عدم امکان تدریس مدرسان فاقد کد در مراکز علمی کاربردی از مهر سال جاری

انتشار 28 مرداد 1398
مطالعه 1 دقیقه

معاون نظارت و ارزیابی دانشگاه‌های جامع علمی کاربردی گفت: هر کجا از کیفیت آموزشی غافل شدیم، اعتبار دانشگاه‌ها زیر سوال رفت.

عدم امکان تدریس مدرسان فاقد کد در مراکز علمی کاربردی از مهر سال جاری

معاون نظارت و ارزیابی دانشگاه‌های جامع علمی کاربردی گفت: هر کجا از کیفیت آموزشی غافل شدیم، اعتبار دانشگاه‌ها زیر سوال رفت.

به گزارش خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، محسن محمدزاده در آیین تکریم و معارفه رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان شمالی با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته تنها دو مرکز علمی کاربردی استان در سطح دو قرار داشتند، اضافه کرد: مراکز علمی و کاربردی استان ارتقاء بسیار خوبی را داشته‌اند و در حال حاضر پنج مرکز استان در سطح دو قرار دارند. وی با بیان اینکه یکی از مهمترین مشکلات کشور، ایجاد اشتغال است، اظهار کرد: مهمترین مسئله برای ایجاد اشتغال، تربیت نیروی انسانی ماهر است که این مسئولیت به عهده دانشگاه جامع علمی کاربردی و فنی و حرفه‌ای قرار داده شده است.

محمدزاده ادامه داد: دانشگاه جامع علمی کاربردی مدتی را از مسیر اصلی خود خارج شده بود و با مدیریت و برنامه‌ریزی جدید مسیر پیشرفت را پیدا کرده است و برای حل مشکلات کیفی دانشگاه‌ها اقدام به ساماندهی دانشگاه‌ها کرد. معاون نظارت و ارزیابی دانشگاه‌های جامع علمی-کاربردی عنوان کرد: تنها پنج درصد از مراکز علمی کاربردی اساسنامه داشتند و با ساماندهی جدید که انجام شد، در حال حاضر تمام دانشگاه‌های علمی کاربردی دارای اساسنامه هستند. به گفته وی بیش از 95 درصد از مراکز علمی کاربردی در حال حاضر با رئیس یا سرپرست قانونی اداره می‌شوند.

محمدزاده با تاکید بر اینکه مدرس‌های دانشگاه جامع علمی-کاربردی نیز در گذشته شرایط خوبی را نداشتند، افزود: در مهر سال جاری مدرس‌هایی که فاقد کد باشند امکان تدریس در مراکز را ندارند. وی با تاکید بر اینکه 40 درصد از برنامه‌های جامع علمی-کاربردی به روز شده است، اظهار کرد: تمام مراکز تحت نظارت هستند و باید براساس قوانین موجود فعالیت کنند. معاون نظارت و ارزیابی دانشگاه‌های جامع علمی-کاربردی بیان کرد: دانشگاه‌هایی که دو سال متوالی در سطح چهار بمانند و پیشرفتی نداشته باشند، امکان پذیرش دانشجو را نخواهند داشت و باید در مسیر افزایش سطح کیفی خود تلاش کنند. گفتنی است دکتر پهلوانی به عنوان رئیس پیشین تکریم و علی بادامی به عنوان رئیس جدید معارفه شد.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
شکل هندسی برای طراحی سایت
پرسش و دیدگاه شما

خدمات موسسه آرمان