با چاپ کتاب چقدر میتوانم در مصاحبه دکتری شانس قبولی داشته باشم؟

انتشار 30 بهمن 1400
مطالعه 4 دقیقه

چاپ کتاب و یا ترجمه کتاب می تواند امتیاز قابل توجهی در مصاحبه دکتری داشته باشد . بنابراین دانشجویان و پژوهشگرانی که باید در مصاحبه دکتری شرکت کنند می توانند با کمک گرفتن از کارشناسان و محققان موسسه اشراق اقدام به ترجمه و یا چاپ کتاب نمایند و امتیاز مورد نیاز را کسب نمایید.

با چاپ کتاب چقدر میتوانم در مصاحبه دکتری شانس قبولی داشته باشم؟

اول از هر چیز باید به آن عزیزانی که توانستند وارد مرحله مصاحبه دکتری شوند و مرحله آزمون دکتری را با موفقعیت پشت سر بگذارند ، تبریک عرض نماییم . عزیزانی که موفق به قبولی در این آزمون شده اند مسلماً در زمینه علمی و تحصیلی دارای معلومات و آموخته های عالی می باشند که توانستند از پس مبارزه علمی و هوشی آزمون دکتری برآیند . در این مرحله وارد ماراتون سابقه علمی و پژوهشی می شوید . در این مدت زمان کوتاه قبولی تا مصاحبه باید به سبقت گرفتن از سایر رقبای خود در تهیه و گرد آوری سوابق علمی خود بپردازید .

سعی بر آن داریم تا کمی در خصوص مسائل و مدارک مورد نیاز مصاحبه دکتری و امتیازهای هریک از این مدارک صحبت کنیم تا به این نتیجه برسیم که آیا چاپ کتاب برای ورود به دوره دکتری امتیاز محسوب می شود یا نه ؟

با قبولی در آزمون دکتری یعنی توانستید 30 امتیاز از 100 امتیاز را با عنوان امتیاز آزمون بدست بیاورید. 70 امتیاز باقی مانده مربوط می شود به سوابق پژوهشی و آموزشی ؛ که 40 امتیاز مربوط به بخش پژوهشی دانشجو می شود و 30 امتیاز باقی مانده به سوابق تحصیلی و آموزشی او اختصاص داده می شود .

امتیازات آموزشی دانشجو مربوط می شود به معدل دانشجو در پایه ی کارشناسی ارشد ، دانشگاه محل تحصیل در دوره کارشناسی ارشد ، طول مدت تحصیلات دوره کارشناسی ، مدت زمان تحصیل در دوره کارشناسی ارشد از آغاز ورود به پایه ارشد تا جلسه دفاعیه ، قبولی در المپیاد و عضویت در جوامع المپیادی و یا نخبگان و مدرک زبان انگلیسی .

نحوه امتیاز دهی به هریک از این بخش ها و سوابق به صورت جدول زیر می باشد :

امتیاز دهی بخش سوابق آموزشی دانشجو در مصاحبه دکتری

سابقه آموزشی

امتیاز

معدل پایه کارشناسی ارشد

6 امتیاز

دانشگاه محل تحصیل در دوره کارشناسی ارشد

5 امتیاز

مدت زمان تحصیل در دوره کارشناسی

3 امتیاز

طول مدت تحصیل در دوره کارشناسی ارشد

3 امتیاز

قبولی در آزمونهای المپیاد و یا عضویت در بنیاد نخبگان و یا المپیاد

5 امتیاز

مدرک زبان انگلیسی

در خصوص مدارک زبان باید ذکر نمود که فقط مدارک  TOEFL، TOLIMO ،  IELTS، MSRT، MHLE ، UTEPT  مورد قبول می باشد.

مدرک EPT برای دانشگاه های آزاد نیز قابل قبول می باشد .

8 امتیاز

مجموع امتیازات آموزشی

30

این امتیازات با داشتن مدارک معتبر و گواهی های صادر شده در قالب رزومه و آلبوم مدارک در روز جلسه مصاحبه توسط دانشجو کسب می شود . کلیه مدارک تحصیلی و ریز نمرات ، که بتوانند بیان گر مدت زمان تحصیل و تعداد ترم ها و واحد های گذرانده باشند و همچنین مدارک قبولی در آزمون زبان های انگلیسی باید در روز مصاحبه به داوران و متخصصانی که مسئول مصاحبه از شما هستند ارائه شوند .

و اما 40 امتیاز باقی مانده که در زمینه پژوهشی می باشد ، با ارائه مدارک مورد نظر در روز مصاحبه توسط دانشجو کسب می شود . منظور از سوابق پژوهشی عبارت است از : مقالات علمی چاپ شده در مجلات معتبر داخلی و خارجی ، مقالت ارائه شده کنفرانش های داخلی و بین المللی ،  چاپ کتاب ، ترجمه کتاب و کیفیت پایان نامه .

امتیاز دهی بخش سوابق پژوهشی دانشجو در مصاحبه دکتری

سوابق پژوهشی

امتیاز

مقالات علمی چاپ شده در مجلات معتبر داخلی و خارجی

 ( علمی پژوهشی ، Isi ، Jcr ، Scopus و ..)

22 امتیاز

( مقاله 7 امتیاز )

مقالات علمی چاپ شده در مجلات علمی ترویجی

6 امتیاز

 ( هر مقاله 2 امتیاز )

مقالات ارائه شده در کنفرانس های داخلی و خارجی

4 امتیاز

 ( کنفرانس های خارجی 2 امتیاز / کنفرانس های داخلی 1 امتیاز )

چاپ کتاب / ترجمه کتاب

4 امتیاز

کیفیت پایان نامه

4 امتیاز

 ( عالی 4 امتیاز / خیلی خوب 2 امتیاز )

مجموع امتیازات سوابق پژوهشی

40 امتیا

با ارائه گواهی نامه ها و نامه های معتبر که از جانب مجلات برای دانشجو ارسال گردیده است ، می توان این امتیازات را کسب نمود . همچنین در خصوص کیفیت پایان نامه ، با در دست داشتن یک نسخه از پایان نامه و ارائه نتایج علمی و روش های دستیابی به آن از زبان خودتان به نحوی به حالت دفاع از آن می توانید امتیاز آن بخش را کسب کرد .

 با آنچه در خصوص امتیازات جلسه مصاحبه گفته شد پی بردیم چاپ کتاب و یا ترجمه کتاب می تواند امتیاز قابل توجهی در مصاحبه دکتری داشته باشد . بنابراین دانشجویان و پژوهشگرانی که باید در مصاحبه دکتری شرکت کنند می توانند با کمک گرفتن از کارشناسان و محققان موسسه آرمان اقدام به ترجمه و یا چاپ کتاب نمایند و امتیاز مورد نیاز را کسب نمایید. علاوه بر این موسسه آرمان در خصوص کسب تمامی امتیازات بخش سوابق پژوهشی می تواند به شما کمک کند . کارشناسان و متخصصان موسسه آرمان می توانند در زمینه اخذ امتیازات مصاحبه دکتری از پذیرش و چاپ مقالات علمی در مجلات معتبر isi و ... حتی در صورتی که مقاله علمی نداشته باشید ( می توانند آن را از پایان نامه های شما استخراج کنند) ؛ تا چاپ کتاب ( که اگر کتاب آماده شده نداشته باشد می توانند پایان نامه شما را به کتاب تبدیل کنند و آن را چاپ کنند ) و همچنین ترجمه کتاب های خارجی به زبان فارسی و چاپ آن با نام دانشجو ؛ کمک رسان شما دانشجویان و پژوهشگران عزیز باشند.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
(امتیاز 0 توسط 0 نفر)
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش و دیدگاه شما

خدمات موسسه آرمان