اعتبار مجلات ISI برای اکسپت مقاله

انتشار 6 خرداد 1397
مطالعه 2 دقیقه

برای اکسپت مقالات خود در مجلات ISI به موسسه آرمان اعتماد کنید تا در کمترین زمان تحقق این امر برایتان امکان پذیر شود.

اعتبار مجلات ISI برای اکسپت مقاله

اکسپت مقاله در مجلات ISI

بانک دیتا (ISI) منبعی برای فهرست و پوشش جامع نشریات مهم و بروز علمی منتشر شده در دنیا به منظور دسترسی اطلاعات میان محققان جهان می باشد . دانشجویان و استادان در مقاطع ارشد و دکترا برای ارتقاء بار علمی خود باید مقالات چاپ شده در نشریات (ISI)  را در کارنامه خود داشته باشند .چاپ مقاله (ISI) بدین معنی ست که محقق در کار علمی خود موفق بوده است . 
ISI  در سال ۱۹۶۰ میلادی بوسیله فردی به نام یوجین گارفیلد تأسیس شده است. موسسه (ISI)  منبع اطلاعاتی است که مهمترین نشریات علمی در جهان را  فهرست و بطور کامل پوشش می دهد تا همه پژهشگران بتوانند از آن بهره ببرند. این موسسه هر سال نشریه های علمی را مورد سنجش قرار می دهد و نشریه هایی که بر اساس معیارهای تعریف شده خود هستند را به عنوان نشریه ای معتبر معرفی می کند .مقاله هایی که در (ISI)   فهرست می شوند، مورد ارزیابی مراحلی قرار می گیرند.

انواع نشریات (ISI)

نشریات (ISI) به دو بخش تقسیم می شوند:
  • مجلات (ISI) ایمپکت دار (JCR)
  •  مجلات (ISI) بدون ایمپکت (ISI lISTED)
نشریات ایمپکت دار نشریات بسیار معتبری هستند که اغلب (اروپایی) و (آمریکایی) میباشند و پذیرش مقاله در آنها به سهولت صورت نمی گیرد و مقاله میباید دارای بار علمی بالایی باشد تا بتواند از مراحل داوریهای سخت نشریات ایمپکت دار بگذرد. این نشریات هزینه بسیار ناچیزی در برابر پذیرش و چاپ مقالات دریافت می کنند اما در مقابل سخت گیری بیشتری دارند. بطور متوسط زمان داوری و پذیرش مقاله های (ISI) در نشریات ایمپکت دار چهار تا نه هفته است . اما این مدت می تواند کمتر و یا بیشتر باشد.
نشریات بدون ایمپکت نشریاتی هستند که اغلب آسیایی بوده و در ازای مقدار هزینه بالاتری سختگیری کمتری دارد و نیز احتمال پذیرش بیشتری دارند. در واقع می توان گفت پذیرش مقاله (ISI) از این نشریات کمی سهل تر از نشریات اروپایی و آمریکایی ایمپکت دار هستند. اغلب زمان داوری این نشریات بین یک هفته تا یک ماه می باشد.

دلایل معتبر بودن مقالات چاپ شده در نشریات (ISI)  

  1. ارائه  مقالات در سطح بین الملل : وقتی شخصی تحقیقی انجام می دهد و دستاوردهایش را به صورت مقاله ای علمی در میآورد طبعا تمایل به منتشر ساختن آن دارد که بر طبق استانداردی مشخص باشد و مورد بهره علاقه مندان به آن قرار بگیرد.برای این منظور بهترین پیشنهاد ، چاپ مقاله در نشریات (ISI) می باشد.در واقع مقالات (ISI) یکی از معیارهای بین المللی برای ارزیابی بار و سطح علمی محققین هستند.
  2. بررسی و داوری مقاله بوسیله داوران متخصص : مقالاتی که به نشریات (ISI) ارایه می شوند توسط داوران کارکشته و متخصص همان مورد بررسی قرار گرفته و این کار برای محقق مقاله فرصتی مناسب است تا اشکالات خود را بداند و در جهت مرتفع ساختن آنها اقدام نماید.
  3. امتیاز بالاتر مقاله ( ISI) در مصاحبه دکترا و ارتقاء علمی : دانشجویانی که مایل به ادامه تحصیل در مقطع دکترا هستند و همچنین افرادیکه قصد تقویت کارنامه علمی خود را دارند میباید دست کم یک مقاله (ISI) به چاپ برسانند.

شروط پذیرش مقاله ISI

  • پس از فرستاده شدن مقاله برای پذیرش به نشریات  ISI  ، پروسه هایی کامل کننده من جمله اصلاح مقاله ها ، پاسخ دادن به آرا داورها جهت پذیرش نهایی مقاله می بایست صورت پذیرد.
  • در صورتی که نیاز به اصلاح مقاله بود ، سردبیر نشریه پیش نویس مقاله را همراه با نکاتی که میباید اصلاح شوند را به محقق ارسال میکند.
  • علاوه بر نسخه اصلاح شده ، فایل پاسخگویی به سوالات داورها را نیز تهیه کرده تا برای ارزیابی و داوری به نشریه ارسال کند.
  • پس از انجام اصلاح مقاله توسط محقق مسئول می‌تواند از طریق سایت نشریه با وارد ساختن یوزر و پسورد ، به منوی اصلی ارسال مقاله دسترسی یابد.
  • پس از تایید داورها و سردبیر نشریه ، مقاله پذیرفته شده برای چاپ ارسال میگردد.
لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
شکل هندسی برای طراحی سایت
پرسش و دیدگاه شما

خدمات موسسه آرمان