امتیاز مقالات کنفرانسی در مصاحبه دکتری

انتشار 16 شهریور 1399
مطالعه 3 دقیقه

بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، تأثیر مصاحبه در پذیرش دکتری 99، 50 درصد خواهد بود. بدین صورت که پس از برگزاری مصاحبه دکتری از سوی دانشگاه‌ها، نمره مصاحبه داوطلب با نمره‌تراز کسب‌شده در آزمون کتبی میانگین گرفته می‌شود و نمره کل داوطلب محاسبه می‌شود.

امتیاز مقالات کنفرانسی در مصاحبه دکتری

کنفرانس چیست؟

کنفرانس ها به صورت جلسه و یا همایشی هستند و در آن افرادی اهل فن در مورد موضوع خاصی جمع می شوند و به تبادل در رابطه با تمامی اطلاعات و دانش و یافته ها و تجربیات خود در آن حوزه خاص می پردازند. کنفرانس ها در تمامی رشته ها علمی و دانشگاهی و تجاری و کسب و کار برگزار می شود. به عنوان مثال در نوع کنفرانس های علمی به این صورت است که این همایش ها در موضوعیت رشته علمی مشخص و در سرفصل های مختلفی به میزبانی یک دانشگاه یا مرکز علمی برگزار می گردد و اساتید و پژوهشگران آن رشته علمی از دانشگاه های سرتاسر کشور جمع می شوند و یافته های علمی خود را بایکدیگر به اشتراک می گذارند. به مقالاتی که در این کنفرانس ها ارایه می شود مقالات کنفرانسی می گویند.

تصویر

 

مقالات کنفرانسی

همانطور که در بالا عرض شد مقالات کنفرانسی به مقالاتی اطلاق می‌شود که هدف اصلی در هنگام نگارش آنها، گرفتن پذیرش از یکی از کنفرانس‌های علمی بوده است. این کنفرانس‌ها معمولاً به صورت سالانه و یا هر دو سال یک بار برگزار می‌شوند و دارای حوزه تخصصی و علمی به خصوصی هستند. همچنین شما می‌توانید پس از گرفتن پذیرش از چنین کنفرانس‌هایی، مقاله خود را به شکل شفاهی، با ارائه یک پوستر و یا به صورت بحث و گفتگو ارائه دهید. از مزایای ارسال مقاله به کنفرانس علمی می توان به فرصتی ایده‌آل برای کسب بازخوردهای ارزشمند از جانب جامعه آکادمیک اشاره داشت. با این روش شما می‌توانید توانایی‌های حرفه‌ایتان را در حوزه تخصصی خود گسترش دهید. یک مقاله کنفرانسی معمولاً هم زمان شامل یک سند مکتوب و یک ارائه شفاهی خواهد بود. 

نکات مهم در خصوص مقالات کنفرانسی

  • در سایت کنفرانس، تعداد صفحات مجاز برای مقاله اعلام می شود. لازم به ذکر است که حداکثر تعداد صفحات مقالات کنفرانس محدود است و معمولا نباید بیش از ده صفحه باشد.
  • با توجه به تعداد زیادی از مقالات ارائه شده برای کنفرانس و سرعت داوران برای بازبینی و اظهار نظر، تاریخ اعلام نتایج دادرسی داوری معمولا از تاریخ اعلام شده در سایت متفاوت است، و گاهی چند روز بعد، نتایج اعلام شده است.
  • مقالاتی که برای کنفرانس ارائه می شوند، دارای یک فرمت خاصی  هستند. به عنوان مثال، نوع قلم، اندازه قلم، یا حتی دو ستون یا  تک ستون بودن مقالات.
  • هر مقاله ای که به کنفرانس فرستاده می شود باید با قوانین آن کاملا مطابقت داشته باشد. در صورت عدم انطباق، مقاله اغلب بدون قضاوت رد می شود. یک راه ساده و آسان این است که قالب مقاله را از سایت کنفرانس دانلود کنید و متن مقاله خود را در بخش های مناسب فایل کپی کنید و سپس موارد اضافی را حذف کنید. به طور معمول، فایل نمونه در دو قالب Word یا Latex در سایت کنفرانس قرار داده می شود.
  • اگر بخش بزرگی از مقالات و قوانین ریاضی وجود داشته باشد، استفاده از نرم افزار لاتکس توصیه می شود.
  • معمولا نسخه کامل مقالات برتر کنفرانس ها در نشریات علمی منتشر می شود. این موضوع در محل برگزاری کنفرانس اعلام می شود.
  • به طور معمول، روند پذیرش مقالات ارسال شده از کنفرانس به مجله ساده تر از ارسال مستقیم مقالات به مجلات می باشد.
  • در هر کنفرانس برای بهترین ارائه، بهترین پوسترها یا بهترین مقالات دانشجویی جوایزی داده می شود.
    تصویر
پژوهشگران عزیز می‌توانند برای استفاده از خدمات چاپ مقاله در کنفرانس داخلی موسسه آرمان از طریق ایمیل سفارش و درخواست خود را برای کارشناسان موسسه ارسال نمایند تا کارشناسان در کوتاه‌ترین زمان به درخواست شما رسیدگی کرده و نسبت به استخراج مقاله از پایان‌نامه و ارسال آن به کنفرانس‌های در حال برگزاری در حیطه موضوع مقاله شما اقدام نمایند.
همین حالا با ما تماس بگیرید
تا خط پایان با شما هستیم
لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش و دیدگاه شما

خدمات موسسه آرمان