چاپ مقاله ISI در نشریات معتبر

انتشار 27 فروردین 1397
مطالعه 5 دقیقه

چاپ مقالات علمی ISI شما در مجلات و نشریات معتبر باعث بالا رفتن سطح علمی شما شده و موسسه آرمان همگام با شما ،این امر را ممکن میسازد .

چاپ مقاله ISI در نشریات معتبر

چاپ مقالهISI  در نشریات معتبر

چاپ مقالات علمی نشان‌ دهنده‌ی علاقه‌ی دانشجو به انجام کار تحقیقاتی و میزان جدیت وی در انجام آن می‌باشد. دانشجویانی که دارای مقالات علمی هستند، شانس بالاتری برای دریافت پذیرش در مقاطع بالای تحصیلی به ویژه در مقطع دکتری دارند همچنین موفقیت در انتشار و چاپ مقالات علمی یکی از فاکتور های تعیین کننده در ارزیابی فعالیت های تحقیقاتی و طرح های پژوهشی محسوب می گردد.

گرفتن بورس تحصیلی از دانشگاههای معتبر بین المللی در سراسر جهان و یا پذیرش راحت تر در مقطع دکتری از موارد قابل توجه در اهمیت چاپ مقاله برای دانشجویان است . آنها حتی میتوانند استخدامی راحت تر در ادارات و سایر مراکز دولتی و خصوصی و یا امکان گرفتن پروژه های تحقیقاتی با درآمدهایی بسیار بالا را داشته باشند.

چاپ مقالات علمی همچو ISI  برای اساتید نیز باعث افزایش رتبه علمی و حقوق و مزایا ی شغلی آنها میباشد و همچنین آنها به عنوان متخصص و صاحب نظر در موضوع مطرح خواهند شد .

بزرگترین و معتبرترین موسسه ی اطلاعات علمی در جهان  که به انتشار مقالات علمی می پردازند بانک اطلاعات علمی ISI که مخفف Information Scientific for Instituteمی باشد. در واقعISI،  بانک اطلاعات مرکزی برای فهرست کردن و پوشش دادن جامع مهمترین مجلات علمی منتشره در جهان برای تبادل اطلاعات در بین پژوهشگران جهان می باشد. و توسط شرکت تامسون رویترز اداره می شود. هر مجله ای که در سایت تامسون رویترز نمایه شود به مجلات ISI شهرت دارد. البته قابل ذکر هست موسسه تامسون رویترز  قوانین و استادارد هایی را  تعیین نموده که مجلات باید آن را رعایت کنند در صورت عدم رعایت آن از  ISIخارج می شوند.

مجلات موجود در ISI  دو نوع میباشند . مجلات دارای ضریب تاثیر (IF) و بدون ضریب تاثیر (IF) که سالانه لیستی از این مجلات معتبر به صورت فایل اکسل منتشر میشود که این لیست مجلات ایمپکت دار (JCR)  وبدون ایمپکت (LISTED)را از هم جدا میکند .همچنین  جهت اطمینان از ISI بودن مجلات میتوان وارد سایت تامسون رویترز شده و مجله مذکور را در آن سایت جستجو کرد.

 موسسه اطلاعات علمی ISI برای ارزیابی مقالات خود 3 شاخصه ی اصلی را دارد:

 • ضریب تاثیر (Impact factor)

شاخص ایمپکت فاکتور ،از جمله مهمترین شاخص های ارزیابی مجلات  در پایگاه ISI است.
شاخص ایمپکت فاکتور برای یک مقاله تعیین نمی شود بلکه کلیه ی مقالات چاپ شده مجله مد نظر قرار می گیرد.با این وجود محققین همواره در تلاش هستند که اعتبار علمی مقاله ی خود را بالا ببرند تا بتوانند مقاله ی خود را در مجله ای با ایمپکت فکتور بالا به چاپ برسانند.

Impact Factorفقط درمورد نشریات نمایه‌شده در بانک اطلاعاتی Web of Science و توسط موسسه ISI محاسبه و منتشر می‌شود.به ‌این ترتیب فقط مجلاتISIدارای ایمپکت فاکتور واقعی هستند که این ایمپکت فاکتور تحت عنوان JCR شناخته می شود.البته موسسه سایماگو وابسته به اسکوپوس نیز ایمپکت فاکتور مجلات را محاسبه می کند که جزو ایمپکت های معتبر بوده و تحت عنوان SJR شناخته می شود.
Impact Factor یک مجله در یک سال مشخص، از تقسیم تعداد مقالات ارجاع‌کننده (استنادات) به مقالات منتشرشده آن مجله در دو سال قبل از آن، برکل مقالات منتشر شده در آن مجله در همان دوره زمانی دوساله به دست می‌آید.
به این ترتیب میانگین فراوانی استناد به یک مقاله در مجله مورد نظر محاسبه می‌گردد. به عبارت دیگر و در یک نمای ساده، Impact Factor بیان‌گر آن است که به طور متوسط، هرمقاله منتشر شده  در یک مجله چند بار مورد ارجاع قرار گرفته است. (در یک بازه زمانی دو ساله).

 • شاخص فوری (Immediacy index)

دومین شاخصی که برای ارزیابی مجلات در موسسه ISI  کاربرد دارد شاخص فوری یا آنی است.
شاخص فوری یا ضریب آنی یک مجله عبارتست است از تعداد ارجاعات به مقاله های منتشر شده مجله در سال مورد ارزیابی ،تقسیم بر تعداد مقاله های منتشر شده در همان سال مجله مذکور .
برای مثال ضریب آنی برای  مجله X در سال 2013  بدین گونه محاسبه می گردد:
تعداد ارجاعات به مقالات سال 2013 مجله   X تقسیم بر تعداد کل مقالاتی که در سال 2013 در مجله X چاپ شده است.

 • نیمه عمر ارجاعات به مجله یا نیمه عمر استناد (Cited Half-Life):

نیمه ی عمر ارجاعات به مجله  به روش زیر محاسبه می گردد:
 تعداد سالهایی که از سال ارزیابی به عقب برمی گردیم تا به 50 درصد از کل ارجاعات آن ژورنال دست پیدا کنیم .

در واقع این شاخص مدت زمانی را که نیمی از کل استنادات به آن مجله انجام گرفته است را نشان می دهد و بالا بودن این شاخص برای یک مجله نشانه ی ماندگاری زیاد مقاله های آن ژورنال است. در صورتی که  نیمه عمر استناد یک مجله پایین باشد بدین معناست که مقاله های این مجله ارزش خود را برای ارجاع داده شدن خسلی زود از دست داده اند و تنها به مقالات جدید این مجله ارجاع داده شده است.

مقالاتی که در مجلات ISI  به چاپ می رسند، به دلایل  زیر از اعتبار بالاتری برخوردارند:

 • ارائه شدن مقاله در سطح بین المللی

وقتی فردی با صرف زمان و انرژی تحقیقی انجام می دهد و دستاوردهای علمی خود را به صورت مقاله در می آورد بالطبع تمایل دارد مقاله ی خود را در جایی منتشر کند که مطابق یک استاندارد مشخص باشد و مورد استفاده ی تعداد زیادی از علاقه مندان قرار بگیرد.برای رسیدن به این هدف بهترین گزینه،چاپ مقاله در مجلات ISI می باشد.در واقع مقالات ISI یکی از معیارهای بین المللی برای سنجش سطح علمی نویسندگان و محققین هستند.

 • بررسی و داوری مقاله توسط داوران متخصص و با تجربه

مقالاتی که برای داوری به مجلات ISI ارسال می شوند توسط داوران خبره و متخصص همان رشته مورد بررسی قرار می گیرند و این کار برای نویسنده ی مقاله یک فرصنپت خوبی است تا ایرادات یا نقاط قوت مقاله ی خود را بداند و در جهت رفع آنها اقدام نماید.

 • امتیاز بالای مقاله ی ISI در مصاحبه ی دکتری و ارتقاء علمی

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری چه در داخل کشور و چه در خارج از ایران  را دارند و همچنین افرادیکه قصد تقویت رزومه ی علمی خود را دارند نیازمند چاپ حداقل یک مقاله ISI هستند.

اگر شما نیزعلاقه مند هستید تا در یک نشریه معتبر، مقالاتISI  خود را چاپ نمایید موسسه آرمان از طریق موارد زیر با شما همراه خواهد بود.

 1. مشاوره اولیه رایگان جهت معرفی مجلات مرتبط با موضوع مقاله شما و  با توجه به رشته متقاضی و مورد قبول وزارت علوم، دانشگاه آزاد، پیام نور، وزارت بهداشت
 2. ترجمه تخصصی  مقالات در صورت لزوم
 3. ویراستاری گرامری  مقالات قبل از ارسال به مجله  در صورت نیاز
 4. قالب بندی مقالات بر اساس ساختار مجله قبل از چاپ در مجله مربوطه
 5. ساب میت یا ارسال مقاله به مجله مربوطه
 6. انجام مکاتبات و رایزنی های لازم به منظور پذیرش مقاله با مجلات
 7. پیگیری و اخذ نامه پذیرش از مجله و ارسال آن به نویسندگان
 8. ارسال اصلاحات ارائه شده از سوی سردبیر مجله به نویسندگان در صورت Revise مقاله
 9. ارسال گالری پروف نهایی مقاله به نویسندگان برای تائید نهایی برای چاپ در مجله.

راههای ارتباطی با موسسه آرمان :

شماره تماس : 09900254935

ایمیل: journal.arman@gmail.com

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
شکل هندسی برای طراحی سایت
پرسش و دیدگاه شما

خدمات موسسه آرمان