امتیاز چاپ مقاله JCR

انتشار 28 مرداد 1398
مطالعه 4 دقیقه

مجلاتی که در پایگاه‌های علمی مختلف نمایه می‌شوند از اعتبار علمی متفاوتی برخوردارند در این میان مجلات ISI که توسط پایگاه ISI ایندکس میشوند زبان‌زد مجامع علمی می‌باشد چرا که به دلیل سطح علمی و کیفیت بالایی که دارند اعتبار علمی ویژه‌ای به نویسندگان مقاله در مجلات مذکور خواهد داشت.

امتیاز چاپ مقاله JCR

پژوهشگری که اقدام به پژوهش می‌کند تنها زمانی می‌تواند ادعا کند که به نتایج علمی معتبری دست یافته است که دستاوردهای وی توسط متخصصان حوزه پژوهشی خود تایید گردد در غیر این صورت یافته‌های ایشان وجه‌ی علمی نخواهد داشت. از جمله موثرترین و قابل اطمینان‌ترین روش‌های ثبت یافته‌های علمی نگارش و چاپ مقاله می‌باشد. برای چاپ مقاله باید به دنبال مجله‌ای با اعتبار علمی بالا باشید تا از حداکثر مزایا و امتیازات چاپ مقاله بهره‌مند گردید.

مجلاتی که در پایگاه‌های علمی مختلف نمایه می‌شوند از اعتبار علمی متفاوتی برخوردارند در این میان مجلات ISI که توسط پایگاه ISI ایندکس میشوند زبان‌زد مجامع علمی می‌باشد چرا که به دلیل سطح علمی و کیفیت بالایی که دارند اعتبار علمی ویژه‌ای به نویسندگان مقاله در مجلات مذکور خواهد داشت.

مجلات ISI بر حسب اینکه ایمپکت فاکتور دارند یا نه به دو دسته مجلات JCR و مجلات ISI Listed تقسیم می‌شوند. مجلات JCR مجلاتی هستند که دارای ضریب تاثیر هستند و تمامی استانداردهای تراز بالای ISI را دارا می‌باشند. فهرست این مجلات هر ساله در قالب گزارشی تحت عنوان گزارش استنادی مجله (Journal Citation Report) از طرف موسسه تامسون رویترز منتشر می‌شود. و اما مجلاتی که در گروه Listed قرار دارند فاقد ضریب تاثیر هستند و سطح علمی به مراتب پایین‌تری از JCRها دارند.

تصویر

چاپ مقاله در مجلات JCR بالاترین امتیاز را دارد.

در کشور عزیزمان ایران مقالۀ استخراج شده از پایان‌نامه و یا هر نوع تحقیق ملاک سنجش و ارزشیابی پژوهشگران به شمار می‌رود در واقع مجله‌ای که مقاله در آن به چاپ می‌رسد سنگ محک دانشجو و یا استاد دانشگاهی است که اقدام به نشر اثر علمی خود نموده است. بنابراین به هنگام چاپ مقاله در مجلات مختلف باید به میزان اعتبار آن توجه کنید. به خصوص اینکه بخواهید از امتیاز چاپ مقاله در مصاحبه دکتری و یا ارتقای درجه شغلی خود استفاده کنید.

پایگاه ISI از جمله پایگاه‌های ایندکس کننده مجلات معتبر می‌باشد مجلات این موسسه بر اساس JCR یا Listed بودن دارای امتیازات متفاوتی هستند. بیشترین امتیاز به مقالات چاپ شده در مجلات نمایه شده در JCR اختصاص می‌یابد از اینرو در ایران بالاترین امتیاز به پژوهشگری تعلق می‌گیرد که بتواند مقاله خود را در مجله نمایه شده در JCR چاپ نماید. طبق بخش نامه وزارت علوم نتیجه فعالیت‌های پژوهشی که به صورت مقاله‌های علمی چاپ می‌شوند دارای امتیازات متفاوت می‌باشند و بیشترین امتیاز به مقالات JCR تعلق می‌گیرد چرا که این مجلات حق چاپ به هر مقاله‌ای را نمی‌دهند. یکی از مهمترین امتیازات مجلات ایمپکتدار تخصصی بودن این مجلات می‌باشد به دلیل حساسیت داوران مجله نسبت به سطح علمی و کیفی مقالات پروسه داوری در این مجلات بسیار سخت و زمانبر می‌باشد. این مجلات در ازای داوری، پذیرش و چاپ مقاله هیچ هزینه‌ای دریافت نمی‌کنند و چاپ مقاله در این مجلات رایگان می‌باشد.

از امتیازات چاپ مقاله در مجلات JCR به موارد زیر می‌توان اشاره نمود: اگر شما دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد باشید میزان 1.5 تا 2 نمره از پایان‌نامه شما به چاپ مقاله در مجلات معتبر اختصاص پیدا کرده است که مشخصا مقاله JCR داشتن مخصوصاً اینکه از پایان نامه استخراج شده باشد، امتیاز کاملی را برایتان به همراه خواهد داشت. دوم اینکه اگر دانشجوی مقطع دکتری باشید برای گرفتن مجوز دفاع از رساله خود نیازمند داشتن حداقل یک تا دو مقاله معتبر هستید که ترجیحاً از شما خواسته می‌شود که این مقالات دارای ایمپکت فکتور (JCR) باشند. همچنین چاپ مقاله JCR می­تواند به تقویت رزومه تحصیلی و کاری شما کمک شایانی بکند بنابراین در مصاحبه‌ی شغلی و یا ترفیع سمت شغلی‌تان بسیار مفید می‌باشد. داشتن مقاله JCR اعتبار علمی زیادی را برای شما در هنگام استخدام در دانشگاه و یا مراکز علمی و کاری به همراه خواهد داشت و اگر متقاضی ادامه تحصیل در دانشگاه‌های بین‌المللی باشید وجود یک یا چند مقالۀ JCR در کارنامه پژوهشی شما شانس پذیرش و بورسیه شدنتان را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد.

تصویر

چاپ مقاله JCR در موسسه آرمان

موسسه پژوهشی و تحقیقاتی آرمان با سال‌ها تجربه در زمینه استخراج و چاپ مقاله در مجلات JCR این افتخار را دارد که با بکارگیری کارشناسانی متخصص و کارآزموده در این زمینه آماده ارائه خدمات به پژوهشگران و دانشجویان ایران عزیز می‌باشد. خدمات موسسه آرمان در راستای چاپ مقاله جی سی آر به شرح زیر می‌باشد:

  1. ترجمه فوق تخصصی فارسی به انگلیسی 
  2. ویرایش ساختاری و ادبی مقاله
  3. معرفی مجلات  JCR مرتبط با موضوع مقاله
  4. معرفی مجلاتی که در لسیت سیاه وزارتین و دانشگاه‌های کشور نبوده و دارای اعتبار و ایمپکت فاکتور بالا می‌باشند. 
  5.  قرار دادن مقاله در فرمت استاندارد مجله انتخابی
  6.  ارسال و انجام تمامی مراحل سابمیت

برای ثبت سفارش و ارسال درخواست خود از طریق ایمیل موسسه آرمان اقدام نمایید.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
شکل هندسی برای طراحی سایت
پرسش و دیدگاه شما

خدمات موسسه آرمان