چگونه برای مصاحبه دکتری رزومه تهیه کنیم؟ + دانلود نمونه

انتشار 21 اسفند 1400
مطالعه 1 دقیقه

زمانی که داوطلب آزمون دکتری می‌خواهد رزومه تحصیلی خود را به دانشگاه مقصد و اساتید داو ارسال کند باید در قالبی تنظیم شده و مرتبی ارسال نماید.

چگونه برای مصاحبه دکتری رزومه تهیه کنیم؟ + دانلود نمونه

رزومه چیست؟

رزومه متن یک یا چند صفحه‌ای می‌باشد که در آن اطلاعاتی مانند پیشینه تحصیلی و کاری افراد و نیز توانایی‌‌ها و اطلاعات شخصی وی ذکر می‌شود.

دلایل تهیه رزومه چیست؟

همان‌طور که می‌دانید هر شخص دو نوع رزومه می‌تواند تهیه نماید: رزومه شغلی و رزومه تحصیلی.

این دو رزومه بنا به دلایلی تفاوت‌هایی باهمدیگر دارند. شما زمانی که قصد استخدام در شرکتی را دارید مسلما باید رزومه‌ای متفاوت‌تری از زمانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاهی را دارید ارائه دهید. یک رزومه کاری خوب می‌تواند فرایند آشنایی کارفرمایان با داوطلبان شغلی را راحت‌تر نماید. همچنین رزومه کاری علایق و سابقه فعالیت‌های فرد را در زمینه کاری بیان می‌نماید و به کارفرما در انتخاب فرد شایسته‌تر کمک می‌نماید.

ولی در رزومه تحصیلی باید فرد از دلایل خود برای ادامه تحصیل و اهداف و دیدگاهش سخن گوید و به پیشینه تحصیلی و سوالق آموزشی و پژوهشی خود بپردازد.

همان‌طور که می‌دانید برای مصاحبه دکتری باید رزومه تحصیلی خود را به دانشگاه مقصدتان ارسال نمایید تا توسط داوران و اساتید بررسی گردد. در ادامه نمونه‌ای از فرم پیش نویس رزومه تحصیلی برای مصاحبه دکتری آزمون دانشگاه آزاد برای دانلود قرار داده شده است.

نکات مهم

نکات زیر را زمان تهیه رزومه به خاطر داشته باشید:

– پیش از نوشتن رزومه، به خوبی سوابق تحصیلی و شغلی خود را بررسی کنید تا چیزی را فراموش نکنید. سعی نمایید مدارکی دال بر سوابقتان آماده کنید تا ضمیمه رزومه نمایید.

– از دروغگویی یا بزرگنمایی پرهیز کنید، ممکن است مشکلاتی برایتان ایجاد نماید.

– بهتر است رزومه را در ۲ روی یک کاغذ A4  تنظیم کنید. بهترین حجم رزومه در همین حد است.

– حتماً چند نسخه اضافه از رزومه برای خودتان پرینت نموده و در کامپیوتر نگه دارید تا در صورت لزوم در هر زمانی بتوانید از آن استفاده نمایید.

– رزومه را حتماً تایپ کامپیوتری کنید و از ارائه رزومه دست نویس خودداری کنید.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
شکل هندسی برای طراحی سایت
پرسش و دیدگاه شما

خدمات موسسه آرمان