چطور مقاله را فرمت بندی کنیم

انتشار 5 اسفند 1399
مطالعه 2 دقیقه

نحوه فرمت بندی یک مقاله. چگونه مقاله مان را فرمت بندی کنیم؟راهنمایی جهت فرمت بندی و سابمیت مقاله تان را می توانید در موسسه آرمان دنبال کنید.اگر به دنیال فرمت بندی تخصصی مقاله تان در مجلات معتبر داخلی و خارجی و کنفرانی ها هستید می توانید همین حالا با موسسه آرمان تماس بگیرید تا بهترین سطح از فرمت بندی را در کوتاهترین زمان به شما ارائه دهیم.

چطور مقاله را فرمت بندی کنیم

چطور مقاله را فرمت بندی کنیم

ساختار مقاله

معمولا بیشتر مقالاتی که نوشته می شود یک ساختار یکسان را دارند و از یک چارچوب پیروی می کنند. چارچوب استاندارد مقالات به شکل زیر می باشد:

عنوان مقاله (Title page)تصویر

چکیده مقاله (Abstract)

مقدمه (Introduction)

مواد و روش ها (Materials and methodology)

نتایج (Results)

بحث (Discussion)

نتیجه گیری (Conclusion)

تقدیر و تشکر (Acknowledgements)

منابع (References)

ضمایم (Appendices)

البته مواردی که در بالا اعلام شد ساختار کلی بوده و ممکن است در برخی از مجلات و براساس فرمت درخواستی آن مجله تغییراتی داشته باشد. شما هم می توانید در ابتدا مقاله تان را نگارش کنید و پس از انتخاب مجله ساختار آن را براساس دستورالعمل مجله تغییر دهید و هم می توانید از ابتدا مجله درخواستی تان را انتخاب نمایید و محتوا و ساختار مقاله را براساس آن بنویسید.

فرمت بندی مقاله

انجام فرمت بندی مقاله یکی از کارهای اساسی قبل از ارسال مقاله تان به مجله است. برای پیدا کردن الزامات هر مجله باید به سایت آن مراجعه کرد. تمامی مجلات معتبر داخلی و خارجی در سایت خود بخشی را جهت ارائه دستورالعمل برای فرمت بندی مقالات قرار داده اند که با مطالعه آن می توان فرمت بندی را انجام داد. مقاله طبق دستورالعمل مجله فرمت بندی نشود درصد برگشت آن از سمت مجله بسیار بالاست. اینگونه می توان بیان کرد که فرمت بندی مقاله فرصتی برای سنجش دقت نویسنده نیز می باشد. در کل یک مرحله کاملا ضروری برای قرار گرفتن مقاله در پروسه داوری هر مجله می باشد.

سابمیت مقاله

پس از انجام فرمت بندی مقاله براساس دستورالعمل مجله نوبت به ارسال آن و بارگذاری در سایت مجله می رسد. سابمیت مقاله نیز براساس نوع مجله متفاوت بوده و در برخی موارد سابمیت از طریق ایمیل نویسنده و برخی موارد دیگر سابمیت از طریق سایت خود مجله می باشد که در نهایت با دادن نام کاربری و رمز عبوری می توان پیگیر تمام مراحل از طریق سایت بود.

تصویر

فرمت بندی و سابمیت مقاله در کمترین زمان

با توجه به توضیحات بالا حتما به حساسیت بالا و نقش فرمت بندی و سابمیت درست مقاله تان را در مجلات پی برده اید، موسسه آرمان با داشتن کادری مجرب و با چندین سال تجربه در زمینه فرمت بندی و سابمیت مقاله و آشنایی با روال کار مجلات می تواند انتخاب خوبی برای شما جهت فرمت بندی و سابمیت مقاله تان باشد.

 در نظر داشته باشید حتی کنفرانس ها و همایش ها نیز دارای فرمت بندی مخصوصی می باشند که باید قبل از ارسال و یا سابمیت مقاله به مجله، آن را طبق فرمت درخواستی درآورده و بعد سابمیت شود. به همین دلیل باید خاطر نشان شویم که فرمت بندی مقاله قبل از ارسال به مجله بسیار مهم است و باید به آن دقت کافی شود زیرا فرمت بندی دقیق و کامل باعث می شود تا ادیتور مقاله شما را با نگاهی مثبت تر بررسی نماید. 

پس اگر به دنبال جایی مطمئن جهت انجام خدمات فرمت بندی و سابمیت و پیگیری های مقاله تان هستید همین حالا با کارشناسان موسسه آرمان تماس بگیرید تا در کوتاهترین زمان بتوانند شما را همراهی نمایند.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش و دیدگاه شما
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
کارشناس آرمان
(
3 ماه پیش
)
در پاسخ به:
چطور مقاله را فرمت بندی کنم
سلام و عرض ادب برای فرمت بندی مقاله شما می توانید فایل مقاله تان را به ایمیل موسسه ارسال فرمایید تا کارشناسان موسسه به صورت دقیق و کامل فرمت بندی را انجام دهند باتشکر ادرس ایمیل موسسه :journal.arman@gmail.com
بازدیدکننده
فاطمه جعفریان
(
3 ماه پیش
)
چطور مقاله را فرمت بندی کنم

خدمات موسسه آرمان