چاپ کتاب در مصاحبه دکتری چند امتیاز دارد؟

انتشار 26 دی 1400
مطالعه 4 دقیقه

برای تمامی داوطلبانی که آزمون مصاحبه دکتری را پیش روی خود دارد چاپ کتاب از پایان‌نامه و یا ترجمه کتاب، یک مزیت فوق العاده خوب محسوب می‌شود و داوران مصاحبه نیز امتیاز ویژه‌ای برای چاپ کتاب در نظر می‌گیرند. در این مقاله نحوه چاپ کتاب برای مصاحبه دکترا و مزایای منحصر به فرد آن توضیح داده می‌شود، پس تا انتها با ما همراه باشید.

چاپ کتاب در مصاحبه دکتری چند امتیاز دارد؟

داوطلبان آزمون دکتری بعد از پشت سر گذاشتن آزمون کتبی و اخذ نمره حد نصاب وارد مرحله مصاحبه می‌شوند. در مدت زمان کوتاهی که دانشجویان دارند باید تلاش کنند تا رزومه قابل قبولی از کلیه فعالیت‌های علمی خود تهیه نمایند تا بتوانند امتیاز کافی در مصاحبه دکتری را اخذ نمایند.

چاپ مقاله امتیاز بیشتری دارد یا چاپ کتاب؟

سوالی که برای تمامی داوطلبان دکتری پیش می‌آید این است که آیا چاپ مقاله امتیاز بیشتری دارد یا چاپ کتاب؟ 

واقعیت این است که اگرچه امتیاز پژوهشی چاپ کتاب نسبت به مقاله کمتر است، اما تاثیر بسزایی در دیدگاه و نظر مثبت داوران و اساتید مصاحبه کننده نسبت به دانشجو دارد. داشتن یک کتاب تالیفی یا ترجمه یا تبدیل پایان نامه به کتاب، نشان‌دهنده‌ی تخصص و دانش علمی دانشجو است. 

اگر تاکنون از پژوهش‌ها و یا پایان‌نامه خود کتابی چاپ کرده اید، میتوانید خوشحال باشید که در مصاحبه دکترا امتیاز قابل قبولی اخذ خواهید کرد، اما اگر در رزومه خود کتاب چاپ شده ندارید، بهتر است هر چه زودتر برای چاپ کتاب اقدام نمایید.

امتیاز دهی بخش سوابق پژوهشی دانشجو در مصاحبه دکتری

سوابق پژوهشی

امتیاز

مقالات علمی چاپ شده در مجلات معتبر داخلی و خارجی

 ( علمی پژوهشی ، Isi ، Jcr ، Scopus و ..)

22 امتیاز

( مقاله 7 امتیاز )

مقالات علمی چاپ شده در مجلات علمی ترویجی

6 امتیاز

 ( هر مقاله 2 امتیاز )

مقالات ارائه شده در کنفرانس های داخلی و خارجی

4 امتیاز

 ( کنفرانس های خارجی 2 امتیاز / کنفرانس های داخلی 1 امتیاز )

چاپ کتاب / ترجمه کتاب

4 امتیاز

کیفیت پایان نامه

4 امتیاز

 ( عالی 4 امتیاز / خیلی خوب 2 امتیاز )

مجموع امتیازات سوابق پژوهشی

40 امتیاز

قبولی در آزمون کتبی دکتری 50 امتیاز از 100 امتیاز لازم برای تحصیل دراین مقطع را برای شما به ارمغان می آورد، 50 امتیاز باقی مانده مربوط به سوابق پژوهشی و آموزشی هر دانشجو دارد که از این تعداد 40 امتیاز مربوط به بخش پژوهشی دانشجو می‌باشد. همان‌طور که مشاهده می‌فرمایید بعد از چاپ مقاله در مجلات معتبر داخلی و خارجی بالاترین امتیاز را چاپ کتاب دارد. 

بعضی افراد تصور میکنند اگر نمره 50 کتبی را به طور کامل اخذ نمایند نیازی به ارائه رزومه و چاپ مقاله و کتاب نیست. در حالی‌که این تصور کاملا اشتباه می‌باشد.

تصویر

مصاحبه چقدر در پذیرش دکتری تاثیر دارد؟

تجربه افرادی در آزمون مصاحبه دکترا سال‌های قبل قبول شده اند، این‌طور نشان میدهد که مصاحبه دکتری تاثیر 50درصدی در پذیرش داوطلب دارد؛ به گونه‌ای که اگر دو داوطلب با نمره کتبی در جلسه مصاحبه حضور یابند شخصی پذیرش می‌شود که رزومه قوی‌تری داشته باشد و امتیاز بیشتری کسب می‌نماید. چاپ کتاب در جلسه مصاحبه تاثیرات مستقیم و همچنین غیر مستقیم زیادی دارد، به عبارتی چاپ کتاب علاوه بر این‌که امتیاز پژوهشی برای شما به ارمغان می‌آورد دید مثبتی از فعالیت‌های شما در ذهن داورین جلسه ایجاد می‌کنند و شما را فردی فعال و صاحب نظر در حوزه تخصصی خود نشان می‌دهد.

امتیاز چاپ کتاب در مصاحبه دکترا

باتوجه به جدولی که در بخش بالایی برای شما آورده ایم، متوجه میشویم که چاپ کتاب در مصاحبه دکترا 4 امتیاز پژوهشی برای شما خواهد داشت. مهم‌ترین مسئله محتوای علمی کتاب می‌باشد که داورین بیشتر از طرح جلد و رنگی بودن صقحات و یا حتی تعداد تیراژ به آن توجه می‌کنند. پس بهتر است هدف شما ارائه محتوای علمی قوی باشد.

کسب امتیاز مساوی از کتاب چند مولفی

اگر کتاب را به صورت گروهی توسط چند نویسنده گردآوری کرده‌ایئ و می‌خواهید تمامی نویسندگان در جلسه مصاحبه دکتری امتیاز یکسانی کسب کنند باید اسامی را روی جلد کتاب به ترتیب حروف الفبا بنویسید. در این صورت است که داوران به تک تک اسامی نوشته شده روی جلد کتاب امتیاز مساوی خواهند داد.

چگونه برای مصاحبه دکتری کتاب چاپ کنیم؟

حال که به اهمیت چاپ کتاب در مصاحبه دکتری و امتیاز آن پی بردید، وقت آن است که کلیه پژوهش های خود را مرتب کرده و کتاب خود را تالیف نمایید. اگر دست به قلم خوبی ندارید، یا مطلبی برای چاپ به صورت کتاب ندارید و یا زمان کافی برای تالیف یک کتاب برای شما مهیا نیست؛ می‌توانید دو روش خیلی ساده را در پیش بگیرید. اول: تبدیل پایان‌نامه دوران ارشد به کتاب. دوم: ترجمه یک کتاب خارجی ( آن هم توسط موسسات حرفه‌ای).

چاپ کتاب مصاحبه دکتری

تبدیل پایان‌نامه به کتاب

تبدیل پایان‌نامه به کتاب یکی از راه‌های آسان و سریع برای چاپ کتاب است. شما می‌توانید پایان‌نامه خود را به فرمت کتاب تبدیل نمایید و آن را در قالب کتاب به چاپ برسانید. موسسه آرمان با ارائه پشتیبانی 24 ساعته در خدمت شما است تا در کوتاه‌ترین زمان پایان‌نامه شما را در قالب کتاب فرمت‌بندی نماید.

ترجمه کتاب 

یکی از راه کار های بسیاری کاربردی برای چاپ کتاب در بازه زمانی کوتاه تا مصاحبه دکتری این هست که کتابی را ترجمه کنید، می‌توانید یک کتاب کم‌حجم انگلیسی در رشته خود انتخاب کرده و آنرا ترجمه و چاپ نمایید. 

البته اگر زبان انگلیسی شما در سطح ترجمه کتاب نیست و یا فرصت انجام این کار را ندارید؛ تیم موسسه آرمان درخدمت است تا به‌روزترین کتب خارجی که تاکنون ترجمه نشده‌اند را برای شما معرفی کنند، با انتخاب کتاب تیم ترجمه تحصصی موسسه آرمان در کوتاه‌ترین زمان ترجمه کتاب را برای شما انجام داده و آن را آماده چاپ میکنند.

استفاده از خدمات موسسه آرمان برای چاپ کتاب

برای استفاده از خدمات تبدیل پایان‌نامه به کتاب و یا ترجمه کتاب خارجی توسط موسسه آرمان می‌توانید درخواست خود را به کارشناسان ما ارسال نمایید تا شما را در مسیر تقویت رزومه برای مصاحبه دکتری همراهی نمایند.

یکی از مزایای انتخاب موسسه آرمان برای چاپ کتاب شرایط پرداخت به دلخواه مشتری است. در موسسه آرمان این شما هستید که شرایط پرداخت را به صورت یکجا و یا قسطی تعیین می‌کنید. 

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش و دیدگاه شما

خدمات موسسه آرمان