریات آی اس سی از جمله نشریات مورد تایید دانشگاه‌ها و موسسات در زمینه پژوهش و نشر آثار علمی پژوهشگران و دانشجویان در کشور ایران می‌باشد. هر چند این مقالات در دانشگاه‌های خرج از ایران مورد استقبال قرار نمی‌گیرند اما در داخل ایران امتیاز چاپ این مقالات در مواقعی با امتیاز مقالات آی اس آی و اسکوپوس برابری می‌کند. براساس جدول ارزیابی نمره مقالات دانشگاه آزاد اسلامی و وزارت علوم، مقالات ISC برای اخذ دو نمره پایاننامه مقطع کارشناسی ارشد 1 الی 1.5 امتیاز و جهت پذیرش در مصاحبه دکتری 4 الی 5 امتیاز تعلق می‌گیرد، همچنین اعضاي هیئت علمي براي چاپ هر مقاله در پایگاه استنادي ISC در کمترین زمان و با هزینه مناسب نسبت به پایگاه ISI می‌توانند جهت ارتقا رزومه شغلی و افزایش حقوق و همچنین افزایش اعتبار علمی خود اقدام نمایند. چاپ مقاله در این نشریات مزایای دیگری نیز دارد از جمله داوری کوتاه مدت در این مجلات، چاپ مقاله معمولاً در نشریات داخلی از جمله نشریات علمی- پژوهشی و علمی- ترویجی پروسه زمانی طولانی‌تری را نسبت به مجلات ISC دارند که این روند ممکن است بیش از یک سال طول بکشد و از آنجائیکه دانشجویان بازه زمانی کوتاه‌تری برای چاپ مقاله در اختیار دارند خواستار پذیرش و چاپ در کمترین زمان ممکن می‌باشند تا از امتیازات چاپ مقاله در فرصتی مناسب بهره‌مند شوند. این در حال است که پایگاه ISC با معرفی بیش از ۸۰۰ مجله در داخل و خارج از کشور  فرصتی فراهم می‌آورد تا پژوهشگران بتوانند با چاپ مقاله خود در این مجلات صاحب امتیاز شوند. در انتخاب مجلات ISC به همخوانی موضوع پژوهش با حیطه تخصصی مجله توجه داشته باشید، انتخاب مجله مناسب در اسکوپ مقاله ISC و نگارش و ویراستاری آن طبق مقالات علمی ضروری می‌باشد. با توجه به مجلات نمایه شده در این بانک اطلاعاتی، باید با دانش علمی بالا و شناخت کامل به اصول نگارش مقاله و کاربردی و بروز بودن مقاله داشته باشید. 

پایگاه استنادی علوم جهان اسلام دربر گیرنده ۶۳۵۰۰ مقاله‌ی علمی از سال ۱۳۷۸ تاکنون می‌باشد که شامل مقالات چاپ شده در مجلات معتبر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است. این پایگاه نقش بسیار مؤثری در بازیابی اطلاعات علمی در سطح کشور ایفا می‌نماید. این پایگاه از لحاظ جستجوی اطلاعات بسیار قوی می‌باشد. این پایگاه برخلاف نظام ISI، با بومی کردن نمایه استنادی علوم ایران، امکان دسترسی به متن کامل مقالات را برای کاربران فراهم کرده است و این برتری نمایه استنادی علوم ایران نسبت به Web of Science می‌باشد.

تصویر

موسسه آرمان سابقه‌ی درخشانی در زمینه چاپ مقاله در مجلات معتبر ISC دارد و آماده ارائه خدمات پذیرش و چاپ مقاله در مجلات  ISC خارجی و داخلی با ضریب تاثیر بالا برای شما پژوهشگران و فرهیختگان عزیز می‌باشد. جهت ثبت درخواست و سفارش خود همین حالا اقدام نمایید.

فهرست نشریات فارسی دارای ضریب تاثیر

فهرست مجلات نمایه شده در ISC خارجی

فهرست مجلات نمایه شده در ISC داخلی

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
شکل هندسی برای طراحی سایت
پرسش و دیدگاه شما

خدمات موسسه آرمان