چاپ مقاله در چه نوع مجلاتی برای دفاع دکتری مناسب است؟

انتشار 18 شهریور 1399
مطالعه 2 دقیقه

اخذ مجوز دفاع دکتری مستلزم چاپ مقاله در مجلات معتبر و مورد تایید دانشگاهها می باشد.تعداد مقالات مورد نیاز برای دفاع از رساله دکتری.مجلات مورد تایید دانشگاه آزاد برای دفاع دکتری.شرایط مقاله برای دفاع دکتری وزارت علوم. دفاع دکتری بدون مقاله. بخشنامه جدید دانشگاه آزاد اسلامی برای دفاع دکتری با مجلات اسکوپوس.

چاپ مقاله در چه نوع مجلاتی برای دفاع دکتری مناسب است؟

چاپ مقاله در چه نوع مجلاتی برای دفاع دکتری مناسب است؟

دانشجویان مقطع دکتری در جریان هستند که برای اتمام پایان دوره دکتری خود علاوه بر گذراندن واحدهای درسی تئوری و علمی جهت اخذ مجوز برای دفاع از تز خود نیازمند پذیرش و چاپ مقاله در نشریات معتبر هستند. این مقالات باید از تز دکتری استخراج شده و در مجلات معتبر و مورد تایید هر دانشگاه به چاپ برسد. 

نگارش مقاله علمی

همانطور که در بالا عرض شد برای اجازه دفاع دکتری حتما باید مقاله پذیرش شده مستخرج از تز دکتری باشد. به همین خاطر هرچه پایان نامه محکم تری داشته باشید به همان نسبت مقاله محکم تر و بیشتری را می توانید از پایان نامه خود استخراج نمایید. معمولا تمامی مقالات یک روال مشخص را برای استخراج دارند و می توان به یک شکل آن را استخراج کرد و زمانی که مجله را تایید فرمودید، مقاله را براساس دستورالعمل مجله تغییر دهید.

مراحل چاپ مقاله علمی

  • استخراج مقاله از پایان نامه
    تصویر
  • ترجمه مقاله(جهت ارسال به مجلات خارجی)
  • انتخاب ژورنال مناسب جهت سابمیت
  • فرمت بندی مقاله 
  • سابمیت مقاله
  • داوری مقاله 
  • نتیجه نهایی مقاله (ریجکت ، پذیرش یا دریافت اصلاحیه)

مجلات مورد تایید دانشگاه ها

همانطور که عرض شد لازمه دریافت مجوز دفاع ، استخراج مقالات علمی از پایان نامه تدوین شده است که باید آنها را در مجلات معتبر مورد تایید دانشگاه محل تحصیل دانشجو به چاپ برسند . دانشجو می تواند مقاله علمی مستخرج از پایان نامه خود را بجای پذیرش و چاپ در مجلات ISI ایمپکت دار (JCR) در مجلات اسکوپوس SCOPUS و ISI listed نیز بنا به الزامات و آیین نامه هر دانشگاه به چاپ برسانند. این نکته بسیار مهم هست که مجله انتخابی در لیست بلک دانشگاه مربوطه نباشد و شما باید از این موضوع مطمئن باشید. البته ما همیشه به تمامی دانشجویان اعلام می کنیم حتی اگر خودشان به این اطمینان رسیدند که مجله هیچ مشکلی ندارد اما باز از سمت دانشگاه و استاد مربوط تاییدیه های لازم را دریافت نمایند. 

یک نمره از بیست نمره رساله دکتری تخصصی (PhD) به مقاله دوم با نمایه بین‌المللی (ISI (WOS یا علمی پژوهشی وزارتین یا ثبت اختراع یا اثر بدیع هنری مستخرج از رساله اختصاص دارد که با نظر شورای گروه تخصصی و شورای تحصیلات تکمیلی یا شورای پژوهش و فن‌آوری واحد اختصاص می‌یابد. در صورت برآورده نشدن یکی از این موارد ظرف مدت سه ماه پس از دفاع، رساله دانشجو از نظر کیفیت حداکثر عالی و از نظر کمی حداکثر نمره نوزده ارزیابی می‌شود و  برای دانشجویان غیر مشمول نظام وظیفه ( گروه غیر پزشکی ) غیر مشمول نظام وظیفه گروه غیر پزشکی این مدت از سه ماه به یکسال افزایش یافت. البته در نظر داشته باشید که در برخی موارد همه این آیین نامه ها 

دانشجویان تحصیلات تکمیلی دوره دکتری تخصصی برای دریافت مجوز دفاع و همچنین دریافت نمره پایان نامه خود می توانند با کارشناسان موسسه آرمان تماس گرفته تا محققان موسسه شما را در استخراج مقالات علمی متناسب با مجلات مورد تایید دانشگاه محل تحصیل دانشجو از رساله مقطع دکتری دانشجو و بعد از استخراج و آماده سازی مقاله همراهی نمایند.بعد از ترجمه تخصصی مقاله و فرمت بندی استاندارد و تخصصی مقاله را برای پذیرش و چاپ در مجلات معتبر سابمیت می نمایند و تا لحظه چاپ مقالات علمی در مجله تمامی پیگری ها و هماهنگی های لازم را انجام می دهند .

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش و دیدگاه شما

خدمات موسسه آرمان