چگونه 2 نمره برای دفاع پایان‌نامه ارشد را کسب نماییم؟

انتشار 30 دی 1400
مطالعه 2 دقیقه

دانشجویان کارشناسی ارشد برای کسب نمره‌ی پایان نامه علاوه بر دفاع پایان‌نامه، نیاز به کسب دو نمره پژوهشی دارند که با چاپ مقاله در مجلات معتبر علمی امکان پذیر است. میزان کسب امتیاز نیز بسته به اینکه مقاله در چه نوع مجلاتی به چاپ برسد متفاوت است.

چگونه 2 نمره برای دفاع پایان‌نامه ارشد را کسب نماییم؟

نحوه ی امتیاز دهی به سوابق پژوهشی

نوع مقاله

حداکثر امتیاز به ازای هرمقاله

حداکثر امتیاز قابل محاسبه

چاپ يا پذيرش مقاله علمي در نشريه علمي پژوهشي يا نشريه نمايه شده معتبر ملي يا بين المللي

تا 2 امتیاز

2

چاپ يا پذيرش مقاله علمي در نشريه علمي ترويجي

تا 1/75 امتیاز

ارائه يا پذيرش مقاله کامل در سمينارهاي ملي يا بين المللي

تا 1/5 امتیاز

1/5

ارائه يا پذيرش مقاله در سمينارهاي داخل دانشگاه

تا 1 امتیاز

ارائه يا پذيرش مقاله در سمينارهاي داخل دانشگاه

تا 0/75 امتیاز

1

 

تعاریف و مقررات کسب 2 نمره پایان نامه کارشناسی ارشد

سقف نمره کسب نمره پایان نامه دوره کارشناسی ارشد حداکثر 2 میباشد. به یاد داشته باشید که طول دوره تحصیل کارشناسی ارشد با اخذ این نمره ارتباط مستقیم دارد، برای مثال اگر دانشجویی دوره کارشناسی ارشد خود را به موقع به اتمام برساند مشمول نمره تشویقی میگردد. ولی همواره جمع نمره پژوهشی و تشویقی دانشجو باید حداکثر 2 باشد.

اگر جمع امتیازات پژوهشی دانشجو بیش از حداکثرنمره مندرج در جدول 1 باشد، دانشجو حداکثر مشمول 2 نمره می باشد.

مقالات چاپ شده حتما باید مستخرج از پایان نامه کارشناسی ارشد و شامل نام استاد راهنما و دانشگاه باشد. درصورتیکه تعداد مولفین دانشجوی مقاله بیش از یک نفر باشد، نمره مقاله بین دانشجویان تقسیم می شود.

مجلات " علمی- پژوهشی " و " علمی- ترویجی " باید مورد تایید " وزارت علوم، تحقیقات و فناوری " یا " وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی " باشند. مقالات چاپ شده در همایش های دانشجوئی شامل امتیاز نمی‌گردند.

برای دریافت نمره از طریق مقالات توجه داشته باشید که مقاله باید به صورت پذیرش و یا چاپ شده در همایش، پذیرش قطعی در مجله با ارائه نامه پذیرش باشد. دانشجو موظف است مدارک دال بر پذیرش و یا چاپ مقاله خود را قبل از دفاع در اختیار معاون آموزشی و یا مدیر تحصیلات تکمیلی دانشکده قرار دهد.

ثبت اختراع و جشنواره های مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قابل قبول می باشند. جشنواره ها باید مرتبط با پروژه دانشجو بوده و نام استاد راهنما نیز در گروه تحقیقاتی منظور شده باشد. نمره مربوط به جشنواره ها به هر کدام از اعضاء تحقیقاتی بطور کامل تعلق می گیرد.

استخراج مقاله از پایان نامه

تبدیل پایان نامه به مقاله به تصور خیلی از افراد کپی پیست کردن پایان نامه در قالب یک مقاله است اما چنین ایده ای اصلا صحیح نمی باشد. مطالب پایان نامه باید با ظرافت و دقت و مهارت توسط متخصص رشته در کنار همدیگر قرار گیرند تا مقاله کامل به وجود آید. برای استخراج مقاله از پایان نامه خود میتوانید با کارشناسان موسسه آرمان تماس حاصل نمایید تا در کم ترین زمان اقدام به استخراج مقاله گردد.

چاپ مقاله

همان طور که توضیح داده شد برای کسب 2 نمره پایان نامه شرایط خاصی وجود دارد. دانشجویان دوره کارشناسی ارشد میتوانند در تمام ساعات شبانه روزی جهت مشاوره رایگان با کارشناسان موسسه آرمان تماس حاصل نمایند. کارشناسان مجرب موسسه آرمان بر اساس تجربه ای که در طول سالیان خدمت خود کسب نموده اند، بهترین مجلات ممکن را ارائه می دهند تا دانشجویان کارشناسی ارشد در کم ترین زمان بتوانند پذیرش و یا چاپ مقاله خود را به انجام برسانند.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
شکل هندسی برای طراحی سایت
پرسش و دیدگاه شما

خدمات موسسه آرمان