برنامه وزارت بهداشت برای تست از دانشجویان علوم پزشکی درگیر کرونا

انتشار 10 خرداد 1399
مطالعه 1 دقیقه

مدیرکل امور دانشجویی وزارت بهداشت گفت: تست کرونا تنها از دانشجویان علوم پزشکی که درگیر حوزه درمان کرونا بوده اند و در خوابگاه های دانشجویی حضور داشته اند، گرفته می شود.

برنامه وزارت بهداشت برای تست از دانشجویان علوم پزشکی درگیر کرونا

برنامه وزارت بهداشت برای تست از دانشجویان علوم پزشکی درگیر کرونا

رحمان خدابنده لو در گفتگوی خبری افزود: وزارت بهداشت به برخی از دانشگاه ها در برخی از مناطق اعلام کرده است که از دانشجویان علوم پزشکی که درگیر حوزه درمان کرونا بودند و در این مدت در خوابگاه های دانشجویی حضور داشتند، تست PCR تشخیص کرونا گرفته شود تا بتوانیم ارزیابی مشخصی از وضعیت دانشجویان داشته باشیم.

وی افزود: به طور نمونه در دانشگاه علوم پزشکی مازندران تست همه دانشجویانی که مشمول این تست بودند منفی شد، در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تنها ۷ نفر تست شان مثبت بود و در دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز تست ۱۷ نفر مثبت شد.

خدابنده لو تاکید کرد: نکته مورد توجه این است که وضعیت دانشجویان علوم پزشکی با توجه به سطح درگیری این دانشجویان با حوزه درمان کرونا خوب است و همه افرادی که تست آنها مثبت شده نیز بدون علائم هستند و بیمار کرونایی نیستند.

مدیرکل امور دانشجویی وزارت بهداشت یادآور شد: تمام این دانشجویان بدون علائم بودند اما به دلیل اینکه از زمان بروز کروناویروس دانشجویان علوم پزشکی از جمله انترن ها و دستیاران (رزیدنت ها) در خوابگاه ها و بیمارستان ها به طور مستمر حضور داشتند و احتمال آلودگی آنها وجود داشت، از آنها تست گرفته شد.

وی تاکید کرد: به طور کلی از کسانی که علائم ندارند و با بیمار کرونا در تماس نیستند لزومی به تست نیست از همین رو برنامه وزارت بهداشت این نیست که از همه دانشجویان تست گرفته شود و برای دانشجویانی که جدیدا به خوابگاه می آیند لزومی برای گرفتن تست نیست.

خدابنده لو اظهار داشت: با توجه به بازگشایی دانشگاه ها بر اساس پروتکل ابلاغی وزارت بهداشت که به امضای معاونان وزارت بهداشت رسیده است، خوابگاه ها با ۵۰ درصد ظرفیت خود آغاز به کار می کنند. ضمن اینکه برنامه ای برای گرفتن تست از دانشجویانی که به خوابگاه بازمی گردند وجود ندارد.

مدیرکل امور دانشجویی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: دانشگاه های علوم پزشکی در خوابگاه ها تمهیدات لازم را دیده اند و با توجه به احتمالات وجود دانشجوی بیمار، جایی را در خوابگاه ها برای قرنطینه احتمالی دانشجو آماده کرده اند.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش و دیدگاه شما

خدمات موسسه آرمان