چگونه پایان‌نامه را به مقاله تبدیل کنیم؟

انتشار 18 آذر 1399
مطالعه 11 دقیقه

منظور از تبدیل پایان نامه به مقاله چیست؟

همان طور که Marissa Rollnick، برنده جایزه مطرح NARST در آموزش علوم بیان می‌کند؛ تبدیل پایان‌نامه به مقاله رونویسی یا خلاصه‌نویسی صرف از پایان‌نامه نمی‌باشد، بلکه این امر نیازمند تخصص و تجربه می‌باشد که با اشراف کامل داشتن بر موضوع پایان‌نامه، مطالب اصلی و مهم آن در چهارچوب مقاله نوشته می‌شود.

برای تبدیل پایان‌نامه به مقاله ابتدا باید با تعاریف پایان‌نامه و مقاله آشنا شویم تا بتوانیم به نحو احسنت پایان‌نامه را به مقاله تبدیل کنیم.

پایان نامه

پایان‌نامه چیست؟

پایان‌نامه یا رساله یا تز نوشتاری است که دانشجو درباره موضوع خاص رشته تحصیلی خود، برای دریافت مدرک تحصیلی به کمک استاد راهنما نگارش می‌کند و در یک جلسه دفاع در قالب گزارش کار ارائه می‌دهد.

در پایان‌نامه دانشجو موضوع خاصی را بیان می‌کند و به بررسی و تجزیه‌وتحلیل آن می‌پردازد.

هر دانشجویی موظف به نوشتن پایان‌نامه با موضوع و محتوای جدید است و هیچ دانشجویی نمی‌تواند با عنوان و محتوای تکراری پایان‌نامه‌ای بنویسد.

هر پایان‌نامه بسته به دانشگاه دارای فصل‌بندی‌هایی شامل مقدمه، پیشینه تحقیق، روش کار، نتایج و بحث و منابع است.

مقاله چیست؟

مقاله علمی گزارشی است که نتایج تحقیق انجام‌شده را شرح می‌دهد. مقالات علمی انواع مختلفی دارند: مقالات کنفرانسی و مقالات ژورنالی.

مقالات کنفرانسی به مقالاتی اطلاق می‌شود که کنفرانس‌های برگزارشده در سطح محلی، منطقه، ملی و یا بین‌المللی چاپ شوند. امتیاز چاپ مقالات کنفرانسی بسته به درجه اعتبار کنفرانس متفاوت است.

کنفرانس

مقالات ژورنالی به مقالاتی اطلاق می‌شود که در مجلات معتبر داخلی و یا خارجی چاپ‌شده باشند.

مقاله پژوهشی

مقاله علمی پژوهشی: مقاله‌ای است که اساس آن را یک پروژه پژوهشی تشکیل داده است. این مقالات در طی یک پژوهشی علمی برای یافتن پاسخ به سؤالی نوشته می‌شوند. نویسندگان مقالات علمی پژوهشی برای تدوین این مقالات دست به پژوهش علمی به‌صورت تئوری یا آزمایشگاهی می‌زنند و نتایج یافته‌های خود را مورد تحلیل قرار می‌دهند تا به پرسش آغازی تحقیق پاسخ دهند.

مقاله مروری یا علمی ترویجی: مقاله مروری که در انگلیسی به مقالات review معروف هستند، حاصل یافته‌های پژوهشی نیستند؛ بلکه نویسنده به مطالعه مقالات و یافته‌های نویسنده‌های دیگر در حوزه خاص می‌پردازد و نتایج بررسی را در قالب مقاله مروری ارائه می‌دهد. مقالات مروری از اهمیت بسزایی برخوردار هستند چراکه محققین می‌تواند بامطالعه‌ای مقالات از آخرین وضعیت حوزه تحقیقاتی اطلاع یابند.

مقاله مروری

از انواع مقالات دیگر می‌توان به مقالات short reports, Case Studies, Methodologies اشاره کرد که ازنظر ماهیت در دودسته قبلی جای می‌گیرند.

چرا باید پایان‌نامه خود را تبدیل به مقاله کنیم؟

همواره بر روی دانشجویان و محققان، فشار زیادی برای چاپ و نشر مقاله از پایان‌نامه و کارهای تحقیقاتی وجود دارد. از دانشجویان فوق دکتری انتظار می‌رود نزدیک به ده مقاله معتبر برای اثبات اعتبار و سابقه در جامعه علمی به نام خود داشته باشند. همچنین دانشجویان دکتری ملزم به چاپ دو تا سه مقاله از پایان‌نامه خود هستند تا بتوانند مدرک تحصیلی خود را اخذ نمایند.

دراین‌ بین کمترین فشار بر روی دانشجویان کارشناسی ارشد است که می‌توانند با چاپ یک مقاله نمره پایان‌نامه خود را دریافت نمایند، اگرچه چاپ مقاله برای این دانشجویان راه گشای آینده شغلی و تحصیلی دانشجویان خواهد بود و شانس پذیرش آن‌ها را در قبولی مقطع دکتری و همچنین اخذ بورسیه تحصیلی به‌شدت افزایش می‌دهد.

تبدیل پایان‌نامه به مقاله نه‌تنها ساده‌ترین و منطقی‌ترین قدم برای نشر نخستین مقالات شماست، بلکه چاپ مقاله فواید بسیار زیاد دیگری نیز دارد؛ ازجمله:

مزایا

ارتقا شغلی: انجام تحقیقات بنیادین و نوین کار زمان بری است، ولی تبدیل پایان‌نامه به مقاله در مدت‌زمان کوتاه‌تری انجام می‌شود، همچنین با توجه به این‌که از هر پایان‌نامه امکان استخراج بیش از یک مقاله فراهم است، می‌توانید با داشتن یک پایان‌نامه 2 یا 3 مقاله در رزومه علمی خود داشته باشید که در ارتقا شغلی بسیار کمک‌کننده خواهد بود.

ورود به مقطع تحصیلی بعدی: با چاپ مقاله در مقاطع ارشد و دکتری نه‌تنها می‌توانید از مزایای چاپ مقاله و امتیاز آن در دفاع پایان‌نامه بهره‌مند شوید، بلکه در مصاحبه ورودی به مقطع دکتری و فوق دکتری چاپ مقاله امتیاز ویژه‌ای دارد.

دسترسی گسترده: پایان‌نامه‌ها در داخل دانشگاه‌ها نگه‌داشته می‌شوند و خوانش گسترده‌ای ندارند، درحالی‌که با نشر مقالات در ژورنال‌های معتبر دسترسی گسترده‌ای برای تمامی محققین در سراسر جهان فراهم می‌شود.

این موارد چند مزیت از مزایای بی‌شمار چاپ مقاله هستند و قطعاً نشر مقاله امتیازهای دیگری ازجمله امکان عضویت در بنیاد نخبگان، اخذ بورسیه تحصیلی، استخدام راحت‌تر در ادارات و مراکز دولتی و خصوصی و ... خواهد داشت.

پایان‌نامه با مقاله چه تفاوت‌هایی دارد؟

همان‌طور که در ابتدا به تعریف پایان‌نامه و مقاله پرداختیم مشاهده شد که پایان‌نامه با مقاله باید تفاوت‌هایی داشته باشند، در ادامه به تفاوت‌های این دو می‌پردازیم:

هدف از نگارش پایان‌نامه و مقاله:

اولین تفاوت پایان‌نامه و مقاله در هدف از انجام آن شکل می‌گیرد. پایان‌نامه باهدف اخذ مدرک تحصیلی و ارزیابی میزان سواد دانشجو نوشته می‌شود. درحالی‌که هدف از ارائه مقاله، کمک به پیشرفت و بهبود سطح علمی است.


مخاطبان پایان‌نامه و مقاله:

مخاطب پایان‌نامه افراد متخصص و اساتید دانشگاهی است اما مقاله معمولاً قشر بیشتری از افراد جامعه را شامل می‌شود.


فرمت پایان‌نامه و مقاله:

هر پایان‌نامه باید به فرمت دانشگاه مقصد نوشته شود و به‌صورت چاپ و صحافی شده به دانشگاه تحویل داده شود. فرمت مقاله بر اساس فرمت درخواستی مجله تنظیم‌شده و به‌صورت فایل ورد برای مجله ارسال می‌شود.


حجم پایان‌نامه و مقاله:

اغلب پایان‌نامه‌ها بیشتر از 25000 کلمه را شامل می‌شوند و معمولاً محدودیتی برای حجم پایان‌نامه وجود ندارد؛ اما محدودیت تعداد کلمات برای مقالات که از طرف مجلات تعیین می‌شود اغلب 2500 تا 5000 کلمه است.


نحوه نگارش افعال:

افعال پایان‌نامه غالباً در زمان آینده و یا زمان گذشته نوشته می‌شود برای مثال: من تحقیق خواهم کرد یا من تحقیق کردم. درصورتی‌که در مقالات نویسندگان تمایل به توصیف مطالعه‌ای که قبلاً انجام‌شده است رادارند و بنابراین زمان‌ها بسیار مشخص‌تر می‌باشند و اشاره به نتایج حاصل‌شده دارند.

آیا استخراج مقاله از پایان‌نامه کارشناسی ارشد یا رساله دکتری یک کار اخلاقی است؟

برخی از نویسندگان نگران هستند که مطالبی که قبلاً در پایان‌نامه چاپ‌شده است را مجلات به‌عنوان مقاله نمی‌پذیرند و یا تصور می‌کنند تبدیل پایان‌نامه به مقاله ممکن است سرقت علمی یا ادبی حساب شود. باید عرض کنیم تبدیل پایان‌نامه به مقاله سرقت ادبی حساب نمی‌شود و هیچ مانعی برای چاپ دستاوردهای پایان‌نامه به‌عنوان مقاله در مجلات داخلی و خارجی وجود ندارد و هیچ مجله‌ای مخالف انتشار مقالات مستخرج از پایان‌نامه بنا به دلایل زیر نیست:

  1. پایان‌نامه انتشار رسمی به شمار نمی‌رود: پایان‌نامه‌ها به تعداد محدود چاپ‌شده و در دانشگاه نگهداری می‌شوند و نسخه‌ای از آن در سامانه ثبت پایان‌نامه‌ها ثبت می‌شود تا از تدوین پایان‌نامه‌های دیگر با همان عنوان و محتوا جلوگیری شود، اما هیچ نسخه‌ای از پایان‌نامه در سطح بین‌المللی و جهانی منتشر نمی‌شود لذا هیچ محدودیتی برای تهیه مقاله از پایان‌نامه از طرف مجلات مطرح نیست.

  2. مشکلی برای حق چاپ وجود ندارد: برخلاف مقالات که نویسندگان را ملزم به انتقال حق چاپ به مجله می‌کنند، حق چاپ پایان‌نامه‌ها برای نویسندگان آن محفوظ است؛ بنابراین نویسندگان می‌توانند از مطالب پایان‌نامه در مقاله خود بدون اینکه قانون کپی‌رایت را نقص کرده باشند استفاده نمایند.

آیا مقاله مستخرج از پایان‌نامه در مصاحبه دکتری امتیاز دارد؟

برخی افراد تصور می‌کنند چنانچه پایان‌نامه خود را به مقاله تبدیل کنند یا مقاله چاپ‌شده آن‌ها مرتبط با پایان‌نامه باشد نه‌تنها در مصاحبه دکتری امتیاز مثبتی دریافت نمی‌کنند بلکه امتیاز منفی نیست محسوب می‌شود. باید عرض کنیم این تفکر کاملاً اشتباه هست و درواقع داوطلبان آزمون دکتری باید مقاله‌ای ارائه دهند که در حیطه آن تخصص و علم کافی داشته باشند و بهترین نوع مقاله ارائه‌شده مقاله تدوین‌شده از پایان‌نامه است.

چگونه می‌توانیم پایان‌نامه را به مقاله تبدیل کنیم؟

برای تبدیل پایان‌نامه به مقاله باید اشراف کامل به پایان‌نامه و موضوع موردتحقیق داشت. برای شروع استخراج مقاله از پایان‌نامه از قسمت مقدمه آن آغاز می‌کنیم و تا انتهای مقاله پیش می‌رویم. چکیده آخرین قسمتی از مقاله است که بعد از آماده شدن متن مقاله نگارش می‌شود.

نوشتن

تعیین عنوان مقاله

عنوانی که برای مقاله استخراج‌شده از پایان‌نامه انتخاب می‌کنیم لزوماً نباید عین عنوان پایان‌نامه باشد بلکه بسته به حجم نتایج پژوهش و اینکه چه تعداد مقاله می‌خواهید از پایان‌نامه خود استخراج‌کنید می‌توانید عناوین مختلف و متفاوتی را برگزینید. عنوان انتخابی باید جذاب، گویا و بیانگر تغییرهای اصلی مقاله باشد.

اسامی نویسندگان

ترتیب نوشتن اسامی نویسندگان بسته به میزان مشارکت افراد است. در مقالات مستخرج از پایان‌نامه‌ها دانشجو به‌عنوان نویسنده اول و استاد راهنما در نقش نویسنده دوم ظاهر می‌شود.

نویسندگان

نوشتن مقاله

چکیده و کلمات کلیدی

چکیده‌ای که برای مقاله استخراج‌شده از پایان‌نامه نوشته می‌شود معمولاً کوتاه‌تر از چکیده پایان‌نامه است. چکیده این مقالات ممکن است خلاصه‌شده چکیده پایان‌نامه باشد اما باید توجه داشت که بین 150 تا 250 کلمه باشد.

کلماتی که بیشترین ارتباط معنایی با مقاله رادارند و معرف مفاهیم و موضوعاتی است که محتوای مقاله پیرامون آن نگارش شده است.

مقدمه

در این بخش مسئله تحقیق و ضرورت انجام آن و اهداف آن ازنظر بنیادی و کاربردی به‌صورت مختصر بیان می‌گردد. مقدمه باید یک منطق اساسی را در مقاله بیان کند و به خواننده نشان دهد که چرا این تحقیق ادامه منطقی گزارش‌های پیشین است. در مقدمه ابعاد و شرایط دقیق مسئله بیان می‌شود به‌عبارت‌دیگر مسئله چه چیزی است، چرا به وجود آمده و چه شرایطی باعث به وجود آمدن آن شده است.

مقاله نوشتن

تجزیه و تحلیل

روش کار

بخش روش و متد پژوهش در پایان‌نامه مفصل آمده است. شما می‌بایست با ذکر مراحل اصلی و بخش‌های مهم درروش اجرای پژوهش‌ آن را خلاصه کنید. معمولاً این بخش در قالب نیم یا یک صفحه در مقاله ذکر می‌شود.

نتایج

بخش نتایج پایان‌نامه تعیین می‌کند چه تعداد مقاله می‌توان از پایان‌نامه استخراج نمود. برای نگارش این بخش می‌توانید از فصل چهارم پایان‌نامه استفاده کنید. سعی کنید از یافته‌هایی استفاده نمایید که مربوط به فرضیه یا سؤال پژوهش شماست.

نتیجه گیری

نتیجه گیری

بحث و نتیجه‌گیری

ازجمله مهم‌ترین بخش‌های یک مقاله است. نوع نتیجه‌گیری به مهارت و تسلط پژوهشگر بستگی دارد حجم این بخش بسته به سؤالات و فرضیات مقاله متفاوت خواهد بود و به شکل متمرکز ارتباط بین مقدمه و نتایج را بیان می‌کند. نتیجه‌گیری خوب از مقاله به پذیرش راحت‌تر مقاله کمک می‌کند.

رفرنس

آخرین بخش یک مقاله علمی را رفرنس‌های آن تشکیل می‌دهد. تمامی منابعی که در متن مقاله از آن‌ها استفاده‌شده است را باید در انتهای مقاله به‌صورت کامل جمع‌آوری کرد.

رفرنس نویسی

پس از استخراج مقاله بر اساس ساختار کلی، می‌توان آن را به فرمت مجله درخواستی نیز تغییر داد. همان‌طور که عرض شد با استخراج یک ساختار کلی از مقاله را خواهید داشت و با انتخاب مجله می‌توان آن مقاله را بر اساس دستورالعمل اعلامی مجله فرمت بندی کرد. البته در نظر داشته باشید شما می‌توانید در ابتدا نیز یک مجله را انتخاب کرده و استخراج مقاله را از ابتدا بر اساس دستورالعمل اعلامی آن مجله انجام دهید.

استخراج مقاله باکیفیت از پایان‌نامه، مستلزم داشتن تخصص در نوشتن مقاله است. اگر تاکنون تصور می‌کردید که استخراج مقاله تنها کپی پیست کردن از متن پایان‌نامه است، باید بگوییم این تفکر کاملاً اشتباه است.

طبیعتاً هر متن کپی شده از پایان‌نامه را نمی‌توان یک مقاله علمی خواند و این مقالات هیچ شانسی در اخذ پذیرش از مجلات معتبر دنیا ندارند.

پس راه‌کار چیست؟

ما به شما پیشنهاد می‌کنیم اگر دفعه اولتان هست که می‌خواهید مقاله استخراج‌کنید و یا علم کافی در نوشتن مقاله ندارید به‌هیچ‌وجه این کار را شخصاً به‌تنهایی انجام ندهید چراکه عاقبتی جز هدر رفتن زمان و ریجکت مقاله از مجلات نخواهد داشت.

در عوض می‌توانید کار خود را به محققین متخصص در رشته تحصیلی‌تان بسپارید تا باسابقه فعالیتی که این افراد دارند در زمان کوتاه‌تری مقاله‌ای باکیفیت بالا استخراج نمایند.

محقق مقاله

ویژگی بهترین محقق استخراج مقاله از پایان‌نامه

محقق در اصطلاح به کسی گفته می‌شود که کارهای تحقیقاتی انجام می‌دهد. محققین استخراج مقاله از پایان‌نامه اشخاصی هستند که در رشته تخصصی پایان‌نامه متخصص هستند و علم کافی در حوزه پایان‌نامه نگارش شده و اشراف کامل به نحوه استخراج مقاله رادارند. این افراد با بهره‌گیری از تجربه چندین ساله خود و آشنایی کامل باسلیقه مجلات می‌توانند مقاله‌ای باکیفیت مورد تائید مجلات معتبر را از پایان‌نامه استخراج نمایند. معمولاً محققین استخراج مقاله از پایان‌نامه اجازه افزودن مطالب جدید غیر از پایان‌نامه را به مقاله ندارند.

چگونه محقق متخصص برای استخراج مقاله خود بیابیم؟

امروزه محققین زیادی درزمینهٔ تهیه مقاله از پایان‌نامه فعالیت دارند که بیشتر آن‌ها در مؤسسات معتبر مشغول به فعالیت هستند. برای پیدا کردن محققین مجرب در حوزه تخصصی پایان‌نامه بهتر است از افرادی که در این زمینه سابقه فعالیت درخشانی دارند کمک بگیرید. مؤسسات با گرد هم آوری محققین متخصص در تمامی رشته‌ها این امکان را فراهم می‌آورند تا هم‌زمان چند محقق برجسته پایان‌نامه شمارا بررسی نمایند و عنوان مناسبی برای مقاله مستخرج از پایان‌نامه تعیین نمایند. بدین نحو شما می‌توانید نظرات چند محقق را در رابطه باکیفیت مقاله استخراج‌شده بدانید و بر اساس آن برای انتخاب مجله هدف برنامه‌ریزی نمایید.

فکر کردن

مراحل ثبت سفارش استخراج مقاله از پایان‌نامه

برای تبدیل پایان‌نامه به مقاله ابتدا باید پایان‌نامه توسط محقق متخصص بررسی شود تا از کیفیت پایان‌نامه برای تبدیل‌شدن به مقاله اطمینان حاصل شود، سپس عنوانی از طرف محقق برای مقاله تعیین شود و سپس بر اساس آن استخراج مقاله انجام گیرد.

ارسال فایل

بررسی

تجزیه و تحلیل

تایپ کردن

ارسال فایل پایان‌نامه

بررسی توسط محقق متخصص

تعیین عنوان مقاله

استخراج مقاله

موسسه آرمان

خدمات استخراج تخصصی مقاله از پایان‌نامه

اگر نیاز دارید از پایان‌نامه خود مقاله استخراج‌کنید حتماً آن را توسط افراد خبره از همان رشته که خود سابقه چاپ مقالات علمی را دارا می‌باشند، به انجام برسانید تا زحمات چندین ماهه و هزینه‌های صرف شده به هدر نرود. موسسه آرمان با داشتن محققین کار بلد در تمامی حوزه‌ها و رشته‌ها می‌تواند انتخابی عالی برای استخراج مقاله از پایان‌نامه و یا رساله شما باشد. موسسه آرمان با داشتن دپارتمان تخصصی درزمینهٔ استخراج مقاله هم به زبان فارسی و هم به زبان لاتین در خدمت شما است. اگر پایان‌نامه شما فارسی باشد و شما نیاز به مقاله لاتین داشته باشید ما در ابتدا مقاله‌ای به‌صورت فارسی از پایان‌نامه شما استخراج خواهیم کرد و سپس توسط گروه خوب دپارتمان ترجمه تخصصی، فایل شمارا به زبان انگلیسی ترجمه خواهیم کرد و در پایان‌نامه‌های انگلیسی نیز از همان ابتدا مقاله به زبان انگلیسی استخراج‌شده و تقدیمتان خواهد شد.

به دلیل رفاه حال مشتریان و همچنین تسریع درروند کار همه خدمات به‌صورت آنلاین و از طریق سایت موسسه صورت می‌گیرد بنابراین دانشجویان، فرهیختگان و اساتید عزیز در هر شهری که باشند می‌توانند تمامی سفارش‌های خود را از طریق ثبت سفارش و یا ایمیل موسسه برای کارشناسان ما ارسال کرده و در کمترین زمان پاسخ ایمیلتان را دریافت خواهید کرد.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
(امتیاز 0 توسط 0 نفر)
  ارسال به دوستان:

? آیا در استخراج مقاله تنها از پایان‌نامه‌های فارسی قابل انجام است؟

خیر. استخراج مقاله از تمامی پایان‌نامه‌ها به زبان‌های دیگر از جمله انگلیسی، فرانسوی، عربی، روسی، اسپانیایی، آلمانی و افغانی در موسسه آرمان قابل انجام می‌باشد.

? چگونه برای استخراج مقاله ثبت سفارش کنم؟

برای ثبت سفارش خود می‌توانید با تماس و یا ارسال پیام به کارشناسان موسسه آرمان از خدمات مشاوره رایگان بهره‌مند شوید.

? از هر پایان نامه امکان استخراج چند مقاله وجود دارد؟

با توجه به اینکه کیفیت پایان‌نامه‌ها متفاوت می‌باشد از هر پایان‌نامه یک الی سه مقاله یا بیشتر قابل استخراج می‌باشد.

? آیا از پایان‌نامه‌های تمامی رشته‌ها میتوان مقاله استخراج کرد؟

بلی. صرف نظر از رشته تحصیلی، تمامی پایان‌نامه‌ها قابلیت تبدیل شدن به مقاله را دارند.

? استخراج مقاله در چند روز انجام می‌شود؟

در موسسه آرمان، استخراج مقاله از پایان نامه در طی 3 روز کاری انجام می‌شود.

پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
شکل هندسی برای طراحی سایت
پرسش و دیدگاه شما
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
کاظم
(
3 هفته پیش
)
باسلام بنده درگذشته بدون اینکه تجربه داشته باشم دل را بدریا زدم ودومقاله ازدوپایان نامه بامشکلات متعدد شخصی وعلمی وکمبود وقت تحت هر شرایط تهیه وتنظیم نمودم وبه مرکزی ارسال انها اعلام نمودندضعیف لذا نمشود چاپ شوند حال بنده میخواهم بابررسی ودقت بیشتر نقاط مثبت ومنفی را اشکاروهویدا وهرمورد رابیشتر تقویت تابه مقاله قابل مطلوبی دربیاید البته خودم دراین مسیر مساعدت وکمک یار وتجربه بیشتری بیاموزم اگر تمابلی وجودارد درخدمتم بفرمایید درکجا حضور وازچه زمانی این کار شروع گردد.
بازدیدکننده
کارشناس آرمان
(
2 ماه پیش
)
در پاسخ به:
سلام و عرض ادب بنده به تازگی فارغ التحصیل شدم و مدرک کارشناسی ارشد رو کسب کردم و پایان نامه را دفاع کردم میخواستم از شما در خصوص تهیه یک مقاله و یا چند مقاله از موضوع پایان نامه از شما کمک بگیرم لطفاً بنده رو راهنمایی بفرمایید چه اقدامی باید در این خصوص انجام بدم.
سلام و ادب شما میتوانید فایل پایان نامه تان را جهت بررسی استخراج ارسال بفرمایید تا عناوین قابل استخراج مشخص شوند و بعد از تایید جنابعالی اقدام به اخذ پذیرش و چاپ مقاله گردد.
بازدیدکننده
سهیلا آقایی
(
2 ماه پیش
)
سلام و عرض ادب بنده به تازگی فارغ التحصیل شدم و مدرک کارشناسی ارشد رو کسب کردم و پایان نامه را دفاع کردم میخواستم از شما در خصوص تهیه یک مقاله و یا چند مقاله از موضوع پایان نامه از شما کمک بگیرم لطفاً بنده رو راهنمایی بفرمایید چه اقدامی باید در این خصوص انجام بدم.

خدمات موسسه آرمان